I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 2 e 2 FirstI parë 12
Results 11 te 19 e 19

Thread: Përpjekja për të ri-install VBET

  1. #11
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    34

    Default

    Ne vetëm përfunduar instalimi vBulletin 4.2 (përmirësimin nga V3). vBulletin vetë duket të jetë duke punuar mirë.

    Ne vBET 4.4.6 është i instaluar.

    Rezultatet Googletest në:

    Testi filluar përkthim për Google API v2
    Rezultati i testit:
    Test error: Failed për t'u lidhur me një 2001:4860:800 :: 5F: Rrjeti është i pakapshëm
    Ora Connection (ms): 150134,716064

    Vetëm faqet bosh shfaqur kur një përkthim është kërkuar, dhe përgjigja është shumë e * * ngadaltë.

    Ekipi im rrjet mendon se të gjithë është mirë :-). Nëse ka diçka që unë mund të jap për të nxjerr në pah arsyen e sistemi im nuk lidh me Google API?
    Fundit edituar nga hmspain; 18-06-1216:55. Arsyeja: qartësuar se çfarë është duke punuar mirë

  2. #12
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    34

    Default

    Nëse ju duhet të drejtuar përmes një proxy, dhe sistemi im nuk kërkon vendosjen e një prokurë ... ku në vBET unë do të vënë këtë?

  3. #13
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    34

    Default

    curl_setopt ($ lidhje, CURLOPT_PROXY, 'http://proxy.mydomain.com:nnnn/');

    shtuar në vbenterprisetranslator_functions.php dhe vbenterprosetranslator_class_translator.php vetëm mbi secilën linjë CURLOPT_URL duket të bëjnë mashtrim.

  4. #14
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    34

    Default Bërë përparim, por ai është i ngadalshëm ...

    :-) Next pengesë ... flamujt përkthimit nuk janë të shfaqeshin në postet. I postuar diçka në spanjisht ... dhe siç thonë ata "Nada". Unë kam qenë duke pritur flamujt treguar gjuhën origjinale, përkthimi në anglisht, dhe teksti origjinal poshtë. Unë do të mbajë mbi dhe mbi dhe mbi parametrat, por unë nuk mund të duket të kuptoj gjërat jashtë.

    Flamujt tani shfaqur në krye, dhe në qoftë se ju klikoni mbi një, ajo përkthehet faqe për atë gjuhë ... progres. Por instalimi ende nuk është "e drejtë" ...

  5. #15
    Pension;)
    Antarësuar
    Qershor 2012
    Postime
    14

    Default

    Hi,
    Ju lutem mund të tregoni, vetëm të jetë i sigurt, nëse çështja proxy është zgjidhur.

    Rreth postin tuaj të mëparshëm - ju lutem më tregoni se çfarë saktësisht nuk është duke punuar drejtë tani, dhe me çfarë mund të ju ndihmojë.
    Gjithashtu, ju lutem mos harroni të hapur thread reja për çdo çështje e re

  6. #16
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    34

    Default

    Unë kam nevojë për ndihmë të mëtejshme për këtë. Duke shtuar një linjë curl prokurë, unë kam qenë në gjendje për të marrë vBET për të punuar, por flamujt nuk tregojnë në postings individuale (vetëm në krye, ku kam specifikuar). Nëse unë klikoni mbi një nga flamujt më të lartë, përkthimi është kryer.

    Herën e fundit kam marrë këtë të punës, unë nuk e kujtojnë ndonjë mjedis të veçantë për të marrë e flamujve për të shfaqur në postings individuale. Unë jam stumped :-).

  7. #17
    Anëtar
    Antarësuar
    Mar 2010
    Postime
    34

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga m_jankowski View Post
    Hi,
    Ju lutem mund të tregoni, vetëm të jetë i sigurt, nëse çështja proxy është zgjidhur.

    Rreth postin tuaj të mëparshëm - ju lutem më tregoni se çfarë saktësisht nuk është duke punuar drejtë tani, dhe me çfarë mund të ju ndihmojë.
    Gjithashtu, ju lutem mos harroni të hapur thread reja për çdo çështje e re
    Unë mendoj * kam * Proxy çështja ime të zgjidhet. A keni klientët e tjerë që kalon nëpër një proxy? Çfarë bëjnë ata për të punuar rreth çështjes? Aq sa unë mund të them, vBET ka asnjë mundësi për të vendosur një proxy.

    "Zgjidhje" ime mund të jetë shkaktuar probleme të tjera, kështu që unë duhet të dini :-).

    I futur:

    curl_setopt ($ lidhja, CURLOPT_PROXY, 'http://foo.com:nnnn/'); (foo.com është prokurë im, dhe nnnn është numri port)

    në frontin e çdo linjë CURLOPT_URL. Jo shumë elegante.

    ---

    Në këtë pikë përkthim nga veprat e flamujve të lartë, por përgjigje shumë të ngadaltë.

    Unë nuk shoh ndonjë flamuj në postings vetë.
    Fundit edituar nga hmspain; 21-06-1217:44.

  8. #18
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ne kurrë nuk kishte ndonjë problem me proxies vërejtura më parë. Kështu që ndoshta askush nuk është duke e përdorur atë me proxies ose çështja është specifik për konfigurimin e serverit tuaj.

    E madhe që ju zgjidhur çështjen. Për çështje e re që ju tashmë e hapur fije të re dhe atje unë tashmë ju dërgoj përgjigjen. Ju lutem mbani një çështje për një fije - kjo do të na lejojë të menaxhuar më mirë çështjet.

    Ne nuk jemi të vetëdijshëm për çështjet e mundshme të ndryshimeve tuaj. Siç kam shkruar këtë është specifik vetëm për konfigurimin e serverit tuaj. Vetëm shikoni se si vBET sillet dhe si ofruesit e përkthimit sillet.

    A keni nevojë për ndihmë më shumë me këtë çështje?

  9. #19
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Asnjë përgjigje - konsiderohet çështja është zhdukur. Nëse jo ju lutem shkruani në këtë temë

Faqe 2 e 2 FirstI parë 12

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •