Важны: Гэтая старонка выкарыстоўвае печыва (cookies). Выкарыстоўваючы сапраўдны сайт, не выключаючы печыва ў браўзэры, азначае, што вы згодны для яго выкарыстання.
Купіць зараз! Асаблівасці Загрузка

Зарабляйце з намі!

Калі вы хочаце, каб пачаць зарабляць грошы з vBET зарэгістравацца, каб Партнёрская праграма.
Стар. 2 з 2 FirstПершы 12
Вынікі 11 да 18 з 18

Тэма: Спасылкі Форум = няспраўнасць

  1. #11
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Quote Паведамленне ад moman View Post
    Ok-дзякуй! Я паспрабую гэта, але ў мяне ёсць яшчэ адно пытанне.

    Ці можна проста адключыць пераклад гэтых абласцях і маюць спасылку правільна паказваюць на URL? У мяне ёсць прадчуванне, што раздзел аб якім ідзе гаворка, не будзе перакладаць як гэта не убудова VBulletin (гэта толькі запыты DB асобна).
    Яна не павінна быць VB убудова - гэта проста павінны быць старонкі, згенераванай VB. Паглядзець на нашай галоўнай старонцы, Загрузіць або Купіць раздзелы - тыя, якія не зроблены любы убудова, але спараджаюцца VB. Так што падыходны шаблон ўключае ў сябе global.php і гэтак далей. Так такія старонкі могуць быць лёгка пераведзены ў так, як я апісаў вам.

  2. #12
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Quote Паведамленне ад moman View Post
    Я паспрабую гэта з Htaccess файл, Але пяць баксаў кажа, што гэта не будзе працаваць. Раздзел пра які ідзе гаворка, не абавязкова патрабуецца пераклад на ўсіх, так як гэта асабліва тэхнічны, так што я проста хачу, каб абыйсці памылку ў vBET, якая перакладае знешнія спасылкі, якія не абавязкова з'яўляюцца часткай VB.
    Я праверыў ваш сайт. Яна працуе нармальна - проста зайдзіце на ваш форум, паставіць некаторыя пераклад і паглядзець, што адсочванне не дадаецца ў lensreviews ...

  3. #13
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Quote Паведамленне ад moman View Post
    Я ужыў Htaccess правілаў, як паказана ў ридми.

    Code:
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    
    RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
    
    RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]
    У той час як Старонка не знойдзена - PentaxForums.com не вяртаюць 404 старонка не была перакладзеная (відавочна, так як няма ад vbet ініцыялізацыі есць), і, акрамя таго, усе спасылкі з гэтай старонкі вярнуў 404 як vbseo ў ЦРР перастаў працаваць.

    Таму, давайце проста прыняць простае рашэнне і захаваць сябе галаўны боль:

    Як я магу прадухіліць форум спасылкі з перакладам?

    У цяперашні час Pentax Аб'ектывы Агляд і спецыфікацыі базы дадзеных - Галоўны індэкс (Спасылка) перапісваецца ў http://www.pentaxforums.com/forums/pl/lensreviews/ (404).

    Я хачу, каб спасылка застаюцца нязменнымі.
    Я выразна напісаў, што сайт павінен быць народжаны VBulletin, каб мець магчымасць перавесці яго.

    Акрамя таго - я не бачу, што вы пісалі. Я быў там і спасылка на lensreviews не змяняецца. Калі ласка, дайце мне дакладную спасылку на старонку, дзе я магу ўбачыць гэтую непрацуючай спасылцы.

  4. #14
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лістапад 2009
    Паведамленняў
    168

    Default

    Quote Паведамленне ад vBET View Post
    Калі ласка, дайце мне дакладную спасылку на старонку, дзе я магу ўбачыць гэтую непрацуючай спасылцы.
    Да PentaxForums.com - Pentax Фотаздымкі Форум і націсніце Obiektyw Pentax Specyfikacja я weryfikacja danych (Гэта ў 4-й катэгорыі). Вы атрымаеце 404.

    Тым не менш, гэтая ж спасылка ў панэлі навігацыі (першая пазіцыя пад кнопкай «Водгукі») і вы не атрымаеце 404.

    Дзякуй за вашу дапамогу. Я ўсё яшчэ думаю, што мы не на той жа старонцы, паколькі, што менавіта праблема ў тым, так што не саромейцеся, дайце мне ведаць, калі вам трэба тлумачэння прычын. Яшчэ адзін раз, аднак, праблема ў тым, што

    mysite.com / lensreviews / перапісваецца на mysite.com / форум / PL / lensreviews, калі ён праходзіць праз форум спасылцы.

    Я паклаў прасторы так, каб URL не разбіраецца.

  5. #15
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лістапад 2009
    Паведамленняў
    168

    Default

    Я мяркую, хуткае рашэнне гэта было б выкарыстоўваць у vBSEO "Замяніць" Форум Спасылкi »з прамымі спасылкамі на мэтавай URL". Аднак, як я выкарыстоўваю хіт сачэння за маёй знешнія спасылкі, такім чынам парушыць гэтую сістэму.

