КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае Перакладчык не заўсёды адлюстроўваюць перакладзены тэкст



mosh
05-01-11, 15:55
Прывітанне Доўгі час у мяне былі некаторыя старыя версіі vBET (на жаль не памятаю якой). Некалькі дзён таму я пераўсталяваць апошнюю 3.3.6 і пачаліся праблемы. Падчас перакладу часта не адлюстроўваецца тэкст. Падобна на тое, што сцэнар накіраваў тэкст для перакладу, адказ атрыманы, ён дадаў яго ў кэш-памяці і забыўся паставіць на старонцы. Часам частка сайта запоўненыя, а некаторыя няма (верагодна, апушчаны словы былі не ў кэшы). Звычайна пасля зваротнай перадачы гэта ўсё аб праблеме тым больш непрымальна, калі кэшаванне ператвараецца для гасцей, - то пустыя зямлі файл і падаюцца на працягу працяглага часу.

kamilkurczak
06-01-11, 10:02
Калі ласка, прачытайце гэта, і паспрабуйце гэта праверыць:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq.html#post1537

Калі гэта не то, калі ласка, пакажыце спасылку на старонку з памылкай, і я гэта праверу, таму што ў нас на тэставым форуме не існуе.

Дзякуючы

mosh
06-01-11, 16:28
У FAQ няма адказу на мае пытанне.
Як я ўжо пісаў раней (зараз праверыў, і я упэўнены на 100%),
перакладзены тэкст podmieniany на сайце, толькі ў выпадку, калі адбываецца ў keszu (я, Google не блакуе майго форуму).
Пры выключанай опцыі keszowania ўсе старонкі на іншай мове, без якіх-небудзь тэксту.

Форум: форум Вядзерца - Counter-Strike, гульні, праграмы, музыка, mp3, фільмы, спампаваць, бясплатна, спампаваць (http://www.forum.wiaderko.com/)
На галоўнай старонцы ў некаторых podforach не мае спасылак на раздзелы (яны пустыя anchory таму што быў выкарыстаны там langtitle).
На старонках перакладаў значна больш недахопаў. Калі пост-гэта не змест, з'яўляецца толькі пасля абнаўлення старонкі (гэта значыць у тым выпадку, калі пераклад ужо ў keszu).

vBET
06-01-11, 17:38
Як па мне, гэта выглядае як блок Google, але вы пішаце, што праверыць. Калі ласка, дасылайце PM доступу да дадзеных панэль адміністратара і FTP - праверыць яго на месцы.

mosh
06-01-11, 18:40
Але, на жаль, не магу даць дадзеныя для доступу да сервера.
Тэст Google - http://www.forums.wiaderko.com/translator_test.php

Самае смешнае, што ў мяне была версіі 3.3.3 (на 99% гэта была менавіта гэтая версія), і ўсе працавала ОК.
Я заплаціў$ 30 за абнаўленне і форум).

vBET
07-01-11, 01:26
Як мы абнаўлення, калі вы не дасце доступ да дадзеных сервера? І калі б зрабіў яе ўвесці, так у чым праблема цяпер? Я не ведаю, калі я правільна разумею - вы заплацілі $ 30 за абнаўленне з пункту гледжання сэрвісу абнаўлення або падоўжыць ліцэнзію? У выпадку гасцявой кэш - ачысціць кэш, калі я прапаную гэта як праблема ўжо вырашаная. Калі ласка, увядзіце доступу да дадзеных - у адваротным выпадку мы не можам бачыць, што адбываецца. Я бачу, што ўсё ў парадку са спасылкай на Google - нам трэба знайсці прычыну праблемы, якая ўзнікае толькі ў вас. Такім чынам, толькі з вамі, мы можам даследаваць. Вы можаце змяніць свой пароль на часовы, або дайце нам доступ да тэст форум, дзе мы назіраем той жа паводзіны. Вельмі рады дапамагчы вам, - але цяпер нам цяжка вызначыць, што адбываецца, не ў стане праверыць. Калі ласка, пакажыце спасылку на старонку, дзе можна назіраць паводзіны апісана.

vBET
07-01-11, 01:38
Акрамя таго, мы можам даць інструкцыі, якія дазволяць больш дакладна прагляду ў HTML вынікі, якія атрымлівае ваш сайт з Google. Вы зможаце перадаць іх для нас, і яно можа быць дастаткова, каб знайсці праблему. Запатрабуе мадыфікацыі кода. Ці з'яўляецца такое рашэнне ў парадку?

mosh
07-01-11, 11:15
Калі ласка, звяжыцеся са мной па ПМ, так будзе нашмат хутчэй.

kamilkurczak
07-01-11, 12:21
Я адправіў паведамленне

mosh
07-01-11, 13:28
Добра, пытанне практычна вырашана. Google заблакаваў чамусьці API, а часам і растлумачыў, як звычайна, а часам і звярнуў 403. Памылцы Я напісаў да іх просьбай аб растлумачэнні прычын. Як я магу атрымаць яе адказ на акцыю.

kamilkurczak
07-01-11, 13:37
дзякуй за пацверджанне. Калі ласка, выдаліце кэш яшчэ, так што не было пустых старонак. Перамяшчэнне тэмы для ліквідацыі непаладак

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 brings automatic translations