I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 8 e 8

Thread: Si të kaloni <code> </ code>?

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    5

    Smile Si të kaloni <code> </ code>?

    Përshëndetje, Unë jam i ri me VBET, dhe unë kam një programimit forum .. dhe të të gjitha temat e kanë një <code> </ code> mbi dhe i duan të kaloni e përkthimit që ..

    Ndonjë ide?

    forum time: www dot programmershere dot com

  2. #2
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Unë nuk mund të riprodhoni këtë problem, ndoshta unë kam një version të vjetër të forumit. Ju lutem shkruani me atë që ju keni versionin e saktë të vBulletin, dhe unë do të përpiqemi për të riprodhuar atë në versionin e vB si forumi juaj.


    ky problem është shkaktuar ndoshta nga heqjen e komente nga një plugin (vBET përdor comments NTA - zonë nuk tranlated - për të përshkruar këtë fushë, pa përkthim).

    Mundohuni të fikur this plugin (heqja e komenteve).
    Ju lutemi të përpiqemi të gjejmë një konflikt me mods tjera. Për ta bërë këtë, çaktivizoni mods të tjera dhe të lënë vetëm vBET. nëse gabimi nuk ndodh, kaloni mods kthehet më tej për të parë se ku është konflikti.

    Added:
    Lutemi kini parasysh se vBET mbështet skipping KODI, PHP dhe HTML përkthimi bbcodes. Nëse nuk është duke punuar në forum tuaj, atëherë me siguri ju keni kthyer në ceaning i komenteve html (përshkruar si më parë), ajo që është e ndaluar, sepse nga komentet html vBET shënon pjesë të prodhimit që nos mendoj të jenë të përkthyera (që ne e quajmë të mos Zona e përkthyer - NTA).
    Fundit edituar nga vBET; 18-06-1010:15.

  3. #3
    Junior Member
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    5

    Default

    Thanks kamilkurczac, por nuk e tij një problem ..

    i duan të kaloni përkthimin e përmbajtjes brenda HTML tags <code>

    Shembull:


    Tani: <? Php funksion të rregulloj {echo $ rregulloj;}> <code> </ code>
    Tani: VBET përkthyer që në të gjitha gjuhët .. i duan të mbajnë atë në anglisht, pa përkthimin e

    kuptoni?

    Dua të bëj VBET kaloni të gjithë tekstin që është brenda <code> </ code> tags!

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hello. Na vjen keq për konfuzion. vBulletin mbështet kod BBCode dhe ju shkruani në lidhje me html kod tag - që është burim i keqkuptimit.

    Nëse jeni duke përdorur kod tag html templates në, atëherë ju lutem edit ato shabllonet dhe të vënë të gjithë kod brenda përmbajtja e zonës nuk janë të përkthyera - kështu që e vënë atë në mes të <-! vBET_SNTA -> dhe <-! vBET_ENTA ->

    Nëse jeni duke përdorur kod tag html në poste, atëherë ju lutem modifikoni ato mesazhet dhe për të ndryshuar kod tag html në kod BBCode.

    Ju lutem tregoni se ajo zgjidh çështjen tuaj.
    Fundit edituar nga vBET; 19-06-1000:29.

  5. #5
    Junior Member
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    5

    Default

    mund të hidhni një sy në forum time

    Programuesit Këtu

    ajo ka 220,000 postimet me <code>, se si unë do të redaktoni ata të gjithë?

    ka ndonjë zgjidhje tjetër?

    shih shembullin këtu

    questions-answers/219881-creating-image-php-display-works-saving-file-does-not.html programmershere.com

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Në këtë moment vBET nuk e mbështesin këtë, por ne mund. Unë jam duke shkuar pas tuaj në funksion të kërkesave.

    Kështu që tani vBET nuk do të përkthehet ourputs e PHP, KODIN HTML bbcodes. Ne nuk kemi pasur ndonjë kërkesë për të mos e përkthimit të kod tag html parë. Për shkak të performancës do bërë configurable. Ju do të jenë në gjendje të kthehet në opsionin i cili do të mbrojë përmbajtjen e kod tag html kundër përkthimit. Ajo do të përfshihen në publikimin e ardhshëm Për shkak të kompleksitetit (ne jemi duke bërë të njëjtën gjë për vetëm html tags dorëshkrim dhe stil

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Done - do të përfshihen në publikimin e ardhshëm

  8. #8
    Junior Member
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    5

    Default

    Thanks a lot!

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •