I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 2 e 2

Thread: si nuk e kthejnë këtë Muslimanët / vbet / java në?

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Prill 2010
    Postime
    59

    Default si nuk e kthejnë këtë Muslimanët / vbet / java në?

    # Përdorimi i "text Trego origjinal" në versionet booth - për përdoruesit dhe të ftuar. Kjo mundësi ju lejon të zgjidhni se si të doni për të treguar mesazhin origjinal. Duke shfaqur kushton pak - se nuk është e rëndësishme, por nëse ju bërë tashmë çdo gjë dhe për të kërkuar për disa pak përmirësim, atëherë ju mund të gjeni këtu. Para së gjithash - që ju keni 2 mënyra për të treguar tekstin origjinal në qoftë se ju i vranët: me injeksion JavaScript dhe në mënyrë normale. Një normale është më i mirë për punën, por një është më e mirë për të injektuar SEO (robotë nuk e shohin atë). Pra, nëse ju mendoni që ju doni përmbajtje të tregojnë origjinale për kabinë - përdoruesit dhe mysafirë - atëherë është e mirë për të treguar injektuar për mysafir dhe normale për përdoruesit. Sigurisht ju mund të zgjidhni të mos tregojnë tekstit origjinal - do të jetë keq për përdoruesit e tuaj, por pak më të mirë për performancën. Dhe ju keni edhe një mundësi më shumë - më e mirë për performancën dhe më të keq për përdoruesit - ju mund të zgjidhni të mos tregojnë tekstit origjinal apo edhe mesazhin se ai ishte përkthyer. Ky opsion është i mirë për punën sepse ai nuk është duke përdorur templates në të gjitha, të keq për përdoruesit, sepse ata nuk do të shohim se mesazhi ishte shkruar në gjuhë të ndryshme.
    Unë dua të tregoj për të injektuar mysafir dhe normale për përdoruesit. Dikush mund të çojë mua se si ta bëni këtë?

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Admin CP -> vBET -> Misc

    Ju do të gjeni ka 2 opsione - një për mysafirët, një për përdoruesit e
    - Trego tekstin origjinal për mysafir
    - Trego tekstin origjinal për përdoruesit

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •