I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: Canonical URLs të Ndryshme Në VBET Përkthyer Url strukturë të Ndryshme Nga të Rregullta Faqe.

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Gusht 2012
    Vend
    Atlanta
    Postime
    39

    Default Canonical URLs të Ndryshme Në VBET Përkthyer Url strukturë të Ndryshme Nga të Rregullta Faqe.

    Unë kam marrë një çështje ku vbet përkthyer lidhjet janë të raportimit të ndryshme kanonike url strukturës se jo të përkthyer url. Në fakt të përkthyer url janë të raportimit rrënjë domain në vend të përfshirë subdirectory "jobs" që duhet të përfshihen. Ajo vetëm duket të ndodhë në etiketat faqe. Unë kam mbi 20k gabime. Kjo duket të jetë arsyeja web faqen time është humbja e indeksimit. Si mund ta rregullojmë këtë?

    Shihni më poshtë:

    ligj - Rezultatet e Kërkimit - MyModelTalk të Lirë Hedh Thirrje për Modeleve dhe Aktorëve!
    Code:
    <base href="MyModelTalk Free Casting Calls for Models and Actors!" /><!--[if IE]></base><![endif]--><link rel="canonical" href="http://mymodeltalk.com/jobs/tags/law.html" />
    <---Kjo është e saktë


    Kanuni - Arama Sonuçları - Modeller ve Aktörler Aramalar MyModelTalk Ücretsiz Döküm!
    <-- të Pasakta. punë subdirectory është zhdukur.

  2. #2
    Banned
    Antarësuar
    Gusht 2012
    Postime
    481

    Default

    Faleminderit për raportim. Unë jam duke punuar në këtë çështje.

    Ne rekomandojmë instalimin versionin PRO. Ju mund të rinovojë licenca për vetëm 30$. Versionin e plotë përmban shumë më të opsionet e konfigurimit që ju lejon të mirë të rregulloje produktin për ju.

  3. #3
    Banned
    Antarësuar
    Gusht 2012
    Postime
    481

    Default

    Quick fix për këtë çështje:
    • Edit plugin AdminCP->Plugins & Produktet->Menaxher Plugin->Unset gjuhës në $_GET për SEO lidhjet
    • Paste kete kodin në fillim:
      PHP Code:
      global $vbulletin;
      if(
      $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] == 'VBSEO_URI' && $_REQUEST['language'] && strpos($_SERVER['VBSEO_URI'], $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir']) !== 0) {
      $_SERVER['VBSEO_URI'] = $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir'].$_SERVER['VBSEO_URI'];

    • Ruaj të ndryshojë.

    Kjo çështje do të jetë fikse në lirimin e ardhshëm.

  4. #4
    Anëtar
    Antarësuar
    Gusht 2012
    Vend
    Atlanta
    Postime
    39

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Marcin Kalak View Post
    Faleminderit për raportim. Unë jam duke punuar në këtë çështje.

    Ne rekomandojmë instalimin versionin PRO. Ju mund të rinovojë licenca për vetëm 30$. Versionin e plotë përmban shumë më të opsionet e konfigurimit që ju lejon të mirë të rregulloje produktin për ju.
    Ju faleminderit shumë. Unë në fakt plani për të marrë versionin pro muajin e ardhshëm. Unë jam i pasur për të blerë më shumë se një disa versione të muajit të ardhshëm. Dhe ju falënderoj për të rregulluar! Kjo ishte shumë e tmerrshme të vëllait.

  5. #5
    Banned
    Antarësuar
    Gusht 2012
    Postime
    481

    Default

    Unë jam i kënaqur që unë mund të ju ndihmojnë.
    Mos harroni se një licencë e lejon ju për të instaluar ndonjë një produkt në domain regjistruar për këtë licencë.
    Fundit edituar nga Marcin Kalak; 16-06-1511:07.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •