КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Карэйская пераклад



tavenger5
25-03-10, 16:32
Гэты паток не падобны на яе пераклад занадта добра:
I • OEE ° € € íƒ я I • '

Хіба што з-за сайт кадавання? Ёсць усё, што я магу зрабіць кароткія адключэння гэтай мове?

vBET
26-03-10, 22:35
Не - гэта не перакладзены наогул, паколькі яна смецця ўтрымання. Хутчэй за ўсё, пайшлі-то не так з кадоўкай і арыгінальныя паведамленне прыйшло парушаная (што можна ўбачыць). Вы ведаеце, па якой браўзэр і як менавіта быў адправіць гэта паведамленне? Ці можаце вы напісаць некалькі тэставых паведамленняў на карэйскай мове з розных браўзэрах на вашым форуме? (Вы можаце ўзяць некаторыя карэйскія г.зн. фраза з Вікіпедыі - я думаю). Можа быць, вы можаце PM аўтару і спытаць яго, які браўзэр быў выкарыстаны?

Калі ласка, звярніце ўвагу, што ў vBET клапоціцца аб форумах у не UTF-8 і дадае неабходную інфармацыю для браўзэраў, аб рэальнай кадоўкі. На жаль не ўсе браўзэры працуюць правільна ў адпаведнасці з HTML-стандарту. У vBET 4.x мы вырашылі гэтую праблему шляхам правядзення яго на боку сервера. Мы будзем рабіць гэта і ў наступнай версіі 3.x vBET

PS.
У гэты момант вы можаце выдаліць толькі гэты паток - ён парушыў кадоўку ў зыходным паведамленні: /

tavenger5
27-03-10, 02:07
Так што, хоць кадоўка форум не UTF-8, vBET будзе па-ранейшаму звяртацца карэйскія знакі правільна?

vBET
27-03-10, 08:54
Так - тыя, замяняюцца на "бяспечным UTF-8", як # &CODE; але ў браўзэры vBET 3.x, павінны адпаведным адправіць дадзеныя формы (у адпаведнасці з кадоўкай, якія мы ставім на форму). Мы выявілі, што IE ігнаруе яго, і менавіта таму вы атрымаеце гэты смецце паведамленне. Мы зрабілі на боку сервера перакадавання для IE, але здаецца, што нам не хапае некаторых налад.

Як я ўжо пісаў у нас ужо ёсць рашэнне для гэтага ў vBET4.x - перакадаваць усё на боку сервера, - і ён будзе ўключаны ў наступны vBET3.x версіі. Мы проста клапоцімся аб гэтым на боку сервера, а не давяраючы браўзэраў з гэтым.

tavenger5
27-03-10, 22:56
ой я бачу, - дзякуй за тлумачэнне

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1