КПК

Прагляд поўнай версіі: Тэст: Гэты тэкст напісаны на французскай мове



Cybershaolin
14-11-09, 17:54
Вось Texte EST écrit En français і інш е devrais ле ВОИР ан Anglais.

Cybershaolin
14-11-09, 17:55
Je répète:

Вось Texte EST écrit En français і інш е devrais ле ВОИР ан Anglais.

Cybershaolin
14-11-09, 17:56
Чаму я ўсё яшчэ бачу тэкст на французскай мове вышэй, калі мой форум мовай з'яўляецца англійская тут, на гэтым форуме? Я павінен бачыць тэкст на англійскай мове з сцяжкамі ці не так?

Cybershaolin
14-11-09, 18:35
Што тычыцца майго пытання, гэта больш аб ведаючы, BBCodes могуць быць дададзеныя аўтаматычна ці не? Мне цяжка зразумець канцэпцыю. Я заўважыў у іншым струмені, што вы казалі, што BBCodes могуць быць дададзеныя ўручную або аўтаматычна. Такім чынам, аўтаматычна не азначае, што я бачыў, сцяжкамі ў пост № 1 і № 2? Я не атрымаць яго шкада, і я прачытаў Вашу пошту тут:

vBET
14-11-09, 23:45
Чаму я ўсё яшчэ бачу тэкст на французскай мове вышэй, калі мой форум мовай з'яўляецца англійская тут, на гэтым форуме? Я павінен бачыць тэкст на англійскай мове з сцяжкамі ці не так?

Таму што вы не "сказаць", што на французскай мове;) Вось вам хуткі і лёгкі ручны, як гэта зрабіць:
У некалькіх словах - вы можаце ўсталяваць мову па змаўчанні ў кабінеце, або ўручную апісаць паведамленні lang BBCode :)

Калі вы хочаце, вы нават можаце рэдагаваць свае папярэднія паведамленні і дадаць туды гэты BBCode, і магія будзе;)

vBET
14-11-09, 23:50
Што тычыцца майго пытання, гэта больш аб ведаючы, BBCodes могуць быць дададзеныя аўтаматычна ці не? Мне цяжка зразумець канцэпцыю. Я заўважыў у іншым струмені, што вы казалі, што BBCodes могуць быць дададзеныя ўручную або аўтаматычна. Такім чынам, аўтаматычна не азначае, што я бачыў, сцяжкамі ў пост № 1 і № 2? Я не атрымаць яго шкада, і я прачытаў Вашу пошту тут:

Мова BBCode дадаецца аўтаматычна ў залежнасці ад мовы карыстальніка па змаўчанні. Калі яна не ўстаноўлена або жа, як і мова форуму, то нічога не ўстаноўлены.

Google мае магчымасць распазнаваць мова ўстанаўліваецца ў адпаведнасці паведамленне, але з-за прадукцыйнасці прычыне мы не будзем рабіць гэта - таксама мы не даследавалі гэтую функцыю Google. Калі вы думаеце, гэта можа быць карысным, то, калі ласка, напішыце пра гэта тут пажаданні - VBulletin прадпрыемства Перакладчык (vBET) (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/feature-requests/) - мы заўсёды можам дадаць такія функцыі, з магчымасцю , каб выключыць і на:)

Cybershaolin
15-11-09, 07:45
Мова BBCode дадаецца аўтаматычна ў залежнасці ад мовы карыстальніка па змаўчанні. Калі яна не ўстаноўлена або жа, як і мова форуму, то нічога не ўстаноўлены.


Але гэта праблема.

ОК, глядзіце, тут, на свой уласны форум, мой мова з'яўляецца англійская ... так што мой тэкст у паведамленне № 1 і № 2 (гэта на французскай мове) адрозніваюцца ад форума мову (у маім userCP). Такім чынам, чаму ж мой тэкст да гэтага часу па-французску? Вы хочаце сказаць, я павінен дадаць, BBcode ўручную? Тады, калі гэта так, то чаму ты кажаш BBcode дадаюцца аўтаматычна?

Я не магла зразумець яго правільна, але я пайшоў па спасылцы вы маеце на ўвазе і гэта, як я атрымаў яго. Я думаў, гэта было кіруецца аўтаматычна, без неабходнасці напісання BBcode сябе.

vBET
15-11-09, 14:13
Але гэта праблема.

ОК, глядзіце, тут, на свой уласны форум, мой мова з'яўляецца англійская ... так што мой тэкст у паведамленне № 1 і № 2 (гэта на французскай мове) адрозніваюцца ад форума мову (у маім userCP). Такім чынам, чаму ж мой тэкст да гэтага часу па-французску? Вы хочаце сказаць, я павінен дадаць, BBcode ўручную? Тады, калі гэта так, то чаму ты кажаш BBcode дадаюцца аўтаматычна?

Я не магла зразумець яго правільна, але я пайшоў па спасылцы вы маеце на ўвазе і гэта, як я атрымаў яго. Я думаў, гэта было кіруецца аўтаматычна, без неабходнасці напісання BBcode сябе.

Ды свае паведамленні № 1 і № 2 на французскай мове, але вы сказалі, што гэта сістэма на англійскай мове. Thats чаму яна не перакладзеная.

У вас ёсць 2 спосабу апрацоўкі паведамленняў на розных мовах.
Першы ўсталёўвае ў ўліковага мову па змаўчанні CP для вашага профілю. У гэтым выпадку vBET будзем лічыць, што вашы паведамленні на гэтай мове і дададуць мову BBCode аўтаматычна. Тым не менш у вас ёсць магчымасць распавесці vBET, каб не рабіць гэта за канкрэтнае паведамленне (на кожны рэдактар для новых паведамленняў з'явіцца дадатковая опцыя для дадання BBCodes ці не - па змаўчанні ўсталявана значэнне Ды).
Другое, гэта дадаць яго ўручную.

Вы ў замяшанні з-за іншага артыкула, калі ласка, прачытайце гэта зноў старанна напісана:
"Аўтаматычна пазначае паведамленні карыстальніка якія ўсталёўваюць іх мова па змаўчанні, акрамя форуму мову па змаўчанні"

Калі вы думаеце, што нейкая частка не ясная, пакажыце гэта і мы выправім гэта, каб зрабіць яе больш ясна:)

Cybershaolin
15-11-09, 19:57
Гэта яшчэ адзін тэст на французскай мове.

Cybershaolin
15-11-09, 20:10
Ды свае паведамленні № 1 і № 2 на французскай мове, але вы сказалі, што гэта сістэма на англійскай мове. Thats чаму яна не перакладзеная.


Ahhhhh! Цяпер я атрымаў яго гучна і ясна. Гэта значыць частку я не зразумеў. Цяпер я змяніў свой мова для французаў у Usercp і напісаў іншую тэставае паведамленне на французскай мове. Яна выдатна працуе тут. Дзякуй, што знайшлі час, каб растлумачыць гэта мне па-простаму.

Але на маім уласным форуме, мой форум мовай па-французску, я таксама (апцыянальна, як вы сказалі) усталяваць мой UserCP па-французску, і я стараўся пісаць паведамленні на арабскай і італьянскай мовах. Вынік паказаў на арабскай і італьянскай без перакладу што-небудзь. Вось чаму я да гэтага часу не разумею. Ён, здаецца, не працуе на маім форуме.

Акрамя таго, мне кажуць: мова адон (гл. скрыншот) для BBCode (абярыце або няма), калі мы складаем паведамленне і ў Хуткі адказ, а таксама, гэта адон у версіі 3.1.2, таму што я да гэтага часу не абнаўлялі яшчэ і я яго няма ў 3.1.1?

vBET
15-11-09, 22:03
Ahhhhh! Цяпер я атрымаў яго гучна і ясна. Гэта значыць частку я не зразумеў. Цяпер я змяніў свой мова для французаў у Usercp і напісаў іншую тэставае паведамленне на французскай мове. Яна выдатна працуе тут. Дзякуй, што знайшлі час, каб растлумачыць гэта мне па-простаму.

Але на маім уласным форуме, мой форум мовай па-французску, я таксама (апцыянальна, як вы сказалі) усталяваць мой UserCP па-французску, і я стараўся пісаць паведамленні на арабскай і італьянскай мовах. Вынік паказаў на арабскай і італьянскай без перакладу што-небудзь. Вось чаму я да гэтага часу не разумею. Ён, здаецца, не працуе на маім форуме.

Акрамя таго, мне кажуць: мова адон (гл. скрыншот) для BBCode (абярыце або няма), калі мы складаем паведамленне і ў Хуткі адказ, а таксама, гэта адон у версіі 3.1.2, таму што я да гэтага часу не абнаўлялі яшчэ і я яго няма ў 3.1.1?

Гэта ўсё працуе так як ён прызначаны. Гэта значыць - мода дададуць Lang BBCode толькі тады, калі вы ўсталявалі карыстачу мову па змаўчанні і толькі на гэтай мове. Калі ён не падыходзіць, вы можаце проста сказаць, каб не дадаваць яго ў рэдактары.

На ўсіх астатніх выпадках вы павінны дадаць мову BBCode ўручную. Такім чынам, вы пісалі паведамленні ў двух іншых мовах, і вы кажаце, што тыя, мода на французскай мове, але тыя не з'яўляюцца і таму тыя не былі пераведзеныя.

Пераклад паведамленняў напісаны на іншай мове, адбудзецца толькі тады, калі мова BBCode дадаецца. У адваротным выпадку Google заблытацца і проста вяртае той жа тэкст (гэта, як вы ідзяце ў французска-ангельскі перакладчык і даць яму тэкст на польскай мове - ён будзе проста даць вам гэты тэкст зваротна, таму што ён не зразумее). Таму даданне мову BBCode да паведамлення кажа мода на якія перакладчык ён павінен пайсці на пераклад.

Таксама звернеце ўвагу, што варыянты для рэдактараў дадаюцца толькі калі карыстальнік устанавіў яго па змаўчанні мову, што форум мовы па змаўчанні. У адваротным выпадку яна не мае сэнсу, таму што гэта азначае, што карыстач піша на форуме мову, і няма Мова BBCode дадаць. Таму, калі ласка, для тэсту проста змяніць ваш мова па змаўчанні, іншыя, што форум мове, і вы ўбачыце, што варыянты з'явяцца ў вашым рэдактараў:)

Cybershaolin
16-11-09, 04:22
Гэта ўсё працуе так як ён прызначаны. Гэта значыць - мода дададуць Lang BBCode толькі тады, калі вы ўсталявалі карыстачу мову па змаўчанні і толькі на гэтай мове. Калі ён не падыходзіць, вы можаце проста сказаць, каб не дадаваць яго ў рэдактары.

На ўсіх астатніх выпадках вы павінны дадаць мову BBCode ўручную. Такім чынам, вы пісалі паведамленні ў двух іншых мовах, і вы кажаце, што тыя, мода на французскай мове, але тыя не з'яўляюцца і таму тыя не былі пераведзеныя.

Пераклад паведамленняў напісаны на іншай мове, адбудзецца толькі тады, калі мова BBCode дадаецца. У адваротным выпадку Google заблытацца і проста вяртае той жа тэкст (гэта, як вы ідзяце ў французска-ангельскі перакладчык і даць яму тэкст на польскай мове - ён будзе проста даць вам гэты тэкст зваротна, таму што ён не зразумее). Таму даданне мову BBCode да паведамлення кажа мода на якія перакладчык ён павінен пайсці на пераклад.

Таксама звернеце ўвагу, што варыянты для рэдактараў дадаюцца толькі калі карыстальнік устанавіў яго па змаўчанні мову, што форум мовы па змаўчанні. У адваротным выпадку яна не мае сэнсу, таму што гэта азначае, што карыстач піша на форуме мову, і няма Мова BBCode дадаць. Таму, калі ласка, для тэсту проста змяніць ваш мова па змаўчанні, іншыя, што форум мове, і вы ўбачыце, што варыянты з'явяцца ў вашым рэдактараў:)

ОК, я атрымаў гэтую частку таксама ... Толькі яшчэ адно пытанне:

Калі вы сказалі, гэта на пост # 6:

Мова BBCode дадаецца аўтаматычна ў залежнасці ад мовы карыстальніка па змаўчанні. Калі яна не ўстаноўлена або жа, як і мова форуму, то нічога не ўстаноўлены.


Прывядзем прыклад:

-Мой форум мовай з'яўляецца французская
-User роднай мове з'яўляецца іспанскі, але не паставіў яго ў Usercp
-Карыстальнік піша паведамленне на іспанскай мове

Вось прыклад з параметраў вышэй:

Ці азначае гэта, калі карыстальнік, які не ставіў гэта родная мова карыстальніка (хай кажуць, што гэта іспанская, але на мой форум, форум будзе лічыць гэта будзе французскі так як мяркуецца выкарыстоўваць форум мовы, калі ён не ўстаноўлены), і што форум мове у перакладзе з французскага ...? калі карыстач піша на іспанскай мове, мы будзем павінны бачыць BBCode з перакладзеным тэкстам на французскай мове. І гэта ўсё?

Таму што, калі гэта не так, і тэкст на іспанскай мове, не перакладзены наогул у гэтым прыкладзе, гэта ўзыходзіць да маёй просьбе тут: :


Сапраўды добры прадукт. Яшчэ раз дзякуй за гэты хак. :)

Я б патрэбна дапамога ці ёсць просьба зрабіць. Для новых карыстальнікаў на форуме, гэта нармальна, так як яны маюць поле для выбару па змаўчанні мову, але для ўсіх існуючых карыстальнікаў, няма ніякага значэння, устаноўленага, ён проста ставіць "Не ўстаноўлена". Не маглі б вы даць мне запыт для выканання таго, каб аўтаматычна змяшчаюцца мовы па змаўчанні замест "Не ўсталяваны" (у маім выпадку гэта французскі для значэнні па змаўчанні)? Гэта таму, што нават калі вы паставіце тэмы на форуме казаў, каб карыстачы пайсці змяніць свае дадзеныя, многія з іх не будзе чытаць гэтую тэму.

Было б добра, калі я магу змяніць гэта аўтаматычна для майго існуючых карыстальнікаў.

Дзякуй.


Вы не павінны ўсталяваць мову па змаўчанні для карыстальнікаў. Калі ні адна мова па змаўчанні ўсталяваны, то vBET мяркуе, што яно такое ж, як форум мовай і не прадпрымаць ніякіх дзеянняў пры атрыманні новых паведамленняў прыходзяць (выклікаюць тыя ў форуме мове):)

Вы разумееце, пра што я? Калі гэта немагчыма зрабіць гэта па запыце, па меншай меры, не павінна быць опцыі ў AdminCP для адміністратараў, якія хацелі б змяніць канкрэтны мову карыстачу патрэбны мову ...

vBET
16-11-09, 10:50
Thats правільна. Яна працуе такім чынам.

Так калі вы хочаце дадаць магчымасць паказаць мова карыстальніка па змаўчанні на панэлі адміністратара - правільна? :)

Cybershaolin
16-11-09, 15:26
Thats правільна. Яна працуе такім чынам.

Мой апошні пост быў трохі доўгім, прабачце. У Вашу цытату вышэй, гэта ваш адказ на маё пытанне, я спытаў, тут:



Прыклад:

-Мой форум мовай з'яўляецца французская
-User роднай мове з'яўляецца іспанскі, але карыстальнік не паставіў яго ў Usercp
-Карыстальнік піша паведамленне на іспанскай мове
Вынік-паведамленне на форуме будзе на французскай мове з BBCode устаўленыя?

У прыватнасці, гэта адказаць на вашы на апошні пытанне?



Так калі вы хочаце дадаць магчымасць паказаць мова карыстальніка па змаўчанні на панэлі адміністратара - правільна? :)

Так, гэта было б выдатна. Акрамя таго, было б нядрэнна дадаць мовы па змаўчанні, выбраны карыстальнікам паказваецца ў сваю старонку профілю карыстальніка, калі мы ідзем праверыць свае старонкі. Гэта будзе таксама вялікі адон для таго, каб адміністратар, каб даведацца пра абраным мове карыстальніка.

vBET
16-11-09, 18:46
Мой апошні пост быў трохі доўгім, прабачце. У Вашу цытату вышэй, гэта ваш адказ на маё пытанне, я спытаў, тут:

У прыватнасці, гэта адказаць на вашы на апошні пытанне?

Не. Звярніце ўвагу, што мода заўсёды захоўвае арыгінальны тэкст (на самай справе, як пост змесціва захоўваецца толькі ў арыгінальным тэксце). Так што ў гэтым сцэнары паведамленне застанецца ў арыгінале (як заўсёды) і BBCode не будуць дададзеныя аўтаматычна, так як карыстальнік не ставіў мову па змаўчанні. Так што ў рэшце рэшт, не будуць перакладацца, так як на іншай мове, і ён кажа, што ў форуме мову па змаўчанні.
Я дадам у спіс TODO аўтаматычна распазнаваць мова (будзе наладжвальным, паколькі гэта будзе мець уплыў на прадукцыйнасць і не ўсе будзеце мець патрэбу ў гэтым).


Так, гэта было б выдатна. Акрамя таго, было б нядрэнна дадаць мовы па змаўчанні, выбраны карыстальнікам паказваецца ў сваю старонку профілю карыстальніка, калі мы ідзем праверыць свае старонкі. Гэта будзе таксама вялікі адон для таго, каб адміністратар, каб даведацца пра абраным мове карыстальніка.

Ok. Дададзена ў спіс TODO:
- Дазвольце задаць мова карыстальніка па змаўчанні з панэлі адміністратара
- Паказаць карыстальнікам мова па змаўчанні ў краінах-членах інфармацыі.
- Аўтаматычна прызнаць рэальнае паведамленне паведамленне, калі Google дазваляе зрабіць гэта, CURL (наладжваецца + электронную пошту апавяшчэння адміністратару, каб праверыць гэта ў выпадку, калі Google памыліцца).

Хіба гэта добра? :)

Cybershaolin
17-11-09, 03:29
Не. Звярніце ўвагу, што мода заўсёды захоўвае арыгінальны тэкст (на самай справе, як пост змесціва захоўваецца толькі ў арыгінальным тэксце). Так што ў гэтым сцэнары паведамленне застанецца ў арыгінале (як заўсёды) і BBCode не будуць дададзеныя аўтаматычна, так як карыстальнік не ставіў мову па змаўчанні. Так што ў рэшце рэшт, не будуць перакладацца, так як на іншай мове, і ён кажа, што ў форуме мову па змаўчанні.
Я дадам у спіс TODO аўтаматычна распазнаваць мова (будзе наладжвальным, паколькі гэта будзе мець уплыў на прадукцыйнасць і не ўсе будзеце мець патрэбу ў гэтым).

Гэта лагічна і выцякае тое, што я эксперыментаваў. Вось чаму я прасіў адмыслова для ўсіх існуючых карыстальнікаў на маім форуме, перад устаноўкай гэтага хаку. Гэта не мае ніякага рэальнага ўплыву на новых карыстачоў пры рэгістрацыі на форуме, так як яны павінны выбраць мову па змаўчанні ў працэсе рэгістрацыі, але яна мае некаторы ўплыў для старых карыстальнікаў, якія не абралі ні мова па змаўчанні. Калі гэтыя карыстальнікі піша на сваёй роднай мове, і адрозніваецца ад мовы форума (без выбраўшы сваю мову па змаўчанні, які ў дадзеным выпадку будзе заставацца такой жа, як мова форуму па змаўчанні) нічога не будзе перакладацца (калі яны не дадаваць BBCode ўручную, але яны павінны ведаць аб тым, што ...). Гэта што-небудзь сказаць усе мае старыя карыстальнікі пайсці і ўсталяваць іх мовы па змаўчанні ці дадаць BBCode ўручную, але што нешта іншае мяркуючы, што яны будуць.

