СДА

Виев Фулл Версион: вБЕТ 3.3.2 објавио - одличне перформансе импровментс



vBET
08-04-10, 02:34
Хи:)

Као што је обећано преселили смо сви побољшања перформанси од вБЕТ 4.к до вБЕТ3.к Да, ми и даље подржавају 3.к и чини се да неће бити подржан за дуго времена (наших клијената показује наш начин). У овом издању ми смо се концентрисали да вам АСАП побољшања перформанси, тако да нема нових функционалности. Они ће бити у следећем велико издање.

ВАЖНО током ажурирања:
- Ситемап Генератор интеграција промењен (потребно је да додате 1 линија кода погледајте овде:
- ВБуллетин интеграција променила. За више информација посетите РЕАДМЕ.хтмл и да све мере за фунцтионс_вбсео_цреатеурл.пхп датотеке и за фунцтионс_вбсео_урл.пхп све без кораке 2 и 3 (већ је то урадио).
Они су веома важни, јер Мапа сајта ће престати да ради, и вБуллетин ће престати превести УРЛ ако нећете необрађена упутства. Ако онда мапа ће радити у реду и вБуллетин не само да ће превести УРЛ али ће радити брже (дупли редирекција уклоњена).
Да би се једноставније увек можете да се пуне интеграције почевши од оригиналне мод фајлове. Такође, имајте у виду да је за не-техничке кориснике, обезбедили смо и надоградњу сервис (хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/упграде-сервице.пхп). Ми охрабрујемо да то сами урадите ако знате како да користите било коју врсту за обраду текста и ФТП-а, још увек желимо све наше клијенте да се пријатно осећа са овом ажурирање - зато подсјећамо о нашим надоградњу услуге.

Шта се променило у овој верзији:

Побољшања перформанси:
- Краћи није преведен области
Сада је: Ово неће бити преведен (Пречице Старт није превео области и на крају није превео област). Ово је веома важно ако сте га користили већ у своје шаблоне - у том случају вас молимо, наћи све појаве и заменити га (стари је био: и ).
- Оптимизовано превод алгоритам
Много мало или већих промена, укључујући: нове параметре, боље коришћење домаћих ПХП-функције, промене у нашем себи алгоритам.
- Елиминисани уско грло за УРЛ превод.
Схватили смо да је преведен везе једно по једно коју цену доста Гоогле захтева. Сада вБЕТ користи касни превод за УРЛ превод. Прва 4 везе морају бити преведена на захтев (због могућих вБуллетин преусмерења) и остатак се одлаже.
- Елиминисани уско грло са вБуллетин преусмеравања.
Дупли преусмерења се више не користе - сад преусмерити на преведена су повезане тачке на одговарајућу везу на први преусмеравање (додатна интеграција ниво који се тражи).
- Додаци тело се преселио у пхп фајл.
Сада велики блокови текста неће усамљеник узети из базе података. Уместо тога плугинова једноставно користите функције које су у пхп фајл. Већина додаци су сада 1-4 линија кода.
- Нова напредне перформансе параметар 'Одлагање превода ".
Открили смо да неки форуми имају проблем са доста Гоогле захтева (напомена - само неке, већина немају такву питање). Изгледа за оне форуме које сваки други Гоогле захтев је трајало дуже и дуже. Можда због Гоогле казне "за много саобраћаја, можда зато што је своју поставки заштитног зида. У сваком случају имамо решење за то - сада можете питати вБЕТ да чекају између Гоогле захтеви за превођење. Наравно да има захтев корисника оцену више на вашој страни, али изгледа да су у тим случајевима коначан одговор је много, много брже. Јер не Цацхед паге чекају одговор за Гоогле узима највише времена. Користите га пажљиво и само ако можете мерити промене перформанси. Ако ће бити потребно ми ћемо додати неке чланак о томе како да провери Гоогле-одговор пута.
- Загушења са текстом замена елиминисана.
Профилисана вБЕТ и нашли перформансе питање смо са излаза парсирање - сада је исправљено. Излаз парсирање за скрипте, стилови, није превео области и праћење превод је много брже управо сада.
- 2 напредне перформансе подешавања за велике странице
ХТМЛ-величина: тачке резања "и" ХТМЛ-величина: почнете да сечете. Израда инсталација на једној од купаца ван сервера открили смо да је његов главни страница је преведена јако дуго - чак и када је већ био кеширају. Све остале странице се брзо преведена. Направили смо истрагу и то је оно што смо открили: ПХП-перформансе драстично опада када се ради о заиста великим стринговима.. Претпостављам да у том случају ПХП-само пише да неке привремени фајл и ради на датотеци, уместо у меморији. Због тога смо модификовани алгоритам превод и заиста велики резултати се секу у мање делове у току превођења. Ова измена утиче само велике страница и можете да га конфигуришете новим параметре. Који је био резултат на форуму главној страници наших клијената. Превод време је смањена са око 21 секунди на око 3 секунде. Као Претпостављам да ово чини разлику за нашег купца;) А ми се надамо да ће ово направити велику разлику за вас:)

Шаблони измене:
- Вбентерприсетранслатор_флаг да елиминише сукобе са неким додацима

Бугс исправити:
- Пратећи УРЛ за форуме у поддиректоријум и адресе има овај поддиректоријум
- РСС наслови кодирање исправљене
- ЈС РСС превођење
- Гоогле Мапс превод
- Линкови за теме са% у наслову
- ЦСС фајлова
- 'Нека директоријума' опција

Ново:
- Додата таргет = "_бланк" за кредит везу да би се избегло корисницима остављајући ваш форум

Забавите се и уживајте много превода расипник, са много мање оптерећења сервера:)

ПС.
Сви наши тестова је направљен у ПХП 5.2.12 и у овој верзији је вБЕТ је профилисан. Наравно и даље можете користити вБЕТ на ранијим верзијама ПХП-:) Само смо направили перформанс тестова на овај.
Ваш побољшање перформанси може да варира у зависности од верзије ПХП-, због могуће перформансе разлика у родном ПХП-функције.

moman
08-04-10, 04:17
Хвала пуно! Брз и успешан ажурирање.

vBET
08-04-10, 15:33
Ако користите вБуллетин - запамтите о новим интеграције. Веома је важно за перформансе - елиминисати двоструко преусмеравања:)

Snake
08-04-10, 15:45
Шта је са старим датотекама да изменим за вБуллетин, последњи пут, да ли ови треба да се врати променило? Или само нове измене учињене као и старе и оне за претходну верзију?

vBET
08-04-10, 15:48
Шта је са старим датотекама да изменим за вБуллетин, последњи пут, да ли ови треба да се врати променило? Или само нове измене учињене као и старе и оне за претходну верзију?

То можете урадити кабину:)

Ако се вратимо на оригиналну и почети од почетка, то ће бити мање склоно грешкама.

Ако почнете од стварне имајте на уму да је неколико корака већ направили - не понављам (описано у први пост).

Snake
08-04-10, 15:53
Право али оно што су кораке 2 и 3, они нису рангирани нигде.

vBET
08-04-10, 16:03
Право али оно што су кораке 2 и 3, они нису рангирани нигде.

Да су они, али можда нисам био довољно јасан - погледајте РЕАДМЕ.хтмл датотеку - наћи ћете ту кораке бројева за сваки фајл:) Ако имате било каквих питања молимо Вас да убудуће само писати:)

SonSahne
08-04-10, 16:20
Хвала Мицхал, сам променио фунцтионс_вбсео_цреатеурл.пхп се бели грешком, али стари фајл промена не грешке. Употреба оригиналних датотека. шта је проблем? :)

CThiessen
08-04-10, 17:06
Здраво, Управо сам урадио упдате. Све ради. Ја сам помоћу ББ 3.8.5 би вБуллетин 3.3.2 Да ли то ради са ББ 3.8.5 и 3.5.0 вБуллетин. Да бисте изменили датотеке које сте тамо у другу фасциклу. Хришћанским поздравом

vBET
08-04-10, 17:26
Здраво, Управо сам урадио упдате. Све ради. Ја сам помоћу ББ 3.8.5 би вБуллетин 3.3.2 Да ли то ради са ББ 3.8.5 и 3.5.0 вБуллетин. Да бисте изменили датотеке које сте тамо у другу фасциклу. Хришћанским поздравом

Тачно - од исте промене на одговарајуће датотеке које су у другој локацији за вБуллетин 3.5.0:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1