PDA

Επιστροφή στο Forum: vBET και ckeditor σε 4.1.4



Taurus
13-06-11, 00:21
Θέλω μόνο να μάθω αν vBET λειτουργεί καλά με το νέο ckeditor σε vb 4.1.4;

Χάρη.

vBET
13-06-11, 00:45
ckeditor; Είναι μερικά plugin ή λειτουργικότητα σε vBET 4.1.4;

Taurus
13-06-11, 00:50
Είναι εντελώς νέο επεξεργαστή.


vBET
13-06-11, 00:53
Δεν μπορεί να επιβεβαιώσει αυτή τη στιγμή. Ίσως μερικοί από τους χρήστες μας επιβεβαιώνουν. Εμείς θα το ελέγξει και να επιβεβαιώσει αυτήν την εβδομάδα.

vBET
13-06-11, 04:32
Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι σε vBulettin 4.1.4 vBET προσθέτει επιλογή γλώσσας (για χρήστες με προεπιλεγμένη γλώσσα εκτός από τη γλώσσα forum) για την αγρανάπαυση συντάκτες:
- Θέμα γρήγορη απάντηση
- Θέμα πλήρη απάντηση
- Νέου Θέματος
- Γρήγορη Μήνυμα Επισκέπτη Χρήστης
- Λεπτομερής Μήνυμα Επισκέπτη Χρήστης
- Προσωπικό μήνυμα
- Γρήγορη Απάντηση σε προσωπικό μήνυμα
- Προηγμένη Απάντηση σε προσωπικό μήνυμα
- Νέα συζήτηση ομάδας
- Γρήγορη απάντηση Συζήτηση ομάδας
- Προηγμένη Απάντηση Συζήτηση ομάδας
- Γρήγορη Σχόλιο εικόνα ομάδας
- Προηγμένη Σχόλιο εικόνα ομάδας
- Γρήγορη Σχόλιο Picture Album
- Προηγμένη Σχόλιο Picture Album
- Νέα Δημοσίευση Blog
- Γρήγορη Σχόλιο Blog
- Προηγμένη Σχόλιο Blog
- Σχόλιο του άρθρου CMS (δεν αδιαφανές)
- CMS άρθρο (δεν αδιαφανές)
Αν μου λείπει κάτι παρακαλώ επιτρέψτε μου να ξέρω και εγώ θα το ελέγξουμε.

Παρακαλούμε σημειώστε ότι ορισμένες έχουν εμφανιστεί αδιαφανείς επιλογές, αλλά δεν αδιαφανή σε lang BBCode. Όπως θυμάμαι ότι ήταν εσοχή, για να μην αδιαφανή για CMS άρθρα (άρθρα αυτό δεν είναι γραμμένο από οποιονδήποτε, ακόμη θα πρέπει αδιαφανής ή δεν εμφανίζει επιλογή για αδιαφανή), αλλά σχόλιο θα πρέπει να είναι. Θα ελέγξουμε αυτό.

Επίσης αλλαγή μεταξύ γρήγορη απάντηση σε λεπτομερείς είναι εντάξει. Προεπισκόπηση Μήνυμα λειτουργεί επίσης καλά. Οι 2 ήταν δοκιμαστεί σε συντάκτες νήμα.

Επίσης βρήκε ένα σφάλμα vBulletin για το blog: Σύνδεση Απαιτείται - vBulletin JIRA (http://tracker.vbulletin.com/browse/VBIV-12394)

Taurus
13-06-11, 06:06
Χάρη Michal! Αυτό είναι καλό να γνωρίζουμε.

vBET
15-06-11, 15:06
Σχετικά με αυτές τις 2 συντάκτες που δείχνει αδιαφανή επιλογή, αλλά δεν αδιαφανές:
1. CMS άρθρο: έλεγξα κάποιες σημειώσεις και είναι όπως θα έπρεπε. Αδιαφανείς δεν υποστηρίζεται εδώ, γιατί τα άρθρα είναι γραμμένα σε προεπιλεγμένη γλώσσα forum (αυτό δεν είναι το περιεχόμενο το οποίο μπορεί να προσθέσει κανείς). Και εμείς δεν έκανε καμία πρόσθετη προϋπόθεση να μην δείχνουν αδιαφανή επιλογή για λόγους απόδοσης - ομάδα ανθρώπων γραφής CMS άρθρα είναι περιορισμένος και οι φυσικοί ομιλητές έχουν τόσο ίδια προεπιλεγμένη γλώσσα, όπως το φόρουμ και δεν θα δουν αδιαφανείς επιλογές. Έτσι, αυτό παραμένει ως έχει.

2. CMS άρθρο Σχόλιο: θα πρέπει αδιαφανές και θα είναι στην επόμενη έκδοση. Γρήγορη λύση: τη δημιουργία νέων plugin για το άγκιστρο vbcms_article_populate_end, για το προϊόν vBET, με προεπιλεγμένη γλώσσα όνομα λαβή για CMS τα σχόλια του άρθρου και κωδικό:

if ($view->comment_block) {
$view->comment_block = str_replace('if (comment_postid > 0)', 'if (document.getElementById(\'vbet_addbbcodes\').checked) {
postvars += \'&vbet_postInLanguage=\' + document.getElementById(\'vbet_addbbcodes\').value;
}
if (comment_postid > 0)', $view->comment_block);
}

vBET
15-06-11, 16:52
Νέα έκδοση 4.1.4 με συντάκτη - κατά τον έλεγχο μετά την προεπισκόπηση και πρόκειται να προχωρήσει στις μεταφρασμένη σελίδα τότε το περιεχόμενο του μηνύματος έχει μεταφραστεί - δεν θα πρέπει να είναι. Δουλεύουμε πάνω σε αυτό τώρα, έτσι απελευθέρωση θα κρατήσει μέχρι να λύσουμε νέα έκδοση.

vBET
16-06-11, 01:46
Νέα έκδοση 4.1.4 με συντάκτη - κατά τον έλεγχο μετά την προεπισκόπηση και πρόκειται να προχωρήσει στις μεταφρασμένη σελίδα τότε το περιεχόμενο του μηνύματος έχει μεταφραστεί - δεν θα πρέπει να είναι. Δουλεύουμε πάνω σε αυτό τώρα, έτσι απελευθέρωση θα κρατήσει μέχρι να λύσουμε νέα έκδοση.

OK - έχουμε λύση για αυτό και θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση:)

vBET
16-06-11, 08:50
Και ένα ακόμη θέμα που βρέθηκαν και που έχουν ήδη διορθωθεί - ανακατεύθυνσης συνέβη για ckeditor.php αιτήματα σε μεταφρασμένες σελίδες. Δεν ήταν πραγματικά ένα bug - όλα ήταν εργασίας πρόστιμο μετά την ανακατεύθυνση, αλλά ανακατευθύνει ήταν κακό για την απόδοση. Έχουμε σταθερό ήδη ζητήσει για ckeditor.php περιλαμβάνει ήδη παράμετρος γλώσσα και όχι ανακατεύθυνση για την απώλεια παρακολούθηση είναι απαραίτητη η μετάφρασή:) Αυτό θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση.

Taurus
16-06-11, 10:20
Αυτό είναι πραγματικά μεγάλη είδηση για μένα Michal. Κρατάω μακριά σχετικά με την αναβάθμιση σε 4.1.4 μέχρι να ξέρω ότι όλα τα πραγματικά σημαντικό mods μου θα λειτουργήσει. Μέχρι στιγμής, υπάρχουν ακόμα μερικά που συνηθίζει. Αλλά μου δίνει την ειρήνη της καρδιάς να γνωρίζουμε ότι vBET, το οποίο είναι ένα από τα πιο σημαντικά μου θα είναι καλό να πάει! Σας ευχαριστώ πολύ για το σπουδαίο έργο σας και την τρομερή υποστήριξη πάντα! Υπάρχουν λίγα παιδιά σε αυτήν την επιχείρηση όπως σας!

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations