I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 10 e 10

Thread: Bugs mëposhtme upgrade:

  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default Bugs mëposhtme upgrade:

    Unë jam duke përjetuar mete e mëposhtme të vogla pas upgrade to 3.3:

    1. Ju merrni një gabim 404 pas dërgimit të një fije të re në një gjuhë të huaj (thread është dorëzuar ende, megjithatë) (p.sh., ju jeni marrë për http://www.pentaxforums.com/404.php # post886866)-ndoshta ka një plagë të zhdukur në URL ridrejtuar?

    2. URL përkthyer forum janë të dehur. http://www.pentaxforums.com/forums/da/site-suggestions-forum-help/??f=3 tregohet kur lidhja forum është klikuar, në vend të http://www.pentaxforums.com/forums/ da / site-sugjerimeve-forum-help /

  2. #2
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    Një tjetër bug (që ishte i pranishëm në 3,2 si edhe): ju të merrni një 404 pas duke u përpjekur për të bërë një abonim PayPal paguar nga një faqe të përkthyer; URL forum është shtuar në para url PayPal API.

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga moman View Post
    Unë jam duke përjetuar mete e mëposhtme të vogla pas upgrade to 3.3:

    1. Ju merrni një gabim 404 pas dërgimit të një fije të re në një gjuhë të huaj (thread është dorëzuar ende, megjithatë) (p.sh., ju jeni marrë për Page Not Found - PentaxForums.com)-Ndoshta ka një plagë të zhdukur në URL ridrejtuar?

    2. URL përkthyer forum janë të dehur. PentaxForums.com tregohet kur lidhja forum është klikuar, në vend të PentaxForums.com
    1. A mund të na dërgoni kodin html të Redirecting faqe?

    2. A keni bërë përditësimin në. Htaccess? Ju duhet të hiqni index.php nga sundimi vBET parë. Siç e shoh lidhje janë thyer vetëm në faqen kryesore kështu që mund të jetë arsye.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga moman View Post
    Një tjetër bug (që ishte i pranishëm në 3,2 si edhe): ju të merrni një 404 pas duke u përpjekur për të bërë një abonim PayPal paguar nga një faqe të përkthyer; URL forum është shtuar në para url PayPal API.
    Ju lutemi të hapur temë të re për këtë - do të jetë shumë më e lehtë për të trajtuar çështjet për ne Dhe në qoftë se ju mund të ju lutemi na tregojë se si duket kjo lidhje thyer. Thanks

  5. #5
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    1. Çfarë doni të thoni? Unë mund të ju jap një hyrje provë, nëse ju dëshironi për të provuar këtë sjellje nga fundi para.

    2. Unë besoj kështu. Kjo është dosjen time htaccess:

    Code:
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    #RULES for pages outside forum directory handled by vBulletin
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
    
    #RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
    #RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]
    
    RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

  6. #6
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    Bump. Unë do të vlerësoj të ndihmojë në veçanti me çështjen e parë si është ndoshta diçka e parëndësishme.

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ju lutemi PM mua këto të dhëna llogari provuar dhe tregoni ku unë mund të bëjë postimet e test / temat.

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga moman View Post
    1. Çfarë doni të thoni? Unë mund të ju jap një hyrje provë, nëse ju dëshironi për të provuar këtë sjellje nga fundi para.

    2. Unë besoj kështu. Kjo është dosjen time htaccess:
    1. Ju lutemi PM mua

    2.Your. Htaccess është e gabuar. Ju keni ka rregulla të cilat duhet të përdoret vetëm jashtë directory forum (ju lutem vini re që ju duhet të veçantë file. Htaccess për këtë në directory e përshtatshme). Gjithashtu ju nuk e keni ad dosjen tuaj forum rregullave.

    . Rregullat tuaja në htaccess brenda directory forum duhet të duket kështu:
    Code:
    RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
    
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
    Gjithashtu - nuk keni vendosur dosjen tuaj formë në opsione vBET kryesore.

    2 gjithashtu - I lëvizje atë për të problemeve që ajo duket të jetë vetëm çështje të konfigurimit nuk ka bug.
    Fundit edituar nga vBET; 22-01-1000:00.

  9. #9
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    Htaccss ndryshuar fikse si problem.

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    I madh Në rast të çështjeve të tjera ju lutem temat e hapur të reja

    Kënaquni vBET!

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •