I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 6 e 6

Thread: . Htaccess është vBET vBulletin 4.2.1 dhe 2.6B1

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    45

    Question . Htaccess është vBET vBulletin 4.2.1 dhe 2.6B1

    Text automatically translated from: Portuguese to: Albanian
    Translated text
    Hello, çdokush mund të postoni një shembull për të punuar me një vBET htaccess dhe Muslimanët.

    Unë jam duke përdorur "Mod Rewrite Friendly URLs"Dhe BB"Krijo URL në bazë të konsensusit SEO Lidhje ('sq / / adresa' dmth)"Në vBET.

    Kur unë lëvizin mausin mbi flamujt në fund, unë shoh se lidhja është diçka si "mysite.com / en / content.php", por faqja e shfaqur është "mysite.com / përmbajtjen". Qoftë se kam ndryshuar URL në dorën tuaj për "mysite.com / en / përmbajtjes" i jep gabim dhe tregon asgjë.

    Dikush mund të më ndihmoni?

    [] S,
    Rafael TREVISAN
    Original text

  2. #2
    Anëtar
    Antarësuar
    Prill 2010
    Postime
    34

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Albanian
    Translated text
    Hello, çdokush mund të postoni një shembull për të punuar me një vBET htaccess dhe Muslimanët.

    Unë jam duke përdorur "Mod Rewrite Friendly URLs"Dhe BB"Krijo URL në bazë të konsensusit SEO Lidhje ('sq / / adresa' dmth)"Në vBET.

    Kur unë lëvizin mausin mbi flamujt në fund, unë shoh se lidhja është diçka si "mysite.com / en / content.php", por faqja e shfaqur është "mysite.com / përmbajtjen". Qoftë se kam ndryshuar URL në dorën tuaj për "mysite.com / en / përmbajtjes" i jep gabim dhe tregon asgjë.

    Dikush mund të më ndihmoni?

    [] S,
    Rafael TREVISAN
    Original text
    Ndoshta kjo ndihmon, por unë nuk jam i sigurt.

    Unë jam guessing ju duhet të keni instaluar CMS.

    Unë e di për mua, unë kam për të ndryshuar forum.php skedarit të index.php .. dhe e bëri të sigurt për të ndryshuar atë, si dhe në mjedise të CP Admin.

    Unë kam kryesore faqen time forum si faqen time në shtëpi.

    aq me CMS, faqe default CMS është index.php .... ndryshe me versionet e mëparshme: vBulletin ku index.php normalisht do të jetë në faqen kryesore forum.

    Everytime I download një update të ri vBulletin, unë kam në dorë të ndryshuar forum.php të index.php çdo kohë.

    Kjo është sooo cool. Unë jam duke iu përgjigjur dikujt që lloje në portugalisht dhe përkthimi anglisht erdhi përmes të përkryer në këtu ..

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    45

    Default

    Text automatically translated from: Portuguese to: Albanian
    Translated text
    Por ka një index.php në directory rrënjë e BB ...
    Original text

  4. #4
    Anëtar
    Antarësuar
    Prill 2010
    Postime
    34

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Albanian
    Translated text
    Por ka një index.php në directory rrënjë e BB ...
    Original text
    Nëse keni forume tuaj në directory rrënjë (yoursite.com vend të yoursite.com / forum /)

    Atëherë ju duhet të ndryshojë për të index.php forum.php .. dhe riemërtoj index.php për çdo gjë që ju dëshironi. Ju nuk do të ketë nevojë index.php në qoftë se ju nuk jeni duke përdorur CMS.

    Unë riemëruar minave në "indeksin e-whatever.php" dhe unë kurrë nuk e përdorin atë. E saj e vetme për CMS nëse tuaj duke e përdorur atë.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Albanian
    Translated text
    Hello, çdokush mund të postoni një shembull për të punuar me një vBET htaccess dhe Muslimanët.

    Unë jam duke përdorur "Mod Rewrite Friendly URLs"Dhe BB"Krijo URL në bazë të konsensusit SEO Lidhje ('sq / / adresa' dmth)"Në vBET.

    Kur unë lëvizin mausin mbi flamujt në fund, unë shoh se lidhja është diçka si "mysite.com / en / content.php", por faqja e shfaqur është "mysite.com / përmbajtjen". Qoftë se kam ndryshuar URL në dorën tuaj për "mysite.com / en / përmbajtjes" i jep gabim dhe tregon asgjë.

    Dikush mund të më ndihmoni?

    [] S,
    Rafael TREVISAN
    Original text
    Ju lutemi dërgoni e plotë juaj forum përmbajtjen URL dhe aktuale të. Htaccess

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga trevis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Albanian
    Translated text
    Por ka një index.php në directory rrënjë e BB ...
    Original text
    Shënim Pleae se vBET nuk kërkon të ndryshojë ndonjë emër file. Ju lutem shihni përgjigjen e mëparshme dhe të na dërgoni informatat e kërkuara. Gjithashtu ju lutem vini re se një version i Muslimanët kishin bug (nuk e di se ka në juaji është korrigjuar tashmë). Këtu do të gjeni përshkrimin çështje me fix vBulletin zyrtare të shpejta:
    vB4 lidhje CMS nuk punon me vBSEO3.5 - vBulletin SEO Forums

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •