I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 10 e 10

Thread: Çdo njëri u VBET punuar me nginx si prokurë

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    64

    Cool Çdo njëri u VBET punuar me nginx si prokurë



    dhënat e mia site: -

    vBulletin 4.0.3 fundit
    vBulletin 3.5.0 lirimin e para
    apache 2.2.x
    prokurë fundit nginx për të shërbyer Static Content


    thanks in advance

  2. #2
    Anëtar
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    64

    Default

    Never mind I got it për të punuar, disa ndryshime të bëra në server duke Administratorët e mia server

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    I kënaqur që trajtohen këtë - gjithsesi për të tjerë: Po vBET është duke punuar me nginx (konfirmoi të klientit forum). Në rregullat lirimin e ardhshëm do të aplikohen në paketë. Tani për tani përdorin ata që (duhet të miratojë në dosjen e juaj forum):
    Code:
    location /forums/ {
    
    rewrite ^/forums/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forums/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;
    
    rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ last;
    rewrite ^/forums/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 last;
    
    
    if (!-e $request_filename) {
    rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    
    }
    
    if ($request_filename ~ "\.php$" ) {
    rewrite ^/forums/(.*)$ /forums/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }

  4. #4
    Anëtar
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    64

    Default

    është kjo rregull për nginx si prokurë?

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Këto janë rregullat për nginx. Nuk e di ka një ndryshim në qoftë se jeni duke e përdorur atë vetëm si prokurë. Siç kam shkruajtur ne mori formën konfirmimin një nga klientët tanë që ajo është duke OK në nginx. A keni ndonjë telashe me ato rregulla?

  6. #6
    Anëtar
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    64

    Default

    Unë mendoj se këto rregulla janë për nginx si web server kryesore, ne kemi nginx si proxy për apache për të shërbyer Static Content, më parë kur i goditi të përkthehet i përdorur për të marrë gabim timeout portë, techs e mi kanë caktuar atë

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    OK kështu - keq për konfuzion dhe i madh që ju të trajtuar atë. A mund të ndajnë zgjidhjen tuaj me të tjerët?

  8. #8
    Anëtar
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    64

    Default

    ajo ishte çështje kohe nginx prisni, sorry i cant zbulojë shumë që kur u trajtuar nga kompania e menaxhimit të cilët vetëm u përgjigj: "është fiksuar" lol

  9. #9
    Anëtar
    Antarësuar
    Gusht 2010
    Postime
    83

    Default

    Text automatically translated from: Russian to: Albanian
    Translated text
    Mirëdita!

    Unë kam Nginx si proxy për të Apache, këto rregulla nuk janë duke punuar, merrni gabim 500.
    Original text

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ju lutemi të hapur të reja rubrikë për çështjen tuaj dhe ka dhënë më shumë detaje - e cila rregullat a keni përdorur?
    A jeni duke përdorur booth - Nginx dhe Apache? Nëse ju keni Apache a ju provoni të përdorni .htaccess?

    Ju lutem, përshkruani atë në të ndarë fije - kjo është për të tjera çështje të konsumatorëve dhe kjo tashmë është e zgjidhur.
    (në këtë moment unë shihni përkthime janë duke punuar mirë në forumi juaj - ju lutemi të sigurojë gjithashtu URL për të thyer faqen)

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •