PDA

Zobrazit plnou verzi: Již udělal vbet_guestcache na velké



Ramses
26-06-10, 02:08
Vbet_guestcache může být dobrý nápad, ale to je nyní několik gigabyte velké a několik tisícin souborů. Se zamýšlí pracovat tímto způsobem?

vBET
27-06-10, 00:02
Ano. To ukládá kompletní HTML výstup - stejně jak je uvedeno v popisu parametrů. Kolik to bude trvat, závisí na tom, jak velké je vaše forum.

Vezměte prosím na vědomí, že vždy můžete nastavit další ignorovány stránky, nebo prostě zakázat úplně, že nemáte místo na disku.

Ramses
27-06-10, 00:19
Jistě bych mohl zakázat, ale já jsem chtěl snížit serverload. Možná bys mohl napsat v nastavení AKT, které to může vyhodit do povětří prostoru na serveru, může být ne každý má 25 giga místa. Nebo lépe najít způsob, jak zmenšit velikost.

vBET
27-06-10, 00:31
Ne každý potřebuje i 1 GB za to. Jak jsem psal velikost cache je závislá na velikosti fóra. To ukládá každé možné stránce fóra, pokud není v nastavení ignorována. Malé fóra malé množství stránek. Big fóra mají více stránek a také více prostředků.

Mimochodem - je to dobrý nápad, aby si lidé byli více vědomi toho, co to znamená, že úplná HTML výstup bude cache a přidat tam informace, že to může trvat hodně místa na disku.

O snižování velikosti - můžeme přidat možnost souborů ZIP cache. Bude to trvat více prostředků serveru, když je napsáno cache, ale čtení a odesílání jako odpověď bude rychlejší.
Také můžeme přidat naplánovaný úkol, který bude automaticky odstranit soubory, které jsou příliš staré. V tuto chvíli nemáme to - pokud soubor je příliš starý, že to prostě přepsání při dalším požadavku.

Jsem pohybující se toto vlákno, aby tyto požadavky:)

wowglider.de
05-07-10, 17:03
Bylo by to naprosto jednoduché:
Přidat volby do mezipaměti pouze X GB a odstranit ty, které se méně často navštěvované.

wowglider.de
07-07-10, 09:53
Lol, poté, co jsem nainstaloval novou verzi s vyrovnávací nikdy jsem se podíval, jak moc jeho použití až do současnosti:

Debian-50-lenny-64-minimální: ~ # df-h
Souborový systém Velikost Použité Dostupnost Použijte% pro montáž na
/ Dev/md2 688G 80G 573G 13% /
tmpfs 4.0G 4.0G 0 0% / lib / init / RW
udev 10M 764K 9.3M 8% / dev
tmpfs 4.0G 4.0G 0 0% / dev / shm
/ 2,0 g dev/md1 86m 1.9G 5% / boot

LOL! Než jsem HDD byl použit 8GiG! To je "velká", BTW zdá se, že špatně ukládá soubory, např.:
_attachment_php_attachmentid_3350.html
_blog_php.html
_blog_php_do_list_y_2009_m_10.html

Nechci do cache Blogy, slova a přílohy Oo

steve
07-07-10, 10:16
Nechci do cache Blogy, slova a přílohy Oo

Můžete je přidat do Ignorovat. :)

vBET
07-07-10, 12:11
Bylo by to naprosto jednoduché:
Přidat volby do mezipaměti pouze X GB a odstranit ty, které se méně často navštěvované.

To je také volba. Nejprve jsme se realizovat plánované čistší a možná zip (musí vyšetřit tento přístup), protože vedení statistik bude mít určitý dopad na výkon a pro nás výkon je jedním z klíčových problémů. Still - budeme mít na paměti i toto řešení, pokud ostatní nebudou dostačující:)

vBET
07-07-10, 12:14
Můžete je přidat do Ignorovat. :)

