I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 7 e 7

Thread: Flamuri images opsionet alternative

Shiko Hybrid

E Mëparshme Post Previous Post   Next Post Tjetër Post
  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default Flamuri images opsionet alternative

    Hi there,

    Për shkak se Google është duke aq e nxehtë në faqen e internetit me shpejtësi të unë kam qenë duke provuar në web faqen time.

    40% të kohës së ngarkesës është ulur në ngarkimin 30 apo më shumë imazhe flamurin përkthyes.

    Kjo nuk është një bug apo faji vetëm një kërkim të ketë një vend të shpejtë.

    Alternativa Cilat janë atje për të luftuar këtë?

    Unë u përpoq drop down menu, por nuk besoj se mund të zvarritje Google links.

    A mund ne / ju konvertojë flamujt aktuale për sprites CSS mënyrë që ata të ngarkesës si një imazh më tepër se 30 imazhe të veçanta?

    Ndonjë zgjidhje të tjera të mirëpritur ju lutem.

    Thanks.
    Fundit edituar nga Snake; 29-04-1021:21.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Lutemi kini parasysh se rezultatet nuk janë përfaqësuese. Çdo shfletues pas vizitës së parë në forum juaj ka imazhe kopje e ruajtur dhe nuk merr ato përsëri (vetëm nëse cache saj të jashtme skadon, ose ju forcë se si + F5 ndryshim në IE). Pra, ajo që ju e matur është koha e vizitës së parë. Duke imazhet nuk ndikojnë koha përgjigjen e kërkesave të ardhshëm.

    Pra, flamujt merr 0% e ngarkimit të faqes kohë për shumicën e kërkesës që vjen në forumin tuaj.

    Google mund të zvarritem lidhjet në ulen down menu, sepse ato janë të përfshira vetëm në prodhim HTML (ju mund të kontrolloni atë) - kështu që Google të parë atë dhe crawls atë vetëm si çdo tjetër lidhjet tuaja.

    Ne tashmë të marrë për të mbështetur kërkesën funksion sprites CSS - ju lutem shikoni këtu diskutimin për këtë temë: http://www.vbenterprisetranslator.co...ss-sprite.html

    Për opsione të tjera - vetëm ju mund të eliminojnë të gjitha imazhet e flamujve dhe tregojnë lidhjet e testit. Për ta bërë këtë është e mjaftueshme për të redaktuar template për flamuj. Lutemi kini parasysh se ulen down menu nuk e përdorin template dhe në këtë moment kërkon modifikim kodin. Ne mund të ju jap detaje nëse jeni të interesuar

    PS.
    Jeni i sigurt se robots Google shkarkimit imazhe dhe jo thjesht kontrolloni parë tekstin e faqes?

  3. #3
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    Ive got drop down treguar në template futboll.

    Kjo është ajo që tregon kodi në burim.

    Googlebot mund të hapur javascript vetë? Nr Ai nuk mund.

    Kjo është një çështje e madhe, këto flamuj të shtoni 50% për herë ngarkesës faqe në fjalën e vërtetë, për shkak të madhësisë images, 50 lidhje të çuditshme, lookups, etj

    Analyzer Web Page - free website optimization tool faqen e internetit me shpejtësi të testit kontrolloni faqen e internetit të performancës raport nga optimization internet web

    Kjo faqe testeve prodhimit html vetëm, shpejtësia etj server nuk është i përfshirë.


    Marr 7S pa flamuj të aktivizuara, 14s, nëse i kanë t'i aktivizuar.

    Kjo është e madhe, ata janë të këqija dhe ju me të vërtetë nevojë për një zgjidhje më të mirë.

    <td <a class="vbmenu_control"> id="vbettranslations" href="http://www.computer-juice.com/forums/$show[nojs_link]#vbettranslations" accesskey="5"> Translations </ a > <script type="text/javascript"> vbmenu_register ("vbettranslations"); </ script> </ td>
    Fundit edituar nga Snake; 30-04-1000:25.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ju lutemi vini re se ne tashmë ju ka dhënë lidhen tek faqja në lidhje me këtë çështje dhe informacione se ne jemi të vetëdijshëm për flamuj mundësi tjetër zgjidhje dhe e konsiderojnë atë tashmë. Faleminderit që ju dëshironi për të na treguar se sa e rëndësishme që ju mendoni se është

    Gjithashtu ju lutem vini re që Google nuk ka për të hapur çdo JavaScript dhe të parë të gjitha flamujt që janë në drop down menu. Kodi që ke dhënë është për shfletues dhe ajo ndryshon drop down menu për ta bërë të dukshme për përdoruesit. Të gjitha bots shohin atë menjëherë sepse drop down menu është përfshirë në prodhim HTML (nuk e marrë nga Ajax) - vetëm ju lutem gjeni të prodhimit tuaj HTML këtë:
    Code:
    <div class="vbmenu_popup" id="vbettranslations_menu" style="display:none;margin-top:3px" align="left">
    Dhe ju do të shihni se të bjerë poshtë është i përfshirë në prodhimin HTML dhe robots të parë të gjitha flamujt, vetëm shfletues nuk tregojnë atë në lypur për shkak të stilit display: none dhe shkrimin që ju vuri është vetëm për shfletuesit për ta bërë atë të dukshme.

    I kontrolluar faqen tuaj në web Analyzer të cilat ju dha dhe rezultatet janë krejtësisht të ndryshme që ju dha këtu.
    Ngarkesës HTML: 0,46 dytë
    Total images ngarkesës: 3,51 dytë (Përfshirë të gjitha imazhet jo vetëm flamuj).

    Dhe ju lutem vini re edhe një herë se ju jeni të interpretuar rezultatet në mënyrë të gabuar, sepse keni humbur gje e konceptin e shfletuesit web cache. Shfletues web janë caching imazhe dhe nuk kërkoni për ata në kërkesat e ardhshme. Pra, kohë e shtuar nga flamujt shkarko është minimale për përdoruesit e tuaja të cilat janë shikuar qindra faqet tuaja dhe mori flamujt në fillim. Unë tashmë pika vëmendjen tuaj për këtë dhe ju mund të kontrolloni vetë vetëm do të forumit tuaj dhe duke parë se ju nuk jeni duke pritur sekonda për çdo imazh, por e kanë atë menjëherë.

    Ende jemi të vetëdijshëm se përdoruesit tanë do të doja të ketë edhe mundësi të tjera për flamuj dhe ne do të testojë zgjidhje e propozuar në fije të cilën unë ju vuri përpara.

  5. #5
    Junior Member
    Antarësuar
    Prill 2010
    Postime
    18

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Snake View Post
    Hi there,

    Për shkak se Google është duke aq e nxehtë në faqen e internetit me shpejtësi të unë kam qenë duke provuar në web faqen time.

    40% të kohës së ngarkesës është ulur në ngarkimin 30 apo më shumë imazhe flamurin përkthyes.

    Kjo nuk është një bug apo faji vetëm një kërkim të ketë një vend të shpejtë.

    Alternativa Cilat janë atje për të luftuar këtë?

    Unë u përpoq drop down menu, por nuk besoj se mund të zvarritje Google links.

    A mund ne / ju konvertojë flamujt aktuale për sprites CSS mënyrë që ata të ngarkesës si një imazh më tepër se 30 imazhe të veçanta?

    Ndonjë zgjidhje të tjera të mirëpritur ju lutem.

    Thanks.
    Unë mund të zvogëlojë flamujt nga 18kb madhësinë e përgjithshme të 6kb, të shpëtojë vetëm imazhet me cilësimet compression lartë.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Ramses View Post
    Unë mund të zvogëlojë flamujt nga 18kb madhësinë e përgjithshme të 6kb, të shpëtojë vetëm imazhet me cilësimet compression lartë.
    Çfarë mjet na sugjeroni?

  7. #7
    Junior Member
    Antarësuar
    Prill 2010
    Postime
    18

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Çfarë mjet na sugjeroni?
    I përdorur Photoshop.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •