PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Ισχύς διακομιστές



Valdo
21-04-10, 10:58
Προσπαθήσαμε να εξετάσει όλες τις παραμέτρους που μας έχετε δώσει τις τελευταίες εβδομάδες, αλλά ο διακομιστής δεν.Τότε μου φιλοξενία θέλει μου να σας ρωτήσω τι χαρακτηριστικά πρέπει να έχει μέλλον server μου για να λειτουργεί καλά με το σας plugin λαμβάνοντας υπόψη αυτές τις μηνιαίες επισκέψεις: κυκλοφορίας στατιστικά κίνησης statisticsAll είναι εκτιμήσεις παγκοσμίως μοναδικό επισκέπτες (cookies) 65KUnique επισκέπτες (χρήστες) 33KPage views120Kvisits71 Khttps://www.google.com/adplanner/site_profile#siteDetails? identifier=scuo.la&geo=001&trait_type=1&lp=falseQuali διακομιστή χαρακτηριστικά συμβουλές;Σας άλλους πελάτες με παρόμοια επισκέψεις μου τι διακομιστές χρησιμοποιούν;Ευχαριστούμε

vBET
22-04-10, 15:05
Παρακαλούμε να παρακολουθούν το διακομιστή σας στον επεξεργαστή και τη μνήμη περιοχής χρήση και τον προσδιορισμό των πόρων που απαιτούνται.

Παρακαλούμε να θυμάστε σχετικά με την απενεργοποίηση ορισμένες γλώσσες αν ο διακομιστής σας δεν μπορεί να το κάνει με όλους τους (εκκίνηση με λίγες, και να προσθέσετε περισσότερες από καιρό σε καιρό, αν ο server που κατέχει).

Επίσης - Βλέπω στη βάση δεδομένων μας ότι ποτέ δεν κάνατε λήψη οποιασδήποτε vBET κατόπιν αδείας σας. Πώς ξέρετε ότι ο διακομιστής σας δεν είναι αρκετό για vBET; ...

Valdo
22-04-10, 15:51
Συγνώμη δεν καταλαβαίνω: που μοιάζει με έκανα εγκατάσταση vbet να σας .... μπορείτε να το εξηγήσω καλύτερα;

Valdo
22-04-10, 15:54
Κι 'όμως, hosting πάροχος μου μου είπε για να πάρει αυτό το ερώτημα: ο διακομιστής είμαι με τη χρήση τώρα, πληρώνω περίπου 600 € το χρόνο, δεν μπορεί να το κάνει για να υποστηρίξει το φόρουμ. Χαρακτηριστικά του είναι: XEN Virtual Server XVPS 10000 10GB HD 768 MB RAM αφιερωμένη 1Mbps επίπεδη λειτουργικό σύστημα CentOS 5.x φαίνεται φυσιολογικό ότι δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό ή είναι ένα πρόβλημα του λογισμικού εκεί; Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα και όχι άμμο ώστε να αποφεύγεται η συνεχής σταγόνες σύνδεση. ευχαριστίες

vBET
22-04-10, 20:30
Συγνώμη δεν καταλαβαίνω: που μοιάζει με έκανα εγκατάσταση vbet να σας .... μπορείτε να το εξηγήσω καλύτερα;

Είμαι πολύ συγγνώμη - είναι λάθος μου. Έλεγξα βάση δεδομένων μας όπου θα δούμε ποια αρχεία έγινε λήψη από τους πελάτες μας. Αυτή τη στιγμή έλεγξα την παραγγελία σας και βλέπω ότι έχετε αγοράσει υπηρεσία εγκατάστασης - γι 'αυτό εγώ δεν είδα κανένα αρχείο.
Για άλλη μια φορά - με μεγάλη λύπη. Ήμουν το έλεγχο για να δούμε τι είναι η διεύθυνση URL σας στο φόρουμ και την έκδοση του vBET τρέχετε.

Μπορείτε παρακαλώ να στείλετε URL φόρουμ σας και πείτε το οποίο vBET έκδοση τρέχετε.

vBET
22-04-10, 20:34
Κι 'όμως, hosting πάροχος μου μου είπε για να πάρει αυτό το ερώτημα: ο διακομιστής είμαι με τη χρήση τώρα, πληρώνω περίπου 600 € το χρόνο, δεν μπορεί να το κάνει για να υποστηρίξει το φόρουμ. Χαρακτηριστικά του είναι: XEN Virtual Server XVPS 10000 10GB HD 768 MB RAM αφιερωμένη 1Mbps επίπεδη λειτουργικό σύστημα CentOS 5.x φαίνεται φυσιολογικό ότι δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό ή είναι ένα πρόβλημα του λογισμικού εκεί; Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα και όχι άμμο ώστε να αποφεύγεται η συνεχής σταγόνες σύνδεση. ευχαριστίες

Σταγόνες Σύνδεση οριστικά δεν είναι κάτι φυσιολογικό.

Σε ποιο επίπεδο έχετε συνδέσεις ζητήματα; Μεταξύ server σας ένα πρόγραμμα περιήγησης; Μεταξύ του διακομιστή σας και το Google; Μεταξύ VB και MySQL;
Ποια είναι η ταχύτητα της μετάφρασης; Μπορείτε παρακαλώ να μας στείλετε το URL φόρουμ σας;

Valdo
22-04-10, 21:57
Η διεύθυνση url του φόρουμ είναι Ετικέτες σχολείο-φόρουμ γνώσης (http://scuo.la/), και όταν είναι κάτω.Έχουμε αρκετές εβδομάδες των αποδεικτικών στοιχείων αλλά δεν μπορεί να λύσει τα προβλήματά μας.Ό, τι τη βοήθειά σας, καθώς και ανάλογα με τις ανάγκες, είναι καλά άρεσε.Ευχαριστούμε

vBET
23-04-10, 03:08
Εμείς θα σας βοηθήσει με ευχαρίστηση. Για να γίνει αυτό χρειαζόμαστε περισσότερες πληροφορίες. Παρακαλούμε απάντηση στο τελευταίο ερωτήσεις μου. Επίσης, ποια έκδοση του vBET χρησιμοποιείτε;

Βλέπω ότι οι μεταφράσεις είναι αρκετά γρήγορο. Ακόμα ...

Αυτή τη στιγμή μπορώ να σας πω με βεβαιότητα ότι χάνετε πολλά επιδόσεις, επειδή έχετε διπλό ανακατευθύνσεις, οι οποίες είναι ήδη εξαλειφθεί στην τελευταία έκδοση vBET. Σας παρακαλούμε να ενημερώσετε το νεότερο vBET έκδοση και να κάνετε vBSEO ένταξη και πάλι (εδώ έχετε λεπτομέρειες για τα νέα βήματα ολοκλήρωσης:
Παρακαλώ σημειώστε ότι η τελευταία έκδοση έχει επίσης πολλές άλλες βελτιώσεις στην απόδοση. Εάν εκτελείται ήδη σε αυτά - εξακολουθεί να γίνεται νέα ένταξη vBSEO - αυτό θα σας ασφαλή LOT του φορτίου του server. Πίστεψέ με - πολλοί χρήστες έγραψε μεγάλα λόγια για αυτό:)
Εάν δεν αισθάνεστε καλά σε ενημερώσεις και ολοκληρώσεις, μπορούμε να το κάνουμε για σας - απλά πρέπει αγοράσουν yo υπηρεσία αναβάθμισης μας (http://www.vbenterprisetranslator.com/upgrade-service.php).

Και κάτι ακόμα - Βλέπω ότι έχετε σοβαρό πρόβλημα με μεταφραστεί URLs. Στον κεντρικό υπολογιστή σας δεν λειτουργούν συνδέσεις που έχουν ειδικές επιστολές.
Δηλαδή: αυτό στην πολωνική εργάζεται, επειδή δεν έχουν καμία ιδιαίτερη γράμματα:
Nowa definicja magnetyzm (http://scuo.la/pl/fisica/1198-nowa-definicja-magnetyzm.html)
Και αυτό έχει ιδιαίτερη γράμματα (AZ) και δεν λειτουργεί:
Szkoły - Ετικέτες Φόρουμ Zoints przez (http://scuo.la/pl/film-libri-musica/4171-ale-e-książki.html)
Αυτό είναι πολύ σημαντικό - αυτή τη στιγμή γλώσσες όπως τα αραβικά ή τα Ιαπωνικά (και κάποιοι άλλοι) δεν λειτουργούν καθόλου στον server σας, επειδή υπάρχουν μόνο ειδικούς χαρακτήρες για αυτούς.

Valdo
23-04-10, 07:08
ok, Μόλις αγόρασα την υπηρεσία ενημέρωσης. προχωρήσει, αν θέλετε: πρόσβαση σε δεδομένα θα πρέπει να έχετε τους την άλλη φορά από τότε που έχω εγκαταστήσει το vbet, δεν έχουν αλλάξει.

vBET
23-04-10, 18:17
Δεν συλλέγουμε στοιχεία πρόσβασης από τους χρήστες μας για λόγους ασφαλείας. Επίσης, αυτές μπορεί να αλλάξει οποιαδήποτε στιγμή. Γι 'αυτό ζητάμε κάθε φορά για την πραγματική πρόσβαση σε δεδομένα.

Επείγον: Παρακαλούμε δείτε mails πληροφορίες μας.

vBET
23-04-10, 21:44
OK - ενημέρωση ολοκληρωθεί. Επίσης να σας στείλει στο e-mail μερικές συμβουλές για το πώς να διαγνώσει τι θα συμβεί αν το ζήτημα εξακολουθεί να υφίσταται.

Μία ακόμη συμβουλή: ότι σχετικά με την απενεργοποίηση μερικές γλώσσες, αν πραγματικά το φόρουμ σας δεν μπορεί να χειριστεί όλα αυτά.

Επίσης πολύ σημαντικό! Παρακαλούμε αγρανάπαυση υποδείξεις κάτω από τον παρακάτω σύνδεσμο. Βλέπω τώρα ότι δεν έχετε μπλοκ άσχετες σελίδες στο robots.txt, ώστε να μπορείτε οριστικά μπορεί να βελτιώσει την απόδοσή σας. Λεπτομέρειες εδώ: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Valdo
24-04-10, 10:10
Γεια σου, δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα αλλά ήδη γνωστά δύο προβλήματα: είναι φέρνοντας ήδη τις εκατοντάδες των σφαλμάτων του αυτού τύπου mysql_connect () [<a href="/forum/el/function.mysql-connect">function.mysql-connect</a>]: Πάρα πολλές συνδέσεις scuo.la/public_html/includes/class_core.php/home/scuola/domains/on γραμμή 311 σελίδες μεταφράζονται URLs εργασία μια χαρά με firefox, αλλά δεν με IE. Για παράδειγμα, αυτό το paginaale... e-ksi ążki; (http://scuo.la/pl/film-libri-musica/4171-ale-e-ksi%C4%85%C5%BCki.html) σε firefox διαβάζει τόσο καλά, αλλά με Explorer δεν.Δυνατή η προσαρμογή σας, ρε;Φιλοξενία μου και μου webmaster είναι όλα κάνουν δοκιμές αλλά αποτυγχάνουν να λύσει αυτά τα προβλήματα.Για την υπηρεσία που πληρώνετε, μην ανησυχείτε.

vBET
24-04-10, 18:28
Γεια σας,

Σχετικά με τα θέματα σας:
1. Αυτό είναι MySQL ζήτημα διαμόρφωσης παραμέτρων. Μπορείτε περιθώρια για τίποτα περισσότερο από τα θέματα που Apache MySQL συνδέσεις, έτσι ώστε όταν ο server σας έχει πολλούς πελάτες και όλα τα θέματα που Apache είναι απασχολημένοι δεν υπάρχει αρκετό συνδέσεις MySQL. Αλλάξτε MySQL fongiuration. Εδώ είναι το εγχειρίδιο: MySQL:: MySQL 5.1 εγχειρίδιο αναφοράς:: B.5.2.7 Πάρα πολλές συνδέσεις (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/too-many-connections.html)
2. Έλεγξα αυτό το URL στο περίπτερο IE και Opera και στο περίπτερο λειτουργεί μια χαρά. Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι, σύμφωνα με IE αυτόν τον σύνδεσμο μπορεί να κοιτάξει περίεργα, αλλά είναι κατάλληλη σύνδεση - IE είναι απλά μόνο πρόγραμμα περιήγησης σε αυτή τη λέξη την οποία δεν υποστηρίζει την απεικόνιση των γραμμάτων σε σημειογραφία%. Εξακολουθεί να είναι το ίδιο σύνδεσμο - απλά δείτε HTML εξόδου κάτω από Opera και θα δείτε την ίδια σημειογραφία%. Opera (και όλα τα άλλα προγράμματα περιήγησης εκτός από IE) δείχνουν απλά όμορφα. Επίσης, λάβετε υπόψη σας ότι αυτός είναι ο κόσμος πρότυπο, έτσι ώστε το Google (και άλλα ρομπότ), ξέρει πώς να τις ερμηνεύουμε και το δείκτη κατάλληλα. Δεν υπάρχει θέμα εδώ:) (ή δεν είχα καταλάβει περί τίνος πρόκειται?))

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1