I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 6 e 6

Thread: Përkthimet Konfigurimet e paguara kështu që nuk janë hequr

  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    276

    Default Përkthimet Konfigurimet e paguara kështu që nuk janë hequr

    Unë nuk jam 100% i sigurt shtrenjtë mi përkthimet paguar Google nuk janë duke u larguar nga cache bazës së të dhënave. Unë natyrisht nuk dua fraza që kanë qenë të përkthyera për të ndonjëherë të largohet në këtë pikë që ata janë mjaft të kushtueshme.

    Megjithatë, duket se përkthimet nuk janë të 'përfunduar' pavarësisht vetëm që 6 gjuhë të aktivizuara. Çdo ditë Google përkthen 500.000 karaktere (kuota që unë vendos) që të mos shpenzojë më shumë se $ 10 (USD) në ditë.

    A ka një mjedis që unë jam i humbur diku që është duke shkaktuar përkthime të përkthyer shumë herë? Mund të ndonjë përmirësimet të bëhen në sistemin si për të zvogëluar numrin e përkthimeve që janë të nevojshme për të duhur të përkthyer? Për shembull, në qoftë se një frazë po përkthehet në një post, dhe që të njëjtën frazë ekziston në një tjetër post, është se fraza njëjta që janë dërguar në Google dy herë?

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Kjo është deri në konfigurimin tuaj nuk cache është pastruar ose jo. Ju thjesht mund të çaktivizoni funksionalitetin pastrimin cache duke në 0. Ose në të njëjtin vend Cache pastrimin Strategjia te Me aftësi të kufizuara. Gjithashtu ju lutem sigurohuni që baza e të dhënave juaj është në (Përdorin cache bazës së të dhënave). Lutemi kini parasysh se nga database cache parazgjedhur është në pastrimin dhe është off.

    Nëse cache juaj do të pastrohen ju do të jetë në gjendje për të parë shumë e shkrimet rreth saj në Admin CP -> Detyrat e planifikuara -> Scheduled Task Identifikohu.

    Ju lutemi vini re se të gjitha përmbajtjet të cilat nuk është përkthyer ende kanë për të mbushur cache. Ju mund të shpenzojnë më pak për një ditë, nuk është problem, vetëm cache do të plotësojë deri ngadalshme.

    Gjithashtu unë sugjeroj që të konfiguroni përkthimet Apertium - të cilat janë të lirë. Jo të gjitha kombinimet e gjuhëve janë të mbështetura, por për ata të cilat janë Apertium do të zgjidhen para se të Google për të bërë të përkthimit. Apertium server nuk është gjithmonë e arritshme, por vBET mund të trajtojë atë - ne thjesht gjithmonë përpiqemi së pari variantin më të lirë dhe në qoftë se ajo nuk është në dispozicion pastaj kaloni në një tjetër.

    Dhe kjo është arsyeja pse unë sugjeroj që edhe për të konfiguruar përkthimin Microsoft - ka edhe përkthime të lirë me personazhet e 2 milionë në muaj afati. Kjo nuk është shumë, por ajo gjithashtu do të bëjë të ngadalshëm shpenzimet tuaja - të tjera të mençur që ju do të paguar Google për ato shkronja 2 milionë Dhe këtu edhe Microsoft do të zgjidhet parë nëse është e mundur. Pra Apertium, atëherë Microsoft, atëherë Google - kjo është mënyrë e parazgjedhur për përkthime në qoftë se të gjithë ofruesit janë konfiguruar. Ju mund ta ndryshoni këtë mënyrë, nëse ju dëshironi në fotografi konfigurimit, por kjo nuk është e rekomanduar.

    Nëse keni ndonjë pyetje të tjera ju lutem vetëm pyesni.
    Fundit edituar nga vBET; 15-09-1209:56.

  3. #3
    Senior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    276

    Default

    Thanks - Unë vetëm shkarkuar versionin më të fundit dhe mori gjëra të reja Microsoft pune. Për fat të keq unë mund të përdorni 2 milion karaktere në rreth (edit) 30 min. Yikes!
    Fundit edituar nga tavenger5; 03-10-1222:04.

  4. #4
    Senior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    276

    Default

    Gjithashtu, unë kam qenë përkthimin rreth 500K karaktereve në ditë përmes Google për pothuajse një vit tani. Është kushtojë një shumë të holla për fat të keq.

  5. #5
    Anëtar
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    97

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga tavenger5 View Post
    Gjithashtu, unë kam qenë përkthimin rreth 500K karaktereve në ditë përmes Google për pothuajse një vit tani. Është kushtojë një shumë të holla për fat të keq.
    wow, jeni seriozisht?
    365 ditë x $ 10 (500K karaktere perday) = $ 3650

    ju duhet të keni shumë të madhe forumin që fituar më shumë se $ 3,650 / vit, dhe pas shumë e shumë për të përkthyer
    http://www.vbenterprisetranslator.co...ted-again.html , Gjithmonë të bëjë kopje rezervë dhe të bëjë me rrezikun e vet, cheers

  6. #6
    Banned
    Antarësuar
    Gusht 2012
    Postime
    481

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga tavenger5 View Post
    Gjithashtu, unë kam qenë përkthimin rreth 500K karaktereve në ditë përmes Google për pothuajse një vit tani. Është kushtojë një shumë të holla për fat të keq.
    Shpenzimet janë të varur në Google dhe Microsoft, por ju mund të zvogëlojë sasinë e tekstit dërguar për përkthim.
    Për të zvogëluar shpenzimet e tyre përkthimet paguar ju lutem shikoni këtu.
    Mos përktheni numër. Ju do të gjeni këtë opsion në AdminCP -> vBET -> Options Translation.
    Gjithashtu sigurohuni që ju keni vendosur të mirë cache pastër.
    Fundit edituar nga Marcin Kalak; 04-10-1223:58.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •