Важно: Ова страница користи колачиће (cookies). Користећи овај сајт без искључивања колачиће у прегледачу, значи да сте сагласни да га користите.
Купи Сада! Карактеристике Довнлоадс

Зарадите са нама!

Ако желите да почнете да зарађујете новац са вБЕТ придружити Партнерски програм.
Страна 1 од 2 12 ПоследњиLast
Резултати 1 на 10 од 15

Тема: Веће оптерећење проблема

  1. #1
    Модератор
    Регистрован
    Феб 2010
    Поруке
    210

    Default Веће оптерећење проблема

    Ок то сам урадио гомилу тестирања.

    Током периода од 24 сата мог оптерећења диже стално у 30,00 с

    Сервер се рестартује исправке за другу 24 сата.

    Ако онемогућим мод не добијем овај проблем.

    Немојте рећи да је са мод онемогућен има мање саобраћаја, као да то није истина, Гоогле и даље шаље исти саобраћај са мод инвалида у складу са мојим статистика.

    Молимо да објасните, оптерећење вожње ми је луд.

  2. #2
    Модератор
    Регистрован
    Дец 2009
    Поруке
    276

    Default

    Звучи као ботови су ударање преведене странице када мод укључен. Ви би требало да изгледа у оптимизацију Апацхе или добијање сервера са више ЦПУ Повер. Да ли сте ради вбоптимисе или било коју врсту кеширање механизма, као мемцацхед?

  3. #3
    Модератор
    Регистрован
    Феб 2010
    Поруке
    210

    Default

    Činjenica je da moj forum dobija 30.000 jedinstvenih dnevno, ako onemogućim mod opterećenje pada momentalno, a botovi i korisnici i dalje prikazuju stranice tako da i dalje traže napajanje servera, jednostavno je da prikazivanje prevedenih stranica koristi 10x resurse od standardnih vb stranica iz normalne baze podataka. To je loše napisan kod, i treba ga popraviti! Drugi modovi ovo nikada nisu uradili, samo vbet, voleo bih da se nikad nisam promenio, ali povratak je sada prekasno.

  4. #4
    Модератор
    Регистрован
    Нов 2009
    Поруке
    168

    Default

    То је заиста звучи као да сте ради на ундерповеред серверу. Ја сам на 8-цоре Нехалем машине (тако да смо гледате још 8 виртуелна језгра због ХТ, за укупно 16). Такође сам интензивно оптимизован ову машину користећи своје технике, као и показивачи од људи у вбуллетин.цом.

    вБЕТ подиже моје оптерећење од око 2,5 до 3.0-3.5, у зависности од броја корисника, а то очигледно расте на основу кеш величине. Међутим, ја не мислим да је превише лоше, као мој истовремених корисника у распону од прилично високе 800 до још више 1200.

  5. #5
    Мицхаł Подбиелски (вБЕТ штаба) vBET's Avatar
    Регистрован
    Сеп 2009
    Поруке
    3,037

    Default

    Хи Наравно, превод мора да предузме неке ресурсе - нема магије. Преведи страницу значи да резултат производње и промените је. Због тога превода ће увек трајати дуже него што је уобичајено странице.

    Јасно ми је да нисте превише срећни имају више оптерећења сервера, али имајте на уму да вБЕТ предузима ресурса САМО за превод. За нормалне странице додаје се само заставе. Дакле, све ово додатно оптерећење долази из додатног саобраћаја на преведена страна. Као што је написао своју саобраћај није опао одмах након онемогућавање вБЕТ (ако га имате, а онда ће се смањити после онемогућавање - верујте ми) и оптерећења сервера је мања - то је очигледно - роботи су још увек пузи УРЛ за преведене странице, корисници су и даље проналажење у Гоогле линкове на ваше странице преведена. Дакле, и даље имате исту саобраћаја, али сада под преведена везе је једноставно дуплирани садржај - нормална страницу која није преведен. Ако желите да останете са инвалидитетом вБЕТ препоручујемо да додате правило у вашем хтаццесс фајл који ће преусмерити све преведене странице на нормални, у супротном можете да изгубите СЕО због дуплирања садржаја..

    Napominjemo da smo već planirali podršku drugih keš sistema i da su naši algoritmi prevođenja trenutno optimizovani. I.e. upravo smo otkrili kako drastično smanjuje PHP performanse kada radimo na velikim strunama i modifikovali smo naš algoritam. Već je objavljen u vBET 4.2.0 sa dodatnim opcijama konfiguracije. I pomerićemo sva poboljšanja takođe na vBET 3.x koji je i dalje podržan

    Јасно ми је да, по Вашем мишљењу нашег кода је слаба. Не знам на шта се заснива ваша очекивања. Имамо најбржи превод мод за ВБ - не постоји ништа шта функционише боље. Превод ће се неке ресурсе и наше одбране заузима мање да било који други. Можете видети колико брзо вБЕТ могу да раде на многим форумима. Ако имате проблема на серверу, онда молимо вас да размотрите измене конфигурације или додавање серверским ресурсима. Ви не стави 20 литара воде у 10 кофу литара.

    Naša osmišljavanje je: "Imamo mnogo toga da promenimo". I zato eksperimentišemo, menjamo algoritme, profilišemo i provodimo mnogo vremena tražeći rešenja koja će zahtevati manje resursa. Još uvek ne znamo mod koji bi mogao da bude bilo kakva konkurencija vBET-u i postoje još neki modovi za prevođenje. Napravili smo mnogo algoritama promena koje smo morali da prevrnemo jer one nisu pomogle, tokom ovog procesa otkrili smo i mnoga poboljšanja. Možete imati svoj utisak zasnivajući se na problemima sa serverom, ali molimo vas da razmislite da li imate neko bolje rešenje? Sta bi mogao da nagovestis da mozda vBET nije pogresno resenje posto radi na hiljadama forumasa, mozda samo pokusavas da stavis 20 litara vode u kantu od 10 litara. Ipak - imamo mnogo toga da promenimo i odličnu TODO listu u odeljku za optimizaciju (oko 70% za eksperimentisanje da li će pomoći ili ne) А ви сте 100% у праву - ми то можемо боље, ми ћемо и ми то радимо све време Само сачекајте док се крећемо сва побољшања која смо направили у току спровођења вБЕТ4.к

    Da li mogu da vam nekakav znak - pogledajte kako možete optimizovati: vBET хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цо...рформанце.хтмл
    Посебно размотрити онемогућавање неким језицима и блокирање страницама које нису релевантне за роботс.ткт

    Шта је време одзива за преведене странице? Који је ваш коришћења процесор? Који је ваш коришћење меморије? Ако је прихватљиво онда немате шта да бринете. Људи су често уплашени повећањем оптерећења сервера, па чак и не знају шта то значи. 10 пута више оптерећења сервера не НЕ Znači 10 puta više resursa koriste. To samo znači da više nitima čekaju u redu, šta je normalan, od sada tvoj konac morati da sačeka Google odgovor ako neki prevod nije sačuvana. Tako nit čeka Google odgovor i to ne procesora u ovom trenutku. Zbog tog vašeg servera opterećenja će biti veći čak i ako vBET mogla da preduzme nema sredstava na svim (ono što naravno nije moguće).

    О пада сервера - очигледно је да је ваш сервер проблем. То се дешава периодично. Имао сам сличан проблем на мом серверу. Је узрокована неким Апацхе грешке тако да се Апацхе-нит је расте и расте са меморије све док цела меморија је конзумира АНС серверу кеширају. Само једна нит се понаша као да је - други Апаш теме било нормално. Играо сам са Апацхе конфигурација и питање је решено. Мислим да Апацхе-само су неке меморије цурења - као Сећам се да сам ставио мању вредност од захтева који се могу држати по један навој. Било је и других промена. Предлажем да проверите употребе меморије и пратити га за неко време. Такође може бити корисно за проверу просечан износ меморије коју користи један Апацхе нит, направио неке прорачуне и подесите одговарајуће вредности од мак теме за Апацхе.

    Ако имате било каквих додатних питања молимо Вас да само питајте
    Последњи изменио vBET; 17-03-10 U 00:53.

  6. #6
    Мицхаł Подбиелски (вБЕТ штаба) vBET's Avatar
    Регистрован
    Сеп 2009
    Поруке
    3,037

    Default

    Хеи - Само сам на вашем форуму да преводи Ултра Фаст ... Дакле, оно што тврдите о томе и зашто толико љут став о вБЕТ, када имате супер брзо превођење? ...

    Молимо вас да размислите шта оптерећења сервера значи. Разумевање његовог значења може бити врло корисно да схватимо шта се догађа на серверу и како то може бити у вези са теме које чекају у реду не због тога што немаш ресурса, али чекају одговор из других сервера (Гоогле-у овом случају).

    По мом мишљењу сте супер брзо преводе и немате шта да бринете о томе

  7. #7
    Модератор
    Регистрован
    Феб 2010
    Поруке
    210

    Default

    Ја сам био градилиштима 10 година, потпуно сам свестан 10к оптерећење не значи 10к ресурсе, престану да третирају ме као идиот и кашику исхрану мене глупости. Хладно чињенице су са овим мод вс другим слободним мод учитавања је Мега. И на врхунцу пута мој сајт је сада спор и не реагује. Да, страница преведе брзо Офф-пеак, али по цени од спорог сервера касније у току дана. Имам Куад Цоре, РАИД 15к САС сервера, који је оптимизован баш у реду, пустити 0.50 цео дан пре тога са великим саобраћајем. То је ВБЕТ код који додаје оптерећење и чини сервера споро ударни термини, то је чињеница, то није повећање саобраћаја, имао сам исти саобраћају и ботове пре и сервера снашао у реду, то је превод производ. Периода. Пожурите и поправити, ја стварно донт оскудица да плати други £ 300 месечно за надоградњу сервера само да Д води МО.

  8. #8
    Модератор
    Регистрован
    Дец 2009
    Поруке
    276

    Default

    Колико језика имате омогућен? Колико постова имате? Да ли имате вБСЕО и ситемап генератор инсталиран? Колико ботови се ударају сајт на дан?

  9. #9
    Модератор
    Регистрован
    Феб 2010
    Поруке
    210

    Default

    Хи!

    32 језика омогућено.

    100.000 порука.

    вБуллетин и мапа инсталиран.

    Ситемап Плугин каже 1000.000 страница пописивати дан.


    Чињеница је, ако онемогућим мод и поново сервера, БОТ и корисници су и даље ударају мој сервер исто као и пре, исто страна је у још увек у Гоогле-индекс и тиме добијам исти промет омогућено или не.

    Једина разлика је у томе што са МО онемогућио ботова и Гоогле претрагама се енглески странице, тако да, саобраћај је идентична, једина разлика је што не видите преведене странице, чиме се избегава Модс базу података питања.

    Јасно је као дан да ми ово мод је пуштен без одговарајуће тестирање, и јасно власник није заинтересован у решавању проблема.

    Фаил.

  10. #10
    Модератор
    Регистрован
    Феб 2010
    Поруке
    210

    Default

    Мајкл, нисте у праву, то оптерећење није изазвана повећање саобраћаја, то је узрокована читање и писање превода на МиСКЛ.

    Ако вБуллетин тим може да чита и пише на МиСКЛ са ниским оптерећењем зашто цант вас?

    Сиромашних код мог пријатеља.

Страна 1 од 2 12 ПоследњиLast

Ознаке за ову тему

Правила постовања

  • Ти не могу постављати нове теме
  • Ти не могу порука одговора
  • Ти не могу слати прикачене фајлове
  • Ти не могу моњати ваше постове
  •