Важны: Гэтая старонка выкарыстоўвае печыва (cookies). Выкарыстоўваючы сапраўдны сайт, не выключаючы печыва ў браўзэры, азначае, што вы згодны для яго выкарыстання.
Купіць зараз! Асаблівасці Загрузка

Зарабляйце з намі!

Калі вы хочаце, каб пачаць зарабляць грошы з vBET зарэгістравацца, каб Партнёрская праграма.
Стар. 1 з 3 123 АпошніLast
Вынікі 1 да 10 з 24

Тэма: Часта задаюць пытанні

  1. #1
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Часта задаюць пытанні

    Вось спіс найбольш часта задаваных пытанняў. Вы знойдзеце адказы на прыведзеныя ніжэй.

    Як настроіць падтрымку іншых API, пераклад?
    Як мульты моўная падтрымка працуе?
    Што патрабуецца для гэтага мода на працу?
    Пасля перакладу я атрымліваю пустую старонку - што не так?
    Пасля перакладу усяго тэксту знікнуць - што не так?
    Як праверыць, ці я заблакаваны пераклад правайдэра?
    У мяне ёсць: Фатальная памылка: Не атрымоўваецца перавызначыць vbseo_thread_seotitle - чаму?
    Пасля ўсталёўкі ўвесь форум выходзіць з ладу, нават панэль адміністратара - што не так?
    У мяне ёсць спасылкі SEO пераклад на, я выкарыстоўваю vBSEO і галоўная старонка сайта не перакладаць - што не так?
    Што рабіць, каб мець добрыя пераклады спасылкі для кансенсусу SEO?
    Я праіндэксаваных старонак са старых перакладчык (з HL =) - Што рабіць?
    Я праіндэксаваных старонак з старога тыпу спасылкі (з мова =) І хочаце перайсці да SEO-спасылках, што рабіць?
    Як вы атрымліваеце зваротна ў мову па змаўчанні пасля націску кнопкі сцяг?
    У мяне ёсць папярэджання ў бяспечным рэжыме - што рабіць?
    Ці магу я дадаць перакладзеныя старонкі да карце сайта?
    Як перакладаць старонкі па-за форуму каталога?
    Я атрымліваю па электроннай пошце паведамленне аб тым, MySQL сервер сышоў пытанні. Што не так?
    Я langtitle ў маёй URL, і гэта не перакладаецца, гэта пытанне?
    URL ўключае ў сябе акцэнтаваныя. Гэта індэксуюць Google?
    Як дабрацца да перакладу межы павольней, і менш плаціць за пераклады камерцыйных API,
    Неперакладзеных тэкст
    Частковы пераклад
    Што рабіць, каб мець URL у перакладзе пад сцягамі?
    Сцягі не адлюстроўваюцца на мабільны стыль
    Апошні раз рэдагавалася Marcin Kalak; 01-06-15 у 10:02.

  2. #2
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Што патрабуецца для гэтага мода на працу?

    - Вы павінны ўсталяваць яго і яго правільна наладзіць (Калі ласка, прачытайце ўважліва апісання параметраў)
    - Неабходна ўсталяваць CURL ў PHP. Большасць сервераў ужо ёсць. Проста ўсталюеце гэты мод і калі ён не працуе, то звярніцеся да сервера матэрыял, каб усталяваць CURL. У той жа час вы можаце адключыць або выдаліць мод сцягоў, так што карыстачы не будуць закрануты. Калі вы атрымалі пустую старонку для перакладу старонак (гэта не паўплывае на нармальнае старонак) гэта азначае, што ў вас няма CURL усталяваны - проста ўсталюеце яго
    - Неабходна ўсталяваць Iconv ў PHP. Большасць сервераў ужо ёсць. Калі не адбудзецца памылка ці пустая старонка для перакладу.

  3. #3
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Пасля перакладу я атрымліваю пустую старонку - што не так?

    Проста прачытайце адказ на папярэдні пытанне

    Таксама Вы можаце праверыць гэта VBulletin дакументацыю аб пустых старонак: http://www.vbulletin.com/docs/html/blank_pages
    Яшчэ б - першы проста пераканайцеся, што ў вас ёсць усё, што неабходна для vBET.
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 09-09-10 у 09:01.

  4. #4
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Пасля перакладу усяго тэксту знікнуць - што не так?

    У такім выпадку ў вас ёсць 3 варыянты:
    1. Вы не парай інструкцыі па ўсталёўцы. Неабходна наладзіць опцыі форуму мовы. Проста наладзьце мод
    2. Вы ўсталёўваеце няправільна Google Translation API ключ - Усталюйце яго ў адпаведнае значэнне, альбо выдаліць яе (не раю - проста ўсталяваць яго належным чынам)
    3. Чаму-то ты быў заблакаваны Google


    Апошні неабходны растлумачэнні - як Вы можаце сказаць, што вы былі заблакаваныя. Вось простая інструкцыя, як гэта зрабіць:
    http://www.vbenterprisetranslator.co....html # post1728
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 14-03-10 у 01:48.

  5. #5
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default У мяне ёсць спасылкі SEO пераклад на, я выкарыстоўваю vBSEO і галоўная старонка сайта не перакладаць - што не так?

    Пераканайцеся, што ваш . Htaccess правілаў у парадку - асабліва для форумаў з падкаталог ў URL.
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 19-02-10 у 05:49.

  6. #6
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Што рабіць, каб мець добрыя пераклады спасылкі для кансенсусу SEO?

    Вы павінны ўсталяваць адпаведную опцыю ў панэлі адміністратара і змяніць / стварыць. Htaccess файл (ЗАЎВАГА: Вы можаце выкарыстоўваць спасылкі SEO пераклад нават без vBSEO)!

    для vBSEO карыстальнікі бачаць тут

    для карыстальнікаў без vBSEO
    -. Калі ў вас няма Htaccess файл затым выкарыстоўваць адзін з Do-Not-загрузкі каталог, у мод пакет - проста загрузіць яго на свой форум каталог
    -. Калі ў вас ёсць Htaccess файл, а затым дадаць один гэтыя два правілы (калі вы выкарыстоўваеце vB 'Mod Rewrite Friendly URLs' затым пакласці гэтыя правілы як раз ПЕРАД vB правілы):



    - Кароткія правілы
    Больш за хуткае і эфектыўнае, але можа быць выкарыстаны, толькі калі вы НЕ выкарыстанне сувязяў з 2-х знакаў часткай менавіта: yourforum.com / XY /

    Code:
    RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]


    - LONG ПРАВІЛЫ
    Можа выкарыстоўвацца на заўсёды

    Code:
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|sq|ca|et|tl|gl|hi|id|lv|lt|mt|sl|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]
    Апошні раз рэдагавалася r.dziadusz; 08-11-11 у 20:52.

  7. #7
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Я праіндэксаваных старонак са старых перакладчык (з гл =) - што рабіць?

    Проста ўсталюеце правілы перазапісу ў . Htaccess - Google будзе ведаць, што старонка ёсць новае месца і будзе переиндексации без страт
    Code:
    RewriteCond %{QUERY_STRING} (hl=)(zh-TW|zh-CN|..)$
    RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}/$1\?language=%2 [L,R=301]
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 09-10-09 у 18:30.

  8. #8
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Я праіндэксаваных старонак з старога тыпу спасылкі (з мовы =) і хочаце перайсці да SEO-спасылках, што рабіць?

    Перш за ўсё, неабходна SEO спасылкі даступныя. Пасля гэтага дадаць гэтае правіла да . Htaccess (перад vBET правілы):
    Code:
    RewriteCond %{QUERY_STRING} (hl=|language=)(zh-TW|zh-CN|..)
    RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}/%2/$1? [L,R=301]
    Звярніце ўвагу, што гэта правіла будзе таксама апрацоўваць перасылак спасылкі са старых перакладчык (з гл =)

    Гэтыя правілы можа, Не працуе. У гэтым выпадку зрабіце нам, мы дапаможам вам. Перапішам . Htaccess правілы і адаптаваць яго да Вашага выпадку, бясплатна.
    Напрыклад, як змяніць . Htaccess Файл:змены ў. файл Htaccess, Але вы не павінны рабіць гэта самі, мы будзем рады ўнесці гэтыя змены, а не вы!
    Апошні раз рэдагавалася r.dziadusz; 14-10-11 у 09:47.

  9. #9
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default Як вы атрымліваеце зваротна ў мову па змаўчанні пасля націску кнопкі сцяг?

    Калі вы ўсталявалі адсочвання опцыю, каб вярнуцца да вашых мовай па змаўчанні вы павінны проста націсніце сцяг для вашага мовы па змаўчанні

  10. #10
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default У мяне ёсць папярэджання ў бяспечным рэжыме - што рабіць?

    Проста адключыце рэжым эканоміі - гэта не рэкамендуецца выкарыстоўваць у PHP і не падтрымлівацца ў будучых версіях. Глядзіце тут для дэталяў:
    PHP: Бяспека і абаронены рэжым - Manual

Стар. 1 з 3 123 АпошніLast

Пазнакі гэтай тэмы

Вашы правы

  • Вы не можа ствараць новыя тэмы
  • Вы не можа адказваць на паведамленні
  • Вы не можа прымацоўваць ўкладання
  • Вы не можа рэдагаваць свае паведамленні
  •