I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: Google API PAGUAR

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Jan 2010
    Postime
    53

    Default Google API PAGUAR

    kështu whats going on me API google 2? ne duhet të paguajë ekstra? nuk kemi një limit apo çfarë?



    *
    o 1 shkronja M e tekstit: $ 20.00

    Msgstr kufizon përdorimin:

    * Nëse keni nevojë për të përkthyer më shumë se 50 karaktere M / muaj, ju lutemi na kontaktoni.
    * Google Translate API v2 ka një kufi të paracaktuar prej 2 karaktere M / ditë. Ky kufi mund të konfigurohet në panelin e kuotave në Console Apis Google
    Fundit edituar nga tsak76; 26-10-1118:49.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    vBET merr asnjë dispozitë shtesë për çdo përkthime. Ju paguani direkt në ofruesin e përkthimit në qoftë se ju përdorni shërbimet e paguara. Google version i lirë do të jenë të mbyllura 1 dhjetor 2011. Në një paguar ju mund të vendosni kufij vetes tuaj.

    Në këtë moment vBET mbështet gjithashtu API Microsoft Translation cili do të jetë i lirë deri në mars 2012, dhe pas kësaj ju mund ta përdorni atë për të lira me kufirin e 2 milionë karaktere / muaj, ose paguhet nëse keni nevojë për më shumë.

    Gjithashtu në këtë moment ne jemi të testimit Apertium falas API. Ajo tashmë është duke punuar në këtë forum në versionin beta. Info tregti më shumë në lidhje që ju lutemi shikoni shpallje.

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Jan 2010
    Postime
    53

    Default

    nuk api google 2 ofron përkthime më të mira të cilësisë se 1? dhe sa i mirë është api microsoft /?

  4. #4
    Senior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    276

    Default

    Nga ajo që unë mund të them se ata janë përkthimet e njëjta, por v1 është i kufizuar seriozisht tani dhe do të merret e shkëputur tërësisht në dhjetor

    Microsoft është i ngadalshëm dhe përkthimet nuk janë aq të mirë. Që API është gjithashtu i kufizuar dhe vetëm do të jetë falas për një vit tjetër.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ne gjithashtu besojmë se Google dhe Google v1 v2 është njëjtin shërbim. Dallimi është se tani Google kërkon para për këtë ...

    Dhe korrigjim të mesazhit të dhënë nga tavenger5 për Microsoft - sipas informacioneve që kemi Microsoft Translation API do të vazhdojë të jetë e lirë. Detajet janë - më herët Microsoft Translation API ishte e gjitha falas. Tani ajo është e hapur paguar gjithashtu dhe një version falas është i kufizuar. Pas marsit 2012 të gjitha API Përkthime përdoruesit e Microsoft do të duhet të përdorni Windows Marketplace kaltra, por ende Version falas do të mund me kufirin e 2 milionë karaktere / muaj. Ju lutem shikoni detajet këtu: https://datamarket.azure.com/dataset...6-ba21c33c06cb
    Siç mund ta shikoni ka abonim në dispozicion pa pagesë

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •