PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Φόρτο εργασίας του server



Snake
25-02-10, 20:03
Φόρτο εργασίας του server μου είναι 0,50 όλη την ημέρα με αυτό το mod άτομα με ειδικές ανάγκες.

Με επέτρεψε φορτίο είναι στο 5,00 με 10,00.

Αυτό είναι πάρα πολύ υψηλή, έχω folowed όλες τις πληροφορίες απόδοση εδώ, αλλά εξακολουθεί να είναι υψηλή.

Θα φορτώσει πάει μακριά μετά από όλο το φόρουμ είναι cached, δηλαδή? Είναι το φορτίο που προκαλείται από εγγράφως στον MySQL;

Ή μήπως είναι κάτι άλλο. Χάρη.

vBET
25-02-10, 20:14
Γεια

Πιστεύω ότι θα βρείτε κάποια απάντηση για την ερώτησή σας εδώ:


Εδώ θα βρείτε επίσης την απάντηση για το υψηλό φόρτο εργασίας του server:


Και εδώ είναι, επίσης, περισσότερα για το φόρτο εργασίας του server:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/284-vbet-loads.html

Σημαντικό πράγμα για το φόρτο εργασίας του server:
- Τι είναι το Ανώτατο Αξιωματικό και τι είναι χαμηλοί εξαρτάται από τον αριθμό των CPU έχετε
- Αν οι σελίδες σας εμφανίζεται σε αποδεκτό χρονικό διάστημα τότε δεν έχετε κανένα θέμα - ό, τι φόρτο εργασίας του server σας είναι

Επίσης, εξακολουθούμε να έχουμε πολλές ιδέες πώς να κάνει μια άλλη εξέλιξη των επιδόσεων, έτσι ώστε κάθε έκδοση θα είναι ακόμα πιο γρήγορα:)

Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε αν δεν απαντήσει στην ερώτησή σας.

Snake
25-02-10, 20:24
Έχω διαβάσει όλα αυτά τα θέματα, όπως είπα, επίσης, λέγοντας φορτίο είναι καλό λόγω του ποσού των ΚΠ είναι μια χαρά, αλλά η ωμή αλήθεια είναι φορτίο μου χωρίς να είναι 0,50, με φορτίο μου είναι 5,0 έως 10,0.

10x 20x σε φόρτο εργασίας του server, που είναι μεγάλη.

Τι προκαλεί το φορτίο, είναι ανάγνωση ή γραφή σε MySQL ή και τα δύο ή κάτι άλλο;

vBET
28-02-10, 02:36
vBET στην περιοχή δεν μεταφράζεται προσθέτει μόνο σημαίες. Έτσι, έχετε μεγαλύτερο φορτίο, επειδή έχετε επιπλέον κίνησης προς μετάφραση σελίδων. Αν θέλετε να ελέγξετε πόσο μεγάλο αντίκτυπο θα έχουν μνήμη cache, τότε παρακαλούμε απλά να την απενεργοποιήσετε και να ελέγξει πώς οι αλλαγές σας φόρτο εργασίας του server. Πρέπει να γνωρίζετε ότι μεταφρασμένες σελίδες θα δημιουργήσει πολύ πιο αργή.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1