Гэта ачысціла маё пытанне. Дзякуй за тое, растлумачыў, што. Так, гэта было б выдатна, калі ўсе могуць быць выяўленыя аўтаматычна. Вы ўпэўнены, што гэтага можна дасягнуць?



Ok. Дададзена ў спіс TODO:
- Дазвольце задаць мова карыстальніка па змаўчанні з панэлі адміністратара
- Паказаць карыстальнікам мова па змаўчанні ў краінах-членах інфармацыі.
- Аўтаматычна прызнаць рэальнае паведамленне паведамленне, калі Google дазваляе зрабіць гэта, CURL (наладжваецца + электронную пошту апавяшчэння адміністратару, каб праверыць гэта ў выпадку, калі Google памыліцца).

Хіба гэта добра? :)
Гэта гучыць пышна. Гэта дапамагло б шмат. (Па крайняй меры для мяне). :)

vBET
17-11-09, 13:32
IThis ачысцілі маё пытанне. Дзякуй за тое, растлумачыў, што. Так, гэта было б выдатна, калі ўсе могуць быць выяўленыя аўтаматычна. Вы ўпэўнены, што гэтага можна дасягнуць?

Няма:) Я не ўпэўнены, - я проста маю на ўвазе, што Google можа распазнаць мова, але я не правяраў яшчэ робіць гэтая функцыянальнасць даступная па CURL API. Акрамя таго, я не ведаю, як ён будзе паводзіць сябе для сапраўды кароткіх паведамленняў. Або што, калі Google не будзе дакладна. Ці, як мода павінна паводзіць сябе, калі карыстач усталяваў мовы па змаўчанні, але Google кажа, што гэта якім-небудзь іншым мовай (я думаю, гэта будзе канфігуруемы: давер карыстальнікаў, давер Google + адправіць апавяшчэнне па электроннай пошце кожны раз, калі гэта адбудзецца). Так што гэта трохі праблемай тут, але нам гэта падабаецца: D

Cybershaolin
18-11-09, 05:18
Ва ўсякім выпадку, многія з гэтых праблем або допыту б ачысцілі ад impementation гэтага тут: :)

Так, можа, гэта было б добрай ідэяй, каб не робіць рэчы больш складанымі і застацца з фактычнымі спосаб працы, але гэта ўсё яшчэ залежыць ад вас, каб ісці наперад або няма ...

vBET
20-11-09, 01:34
OK - цяпер я ведаю, што можна прызнаць мовы CURL. Акрамя таго, што Google робіць памылкі, але так добры, што кажа, як упэўнены, што ён пра яго адгадаць (0 - зусім няма, 1 - 100%, усё, што паміж - Вы ведаеце, што).

Так што ў гэты момант мая прапанова для гэтай функцыі, каб зрабіць яго наладжваецца з дапамогай опцыі:
- Заўсёды давяраць карыстальніка (лепш для прадукцыйнасці - Google не спытаў, калі новае паведамленне ідзе, ўсе іншыя варыянты, спытаеце Google аб рэальным мове)
- Заўсёды давяраць Google (Google вынік заўсёды выкарыстоўваецца як сапраўдны мова - не добра для кароткіх паведамленняў)
- Давер карыстальнікаў, але спытаеце Google (у такім выпадку, калі Ёсць адрозненні паміж тым, што карыстач знакі і тое, што Google кажа адміністратар атрымае ліст аб ім)
- Давер Google, калі вынік з'яўляецца годным даверу (яшчэ адзін параметр пакажа, наколькі упэўнены, Google павінен быць выкарыстоўваць яго вынік - гэта значыць 0,3)

І яшчэ адна рэч - Google не будзе прапанавана, калі карыстач у любым месцы набору паведамленняў мову BBCode ўручную.

Што вы думаеце пра гэта? :)

Cybershaolin
20-11-09, 02:28
Добрая ідэя. :)

vBET
21-11-09, 16:00
ОК, яна рэалізуецца і будзе ўключана ў vBET 3.2.0 (так, мы планаваў 3.1.3, але там занадта шмат змен, так што гэта будзе 3.2.0).

Вы можаце праверыць гэта тут. У гэтым форуме на самай справе мае абраная стратэгія верыць Google, калі вынікі не менш за 10% упэўнены.

Так што атрымлівайце асалоду ад:)

vBET
21-11-09, 16:14
Напрыклад, гэта паведамленне не было адзначана мне, што ён з'яўляецца польскую мову. Альбо ўручную або з дапамогай усталёўкі мовы па змаўчанні. Карацей - я хлусіў, сцвярджаючы, што vBET паведамленне на англійскай мове, але з выкарыстаннем vBET вызначэнне мовы ён зразумеў, што паведамленне толькі на англійскай мове на польскай мове і адзначыў гэта правільна:)

Cybershaolin
21-11-09, 16:22
Вялікая праца. :) У вас ёсць дата рэлізу ў галаву? Мне вельмі патрэбна новая версія ...

vBET
21-11-09, 17:54
Вялікая праца. :) У вас ёсць дата рэлізу ў галаву? Мне вельмі патрэбна новая версія ...

Ды ў нас ёсць - сёння:) Мы рады падаць хутка, што трэба нашым кліентам:)

Вытворчасць ўжо ідзе. Усё гэта зойме да 2 гадзін. Нам трэба таксама вырабляем дадаць для інтэграцыі VBA Dyna для падтрымкі мовы выяўлення там жа:)

Cybershaolin
21-11-09, 20:33
Вось гэта так! Дзякуй вялікі! Выдатны сэрвіс! :)

vBET
22-11-09, 17:47
ОК, яна рэалізуецца і будзе ўключана ў vBET 3.2.0 (так, мы планаваў 3.1.3, але там занадта шмат змен, так што гэта будзе 3.2.0).

Вы можаце праверыць гэта тут. У гэтым форуме на самай справе мае абраная стратэгія верыць Google, калі вынікі не менш за 10% упэўнены.

Так што атрымлівайце асалоду ад:)
Гэта ўсяго толькі тэст, які правярае, ці з'яўляецца вызначэнне мовы добра працуе з двукоссямі, накіраваных на новых лініях.

Cybershaolin
22-11-09, 18:51
OK - цяпер я ведаю, што можна прызнаць мовы CURL. Акрамя таго, што Google робіць памылкі, але так добры, што кажа, як упэўнены, што ён пра яго адгадаць (0 - зусім няма, 1 - 100%, усё, што паміж - Вы ведаеце, што).

Так што ў гэты момант мая прапанова для гэтай функцыі, каб зрабіць яго наладжваецца з дапамогай опцыі:
- Заўсёды давяраць карыстальніка (лепш для прадукцыйнасці - Google не спытаў, калі новае паведамленне ідзе, ўсе іншыя варыянты, спытаеце Google аб рэальным мове)
- Заўсёды давяраць Google (Google вынік заўсёды выкарыстоўваецца як сапраўдны мова - не добра для кароткіх паведамленняў)
- Давер карыстальнікаў, але спытаеце Google (у такім выпадку, калі Ёсць адрозненні паміж тым, што карыстач знакі і тое, што Google кажа адміністратар атрымае ліст аб ім)
- Давер Google, калі вынік з'яўляецца годным даверу (яшчэ адзін параметр пакажа, наколькі упэўнены, Google павінен быць выкарыстоўваць яго вынік - гэта значыць 0,3)

І яшчэ адна рэч - Google не будзе прапанавана, калі карыстач у любым месцы набору паведамленняў мову BBCode ўручную.

Што вы думаеце пра гэта? :)

У варыянтаў, прапанаваных вышэй, што будзе спосаб выбраць з калі гэта было зроблена па-старому да ажыццяўлення гэтага?

vBET
22-11-09, 18:57
У варыянтаў, прапанаваных вышэй, што будзе спосаб выбраць з калі гэта было зроблена па-старому да ажыццяўлення гэтага?

Заўсёды давяраць карыстач - такім чынам прызнання не вырабляецца.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations