PDA

Zobrazit plnou verzi: Jak to funguje - příručka o multi jazyková podpora



vBET
09-10-09, 19:28
Tento článek popisuje, jak automatický překlad funguje. Překlad manuálu popis naleznete zde: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/3166-manual-translations.html
Pokud se chcete vyhnout překlad části textu, viz zde: jak se dělá nějaký text není přeložen? (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/3168-how-make-some-text-not-translated.html).

Nevím, jak moc vás zapůsobí více jazykovou podporu až do teď a doufám, že bude mít dojem ještě více, když zjistíte, jak snadné je v použití: D

Především mod podporuje uživatelské výchozí jazyk. Nachází se v registračním formuláři, a může být změněna v uživatelské CP. Takže pokud má uživatel nastaven svůj výchozí jazyk, pak neudělá nic ... Jen píše příspěvky ve svém jazyce, a vBET se stará o všechno. V takovém případě - pokud má uživatel nastavit výchozí jazyk, se předpokládá, že celý příspěvek (včetně názvu), je zapsán v jeho výchozí jazyk. Bude to brzy konfigurovatelné, ale v jeho době neexistuje jednoduchého předpokladu: je-li uživatel nastavit výchozí jazyk a to je jiný než jazyk Výchozí nastavení, pak každá jeho zpráva je v jazyce, který si zvolí jako svou výchozí.

Můžete také vytvořit více jazykových zprávy, kde pouze část zprávy jsou v různých jazycích. To je velmi jednoduché - všechno, co musíte udělat, je dát text napsaný v jiném jazyce uvnitř lang BBCode. To má jeden parametr, který se kód jazyka. Tj. pokud chcete napsat něco v polštině, tak BBCode vypadá lang = pl.
Viz příklad celé (prostory v BBCode přidal se vyhnout hodnocení):
[ lang=pl]Przykład tekstu po polsku[ /lang]

Tento příklad (bez mezer v BBCode) vám jako výsledek:
Příklad textu v polském

Tam je také jeden BBCode, který funguje přesně tak, jak lang BBCode, ale to je vyhrazené pro příspěvky pouze tituly. Je langtitle BBCode - to je používáno vBET k automatickému označení zprávy pro uživatele, které stanoví jejich výchozí jazyk než jazyk Výchozí nastavení. To by neměl být používán ručně, a pokud chcete používat takovým způsobem, pak si vzpomeňte, aby celá zpráva uvnitř lang BBCode použití stejného kódu jazyka jako parametr ve stánku BBCode (jinak některé části překladu RSS kanálů je možné nejsou přeloženy správně , ale příspěvky se zobrazí správně).

Vzhledem k tomu, vBET 3.2.0, můžete využít také automatické zjišťování jazyka. Takže v případě, kdy uživatel napíše zprávu, lang bez BBCode, pak vBET automaticky rozpoznat, co je jazyk této zprávy a označte jej vhodně. Můžete si dokonce vybrat, kdy důvěřovat automatické rozpoznávání jazyka a kdy důvěřovat autorovi:)

rstankiewicz
03-11-09, 17:36
Existuje způsob, jak aktualizovat cache-li překlad Google není úplně správné? Správci mohou upravovat první příspěvek, ale mohou poskytnout lepší Překlad místo obsah Enterprise překladatele?

vBET
03-11-09, 22:54
Existuje způsob, jak aktualizovat cache-li překlad Google není úplně správné? Správci mohou upravovat první příspěvek, ale mohou poskytnout lepší Překlad místo obsah Enterprise překladatele?

Přemýšleli jsme o tom (např. překlady by mohly být označeny, aby se zabránilo vymazání z cache), ale bohužel není Google umožňuje to. Podle Google podmínky Není dovoleno měnit výsledky Google překladů. Tak jsme nelze přidat taková možná.

Nemůžeme to udělat, ale uvažujeme o lepší integraci s vBulletin fráze. To není dosud prozkoumána, ale to je na našich TODO list, aby bylo možno použít na přeložených stran rovněž vhodné fráze. Toto řešení nebude zvládnout lépe příspěvky překlady, ale to zvládne váš problém s vBulletin texty. Budete potřebovat pouze nainstalovat fráze sem tam nějaký jazyk a bude to hotovo. To jsou naše plány v této oblasti:)

websnow
08-11-09, 04:58
Děkujeme, že jste členy vBET číst.

Kterých jsem tuto zprávu pro nastavení jazyka Thai (thajský default), pak post.

vBET
08-11-09, 05:00
Děkujeme, že jste členy vBET číst.

Kterých jsem tuto zprávu pro nastavení jazyka Thai (thajský default), pak post.

Prosím, použijte BBCode lang nebo nastavit výchozí jazyk v uživatelské CP - jak je popsáno v tomto návodu:)

websnow
08-11-09, 05:05
Děkujeme, že jste členy vBET číst. Kterých jsem tuto zprávu pro nastavení jazyka Thai (thajský default), pak post.

websnow
08-11-09, 05:08
Wow, opravdu skvělé.




Wow skvělý

websnow
08-11-09, 05:19
Dobrý den, vBET

Mám otázky

1. Když jsem na výchozí thajské a pak jsem Erotika v thajském
Potom jsem změnit jazyk na angličtinu

Výsledkem je, že jsem stále vidět můj příspěvek v thajské není angličtina. Měl by se vypsat anglicky

vBET
08-11-09, 20:54
Wow, opravdu skvělé.

Wow skvělý

Jsem rád, že se ti to líbí:) A - nemusíte používat jazyk BBCode Pokud píšete do fóra jazyce. V tomto případě se "wow velký" nemusí být v lang BBCode - to BBCode je podpora zpráv napsaných v různých jazycích, které si fórum.

vBET
08-11-09, 20:55
Dobrý den, vBET

Mám otázky

1. Když jsem na výchozí thajské a pak jsem Erotika v thajském
Potom jsem změnit jazyk na angličtinu

Výsledkem je, že jsem stále vidět můj příspěvek v thajské není angličtina. Měl by se vypsat anglicky

Stačí se podívat na URL - hledáte na přeložené stránce:) Stačí kliknout anglickou vlajkou a uvidíte celé fórum v anglickém jazyce - včetně zpráv, která byla napsána v thajštině:)

badawidollah
26-03-10, 16:09
Dobrý den, forum nemám podporu pro jiné jazyky Děkujeme

badawidollah
26-03-10, 16:10
pracovní zde
Ale proč ne v mé forum

vBET
26-03-10, 22:25
pracovní zde
Ale proč ne v mé forum

Prosím, zůstaňte s touto problematikou na jednom místě - Řešení problémů. Vidím, že jste již otevřeli závit pro tento problém existuje. Prosím pošlete nějaké další informace - viz moje odpověď je:)

badawidollah
26-03-10, 23:45
Omlouváme se,

jsem vyslán do špatné sekce

badawidollah
27-03-10, 16:27
více jazyků přeloží již funguje

ale o Google

Bravo
12-08-10, 00:29
Doufat, že si to do práce doprava, vypadá to jako velkou výhodu.

vBet mohl byste mi hodin?

vBET
12-08-10, 09:19
Pokud máte jakékoli otázky, prosím stačí otevřít nové vlákno pro toto v příslušné části.

maxicep
28-09-10, 01:04
psaní vzorek,

doriannn
02-03-11, 15:48
Zkušební trestu

gunwoo2003
29-08-11, 12:36
Proč jste ještě, můžete přeložit korejského jazyka v Koreji, takže trh je malý, střední **********. Jsme nutné překládat .... Hangul

vBET
29-08-11, 19:44
Proč jste ještě, můžete přeložit korejského jazyka v Koreji, takže trh je malý, střední **********. Jsme nutné překládat .... Hangul

Korejské překlady jsou podporovány:) Prostě Google nebyl uznán jazyk větou a my jsme museli přidat lang BBCode ručně. Jak vidíte teď - to znamená pořádku:)

AmnoN
31-07-12, 16:13
Jak funguje ruční translitiration? Nenašla jsem vysvětlení v jakémkoli místě? : zmatený:

vBET
02-08-12, 10:16
V tomto okamžiku manuální překlad je stále v BETA verzi to není ještě popsaného na fóru.

Krátce: musíte mít odpovídající usergroup (nastavitelný).
Pak vidíte tlačítko "Povolit ruční překladem" s příznaky.
Poté, co umožňuje upravovat easilly - jen pohyb kurzoru myši přes text a klepněte na tlačítko Upravit, které se objeví.

Také naleznete možnosti v Admin CP - > vBET ruční překlady

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1