I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 2 e 3 FirstI parë 123 I funditLast
Results 11 te 20 e 27

Thread: indeksuar ende duke shkuar poshtë për këtë javë

  1. #11
    Senior Member
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    116

    Default

    Sitemap stats
    URL Total: 1.030.240
    URL Indexed: 21.709

  2. #12
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga badawidollah View Post
    i ndryshuar disa subforum shumë.
    ndoshta thats problem shumë
    Kjo mund të jetë një arsye, sepse lidhjet e vjetra nuk ekzistojnë më. Ju lutem vini re se ajo që ju shihni në mjetet webmasteri nuk është sa faqe keni indeksuara. Kjo vetëm tregon se sa URLs nga sitemap juaj është në indeks. Siç e dini që ju keni shumë më të indeksuara faqe (disa nuk janë në sitemap). Pra, nëse ndryshimet URL në sitemap (si pas ndryshimit të subforum), atëherë ajo nuk është ende indeksuar sipas këtij URL (ajo ende mund të jetë nën të vjetër një të tillë) dhe mjet webmasteri do të ju tregojnë më pak URLs indeksuar. Sepse ajo nuk tregon të gjitha URL-indeksuar, por sa URLs nga sitemap është indeksuar. Ju mund të shihni të gjitha duke i bërë pyetje të avancuar në Google.

    Nëse keni 301 ridrejtoni nga lidhjet e vjetra me të reja, atëherë ato nuk duhet të hiqet nga indeksi - vetëm ri-indeksuar. Mjet natyrisht deri sa ajo do të ri-indeksuar webmaster do të tregojë se URLs më pak.

    Ju lutem vini re se ndryshimet e tilla Google mund të jetë jo të lidhura edhe në të gjitha me veprimet tuaja - kjo mund të shkaktohet nga ferma shumimi server Google, ndryshime algorithm dhe Google vetëm e di se çfarë tjetër. Natyrisht ajo është gjithmonë mirë për të mbajtur dorën mbi pulsin dhe kontrolloni e bën atë nuk ka të bëjë me veprimet tona, që kështu të mund të reagojnë në raste të tilla.
    Fundit edituar nga vBET; 11-04-1015:04.

  3. #13
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga badawidollah View Post
    i vënë në një minutë më parë robots.txt
    Ju lutem vini re se kjo do të heqë përmbajtje të bllokuar nga indeksi. Sepse nuk është përmbajtje relevante do të jetë e mirë për SEO tuaj (plehra nga indeksi = përmbajtje më të vlefshme në index).

  4. #14
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga badawidollah View Post
    Sitemap stats
    URL Total: 1.030.240
    URL Indexed: 21.709
    A ju tregon Google gabime në sitemap?

  5. #15
    Senior Member
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    116

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    A ju tregon Google gabime në sitemap?
    po
    ata thanë faqe përcjellëse

    i mori këtë shumë

    Rezultatet 1 - 10 of about 87.100 nga Ju lutemi Zgjidhni Bel gjuhëve tuaja. (0.34 sekonda)

    para i mori 236.000
    dhe ende duke zbritur shumë

  6. #16
    Senior Member
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    116

    Default

    Unë shpresoj se kjo është e do ok në 2-3 muaj.
    i ndryshuar lidhur me emrin subforum 50%.
    Fundit edituar nga badawidollah; 11-04-1015:42.

  7. #17
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga badawidollah View Post
    po
    ata thanë faqe përcjellëse

    i mori këtë shumë

    Rezultatet 1 - 10 of about 87.100 nga Ju lutemi Zgjidhni Bel gjuhëve tuaja. (0.34 sekonda)

    para i mori 236.000
    dhe ende duke zbritur shumë
    Ju mund të jenë të qetë për përcjellëse në sitemap. Google këshilla për të vënë aty vetëm URLs e fundit, por ende e di se si të trajtojë përcjellëse dhe ende tregues URL e fundit (ata që vijnë pas përcjellëse). Në këtë moment, ne nuk e vënë URL përkthyer në sitemap vetëm të shtoni kod gjuhën, për shkak të arsyeve të performancës. Përkthimi i çdo URL në çdo gjuhë në një moment, gjatë brez sitemap do të jetë shumë e shtrenjtë. Gjithsesi ne do të mendojmë për disa zgjidhje në këtë fushë.

  8. #18
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga badawidollah View Post
    Unë shpresoj se kjo është e do ok në 2-3 muaj.
    i ndryshuar lidhur me emrin subforum 50%.
    Pra, kjo definitivisht mund të jetë arsye. Ende nuk duhet nëse jeni të vërtetë keni 301 përcjellëse nga e vjetra të të re, por çfarë ndodh me të vërtetë në anën e Google është mister.

    Megjithatë mos harroni se ju shtuar disa përmbajtje të reja për robots.txt - kështu që ata URL bllokuar do dhe duhet të zhduket nga indeksi.

  9. #19
    Senior Member
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    116

    Default

    URL nuk ndjekur
    Kur ne testuar një mostër prej URLs nga Sitemap tuaj, kemi gjetur se disa URL përcjellim në vende të tjera. Ne rekomandojmë që Sitemap tuaj përmbajnë URL këtë pikë në destinacionin e fundit (përcjellëse target) në vend të Redirecting për një URL.
    Error HTTP: 301
    URL: Go to URLhttp: / / www.nusantaraku.org/forum/en/85735-post1.html
    Problem zbuluar më: prill 11, 2010

  10. #20
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë po të shoh 2 çështjet atje:
    1. Lidhjen tuaj duket e çuditshme - a jeni të sigurtë që ju bërë integrimi me duhur Sitemap Generator?
    2. Unë shoh se ju keni atje dyfishtë përcjellëse (301 redirect dy herë - një pas një). Ju lutemi të integruar vBSEO në mënyrë të përshtatshme - shih këtu për detaje në lidhje me vBSEO integrimit ndryshime: http://www.vbenterprisetranslator.co...ents-beta.html

Faqe 2 e 3 FirstI parë 123 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •