PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Αυτόματη να μετατραπούν σε αγγλικά Αν τα Αγγλικά είναι η γλώσσα προφίλ



moman
15-12-09, 21:22
Κρύβω ήδη σημαίες από τα αγγλικά χρήστες μέσω υποθετικοί πρότυπο, αλλά τώρα θα ήθελα να εκμεταλλευτώ αυτή στο επόμενο επίπεδο, ως αγγλόφωνο χρήστες σε άλλες χώρες που έχουν τη γλώσσα του προγράμματος περιήγησης τους, που σε μια ξένη γλώσσα, αλλά γης σε μεταφρασμένες σελίδες του την ιστοσελίδα μας κατά την αναζήτηση με το google θέλετε να δείτε αυτόματα την αγγλική έκδοση και όχι το μεταφρασμένες εκδόσεις.

Για να γίνει αυτό που έχω γράψει τον παρακάτω κώδικα.

Ωστόσο, δεδομένου ότι δεν είμαι τόσο εξοικειωμένος με την εσωτερική λειτουργία του vBET, δεν ξέρω πού να το τοποθετήσετε ή πώς να το ολοκληρώσει. Θα μπορούσατε σας παρακαλώ να με βοηθήσει με αυτό;


if ($_GET['language'] != "en" and $vbulletin->userinfo['vbet_def_lang'] == 'en')
{
revert language to english
}

-Ποια plugin / αρχείο αυτό θα μπω σε;
-Τι θα βάλω στη θέση του »επανέρχονται στην Αγγλική γλώσσα»;

Ευχαριστίες

vBET
15-12-09, 23:46
Αυτή τη στιγμή χρήστης θα πρέπει να μεταφερθείτε αυτόματα στην προεπιλεγμένη γλώσσα είναι από vBET. Ελέγξτε το και αν δεν λειτουργεί, τότε ενημερώστε μας - θα περάσουμε αυτό το νήμα για αναφορά σφαλμάτων. Σημειώστε ότι τα cookies θα πρέπει να ενεργοποιηθούν για να δουλέψει αυτό (πριν από login δεν υπάρχει καμία πληροφορίες για τον χρήστη, γι 'αυτό που μπισκότο διάρκεια ζωής και όταν ο χρήστης προέρχεται από την ίδια του προγράμματος περιήγησης είναι ανακατεύθυνση ακόμη και πριν από login) και αυτό θα συμβεί μόνο στην αρχή της συνεδρία (αλλιώς χρήστης δεν θα είναι σε θέση να αλλάξετε τη γλώσσα το χέρι).

moman
16-12-09, 01:48
Κατά την έναρξη της συνόδου, ναι, η γλώσσα αλλάζει.

Ωστόσο, ας πούμε ότι είμαι συνδεδεμένος και προεπιλεγμένη γλώσσα μου είναι τα Αγγλικά.

Ας υποθέσουμε ότι η γλώσσα του προγράμματος περιήγησης μου είναι πολωνικά, και όταν googled ένας όρος, η ιστοσελίδα μου ήρθε σαν αποτέλεσμα. Μόλις κάνετε κλικ, με πήγαν στο mysite.com / forum / PL / thread.html. Για τους σκοπούς μου, θέλω ο χρήστης να αυτόματα να κατευθυνθούν προς mysite.com / forum / thread.html αν το προφίλ τους γλώσσα είναι η αγγλική.

Διαφορετικά, οι άνθρωποι εκτός των ΗΠΑ, που μιλούν άπταιστα αγγλικά μπορούν να ληφθούν σε μεταφρασμένες εκδόσεις του χώρου, και, προφανώς, η αυτόματη μετάφραση είναι χειρότερη από την αγγλική έκδοση για αυτούς.

Ως εκ τούτου, εάν είναι δυνατόν, θα σας παρακαλούσα να προσφέρει κάποια παραπάνω δείκτες με τον κωδικό μου; Θα εκτιμούσα πάρα πολύ τη βοήθεια. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

vBET
16-12-09, 03:15
Καταλαβαίνω το σενάριό σας, αλλά είναι πολύ ασυνήθιστο. Αν κάποιος είναι ήδη στο site σας γιατί θα έπρεπε το Google; Όταν κάποιος δεν είναι και η Google, τότε μια νέα συνεδρία δημιουργείται έτσι θα μεταφερθείτε.

Ο λόγος για τον οποίο κάνει ακόμα συζήτηση (γιατί δεν το δεχόμαστε αυτό ακόμη) είναι γιατί αν κάναμε τις αλλαγές που θέλετε, τότε ο χρήστης θα πρέπει να μην είναι σε θέση καθόλου να αλλάξει μετάφραση - γιατί θα είναι πάντα να στραφούν προς την προεπιλεγμένη γλώσσα του, ακόμα και αν κάντε κλικ κάποια σημαία. Αυτός είναι ο λόγος που κάναμε αυτή την ανακατεύθυνση μόνο στην αρχή - γιατί μετά αυτός ο χρήστης είναι ελεύθερος να πάει όπου θέλει και σε κάθε μετάφραση που θέλει.

Είναι πραγματικά πώς θα θέλατε να συμπεριφέρονται φόρουμ σας. Και δεν το σενάριο που δώσατε είναι δυνατόν στην πραγματικότητα. Επειδή σε 99,99999% των περιπτώσεων αυτό θα λειτουργήσει, όπως εσείς επιθυμείτε - σε περίπτωση που κάποιος χρήστης θα πάει να σας από εξωτερική σύνδεση και ήδη έχουν λογαριασμό στην ορίσετε την προεπιλεγμένη γλώσσα, τότε θα γίνει ανακατεύθυνση, όπως θέλετε. Και αν έχει ήδη ανοίξει το φόρουμ σας τότε:
- 1ος - γιατί θα πάει εκεί από το άλλο μέρος, αν είναι ήδη εκεί;
- 2ο - ακόμη και σε τέτοια ασυνήθιστη περίπτωση δεν μπορεί απλά κάντε κλικ σημαία, επειδή γνωρίζει το φόρουμ σας και να ξέρει τι συμβαίνει.

Παρακαλούμε να εξετάσει αυτό. Εμείς θέλουμε να μην γίνει το αίτημά μας ως επίσημη αλλαγή, λόγω της ανωτέρω επιχειρήματα. Αλλά αν πραγματικά εξακολουθούν να πιστεύουν ότι είναι καλή ιδέα για σας θα σας δώσουμε κάποια λύση για vBET 3.2.x (στο 3.3.0 αλλάξαμε τόπο ανακατευθύνσεις και κατέστησε επίσης καλύτερα για την απόδοση).

moman
16-12-09, 03:47
Παρακαλώ, να μου δώσει την λύση.

Ενώ τα σημεία σας είναι αρκετά έγκυρα, το σενάριο αυτό ήταν στην πραγματικότητα που αντιμετωπίζουν από το χρήστη και αναφέρθηκε σε μένα, δείτε εδώ: PentaxForums.com Συμφωνώ ότι τις περισσότερες φορές, αυτό δεν θα είναι ένα ζήτημα, αλλά μου αρέσει που έχουν την περιοχή μου 100% τέλειο!

Επεξεργασία: παρακαλώ συνδεθείτε ως testuser, δοκιμή κωδικό πρόσβασης, για να δείτε τον παραπάνω σύνδεσμο. I άτομα με ειδικές ανάγκες στο φόρουμ ειδήσεων από τη δημόσια θέα για SEO λόγους:)

Το πράγμα με την λύση είναι ότι θα κάνουν μόνο έτσι ώστε αγγλόφωνοι χρήστες δεν μπορεί να αλλάξει χειροκίνητα μεταφράσεις. Via πρότυπα, έχω κρυμμένο ήδη τις σημαίες για τους χρήστες που ορίζεται Αγγλικά στο προφίλ τους. Έτσι, η ουσία είναι αυτό-αν θέλετε μεταφράσεις, να επιλέξουν είτε κάτι άλλο εκτός από τα αγγλικά, ή περιηγηθείτε στο φόρουμ ως επισκέπτης. Ως εκ τούτου, θα ήθελα τη λύση.

Ευχαριστώ πολύ για την εξέταση, και είμαι ευτυχής να ακούσω ότι είστε πρόθυμοι να με βοηθήσει σε αυτό το θέμα. vBET έχει εργαστεί πολύ καλά με την ιστοσελίδα μου μέχρι στιγμής και είμαι στην ευχάριστη θέση να είναι πελάτης εδώ!

vBET
07-05-10, 15:27
Γεια σου, βρήκα ότι για κάποιο λόγο αυτό το παλιό νήμα δεν είναι ακόμα κλειστό. Παρακαλείσθε να ενημερώσετε το κάνει αυτό λύθηκε ή θα το χάσετε κατά λάθος και συνεχίζετε να χρειάζεστε βοήθεια μας.

moman
09-05-10, 00:34
Έχω διαπιστώσει ότι δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει κάτι τέτοιο. Αντ 'αυτού, έχω θέση αυτή την προειδοποίηση στο navbar για το χρήστη να αλλάξετε τη γλώσσα.

Μπορείτε να κλείσετε τώρα αυτό το νήμα.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vB Enterprise Translator 4.10.1