    Такім чынам, у адпаведнасці з маім пасаду вышэй, давайце знойдзем правільнае рашэнне гэтай праблемы.

  6. #16
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Quote Паведамленне ад moman View Post
    Да PentaxForums.com - Pentax Фотаздымкі Форум і націсніце Obiektyw Pentax Specyfikacja я weryfikacja danych (Гэта ў 4-й катэгорыі). Вы атрымаеце 404.

    Тым не менш, гэтая ж спасылка ў панэлі навігацыі (першая пазіцыя пад кнопкай «Водгукі») і вы не атрымаеце 404.

    Дзякуй за вашу дапамогу. Я ўсё яшчэ думаю, што мы не на той жа старонцы, паколькі, што менавіта праблема ў тым, так што не саромейцеся, дайце мне ведаць, калі вам трэба тлумачэння прычын. Яшчэ адзін раз, аднак, праблема ў тым, што

    mysite.com / lensreviews / перапісваецца на mysite.com / форум / PL / lensreviews, калі ён праходзіць праз форум спасылцы.

    Я паклаў прасторы так, каб URL не разбіраецца.
    Цяпер я гэта бачу. Тыя дзве спасылкі, якія вы пішаце не тое ж самае. Адным з іх з'яўляецца дакладным - другі ёсць перасылак, а гаворка ідзе менавіта тут.

    Гэта з перанакіраванняў ідзе:
    Code:
    Original:
    http://www.pentaxforums.com/forums/pl/forumdisplay.php?f=35
    Then some redirection (not vBET - probably vBSEO or .htaccess):
    http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-lens-review-specification-database/
    And next one is by vBET (added language):
    http://www.pentaxforums.com/forums/pl/pentax-lens-review-specification-database/
    Then we have next redirection (not vBET - probably vBSEO or .htaccess):
    http://www.pentaxforums.com/lensreviews/index.php
    And one more time vBET is adding language:
    http://www.pentaxforums.com/forums/pl/lensreviews/
    Дык вось vBET дадае мову, таму што вы пачынаеце ў якасці спасылкі ў форум і ў вас ёсць пераклад адсочвання. Тады Вы зрабілі 2 перанакіраваньні, і кожны раз vBET дадае пераклад сачэння.

    Хуткае рашэнне праблемы для Вас ніжэй (не правяраў - так зрабіў копію файла і дайце нам ведаць гэта працуе). Акрамя таго - вы павінны пераналадзіць форум ісці туды, куды вы хочаце ў першую перанакіраванне, калі гэта магчыма.

    Хуткае рашэнне праблемы. Адкрыць файл vbenterprisetranslator_seo.php, знайдзіце радок:
    Code:
    if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php')) {
    і замяніць яе на:
    Code:
    if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php') && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'lensreviews/index.php')) {
    Апошні раз рэдагавалася vBET; 25-12-09 у 18:02.

  7. #17
    Senior Member
    Рэгістрацыя
    Лістапад 2009
    Паведамленняў
    168

    Default

    Дзякуй! Я змяніў код трохі, але гэта сапраўды працуе. Першапачаткова я павінен быў паставіць "PENTAX-аб'ектыў-агляд спецыфікацыі баз дадзеных для strpos, але я таксама змяніў яго на" агляду ", як у мяне таксама ёсць PentaxForums.com іншых Pentax Аб'ектывы Агляд База дадзеных - Галоўны індэкс , Які быў перанакіраваны па памылцы.

    PHP Code:
    if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php') && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'-review-')) { 
    Такім чынам, зараз абодва / lensreviews / і / userreviews / перанакіроўваецца належным чынам.

    Яшчэ раз дзякуй!

  8. #18
    Міхал Podbielski (vBET штаба) vBET's Avatar
    Рэгістрацыя
    Кастрычніка 2009 г.
    Паведамленняў
    3,037

    Default

    Quote Паведамленне ад moman View Post
    Дзякуй! Я змяніў код трохі, але гэта сапраўды працуе. Першапачаткова я павінен быў паставіць "PENTAX-аб'ектыў-агляд спецыфікацыі баз дадзеных для strpos, але я таксама змяніў яго на" агляду ", як у мяне таксама ёсць PentaxForums.com іншых Pentax Аб'ектывы Агляд База дадзеных - Галоўны індэкс , Які быў перанакіраваны па памылцы.

    PHP Code:
    if (isset($_COOKIE['vbet_language']) && !isset($_GET['language']) && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'external.php') && false === strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'-review-')) { 
    Такім чынам, зараз абодва / lensreviews / і / userreviews / перанакіроўваецца належным чынам.

    Яшчэ раз дзякуй!
    3.3.0 мае дадатковы параметр "Ігнараваць URL" - ён будзе трымаць выбралі URL-адрасоў з перакладу сачэння. Калі ласка, праверце яго

Стар. 2 з 2 FirstПершы 12

Пазнакі гэтай тэмы

Вашы правы

  • Вы не можа ствараць новыя тэмы
  • Вы не можа адказваць на паведамленні
  • Вы не можа прымацоўваць ўкладання
  • Вы не можа рэдагаваць свае паведамленні
  •