Přesně tak - stačí přidat se ti ignorován. Každopádně díky za poznámku - přidáme ignoruje atachements a značky jako výchozí nastavení ignorovat. Blogy jsou něco, co mnoho uživatelů může mít cache, takže nebudeme přidat jako fedault - ale udělali jsme jej nakonfigurovat přesně pro tyto případy - chcete něco víc, budou ignorovány. Tak to prostě ignorovat! :)

vBET
07-07-10, 12:18
Také jsem přijít na to, že můžeme jmenovat hange soubory šablony a zahrnout do názvu souboru se považuje za méně důležité stránky, nebo ne. Tímto způsobem každý den, kdy bude automatické čištění být zahájena, bude uznává appropriatelly souboru cache čas žít a očistí více souborů. První myšlenka byla čistit vše, pokud je starší, než není relevantní stránky by měly být. Nyní se budeme čistit příslušné stránky do paměti cache rychlejší - takže ušetříte další místo na disku! :)

mario06
16-07-10, 17:50
tento problém je třeba řešit, trvalo mi to 4 hodiny odstranit vše na quad stroji dále některé typy ručním splachováním | tlačítko Clean je třeba přidat zde a místo přidávat ručně, jako je Steve řekl, že by měly být kontejnery, v nichž můžete nastavit jednotlivé nastavení nebo vypnout přidáním zaškrtnutí něco vbseo Mapa generátory nastavení se

vBET
10-08-10, 01:00
Automatické host a čištění vyrovnávací paměti dodal. Také přidal administrativní nástroj k čištění host cache. Booth budou zařazeny do vBET 3.3.5 a 4.2.3 vBET

Myšlenka ZIP souborů v mezipaměti v tuto chvíli je odmítnut, protože ne všechny prohlížeče mohou podporovat získávání ZIPed odpověď a rozbalit to pokaždé spotřebuje CPU zdroje, který je mnohem cennější než pevný disk zdrojů. V případě jakýchkoliv myšlenek v této oblasti - Otevřete si nové funkce žádost o to. V této který jsme již měli několik požadavků, a není schopen zvládnout už tady.

vBET
10-08-10, 20:10
Malá korekce - vBET bude podporovat zipování souborů host cache. Když vBulletin možnost "GZIP HTML výstup" je zapnutý, pak se bude vBET vyrovnávací už zip souboru. Samozřejmě, v takovém případě vBET pošle příslušné hlavičky, když obsah z cache bude posílat:)

Bude součástí vBET 3.3.5 a 4.2.3 vBET

Ramses
04-10-10, 16:13
Michal, včera vbet dosáhl hranice svých 75GB webový prostor a od té doby jsem odstranit všechny soubory vyrovnávací paměti ~ 74 GB.
Ve výchozí instalaci se nejedná o přijatelné chování. Opravte to na příští vydání.
Děkuju.

vBET
05-10-10, 07:58
Vezměte prosím na vědomí, že není chyba, tak není co řešit. Máte velké fórum a nastavíte vBET úplně vyrovnávací paměti v 52 různých jazycích. To je to, co se vBET. vBET nepodporuje ukládání do vyrovnávací paměti na vnějších zdrojích a taková věc by neměla žádný smysl, protože jeho odesláním a dostat ji zpět by bylo dražší, než je obvyklé generování stránky. Takže je nutné použít vlastní zdroje pro soubor cache.

Vezměte prosím na vědomí, že si můžete nastavit ignorovat další stránky jako host cache Ignorovat celý soubor v mezipaměti pro hosty či jen vypnout úplně, pokud váš server nemá dost prostředků, aby tuto funkci používat. Ve výchozím nastavení vBET ignoruje tyto stránky: rejstřík, vyhledávání, přihlášení, přílohy, značky.
Můžete přidat více stránek ignorovat - ty nebudou do cache ukládány, tak ti nebudou uloženy do souborů a ty budou tvořit zpravidla pokaždé s více procesoru a paměti. To je něco za něco. Výkon úspor je v ukládání výsledků ve statických souborech a musíte mít místo na to, nebo melodii Host do Cache (ignorováním více typů stránek).

Jsme otevřeni pro návrhy. Pokud máte nějaké návrhy, jak zlepšit vBET Host Cache funkci, budeme rádi za to, a zlepší, pokud bude přijata:)

Také - pokud zjistíte, že automatické čištění vyrovnávací paměti nefungují soubory cache - Vezměte prosím na vědomí, že za chybu.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1