I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: përjashtojnë plugins porosi

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    31

    Question përjashtojnë plugins porosi

    Përshëndetje,
    Unë kam një pyetje në lidhje me se si të çaktivizoni vBET për disa plugins porosi.

    Për shembull: unë kam plugin social Facebook (Shtojca sociale - Facebook zhvilluesit) Në faqen time kryesore (http://www.xpam.org) Që të përkryer funksionon në mungesë tim (russian) gjuhën.
    Kur përkthyer, ky plugin nuk ka punë dhe kam marrë këtë mesazh "Nuk mund të rifitoj id për faqe të caktuar. Ju lutem verifikoni href saktë u miratua në".

    Pyetja ime është: si për të përjashtuar vBET për të përkthyer atë?

    Unë e kam përdorur "Ignore URLs" (http://www.facebook.com/) dhe "Injoruar fjalë/fjali" (facebook) opsionet e vBet tashmë, por kjo nuk do të punojë.

    Faleminderit.
    Fundit edituar nga sergarch; 07-10-1119:26.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi. "Ignore URLs" është ide e mirë këtu. Ndoshta ju ka caktuar vlerën e gabuar. Ju lutem jepni URL e saktë në forum tuaj për të gjeneruar faqen nga ky plugin.

    "Thread fjalë / fjali" nuk është ajo që ju nevojitet këtu - kjo do të bëjë "Facebook" automatikisht errët nga notranslate BBCode në mesazhet e reja.

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    31

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Hi. "Ignore URLs" është ide e mirë këtu. Ndoshta ju ka caktuar vlerën e gabuar. Ju lutem jepni URL e saktë në forum tuaj për të gjeneruar faqen nga ky plugin.

    "Thread fjalë / fjali" nuk është ajo që ju nevojitet këtu - kjo do të bëjë "Facebook" automatikisht errët nga notranslate BBCode në mesazhet e reja.
    Hello! Në faqen time kryesore ( Перекрёсток миров ) Ju mund të shihni plugin facebook (në faqen e djathtë). Ajo e quan "Ищите нас на Facebook" (Na gjeni në Facebook -. Eng).
    Fundit edituar nga sergarch; 27-10-1105:45.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi - Unë shoh tani. I kontrolluar prodhimit HTML dhe unë shoh se plugin përdor JavaScript atje. Pra, opsion për "Injorohet URL" nuk do të punojë këtu. Ju lutemi të kontaktoni pronarin plugin dhe kërkoni atë se si dorëshkrim njeh URL e cila është dërguar në Facebook (Unë supozoj se URL faqe është dërguar si ID të faqes) dhe çfarë të bëni në rast të tillë komunikojë dhe çfarë do të thotë. Ne nuk e dimë hollësi rreth asaj se si punon plugin. Ndoshta kjo është e njohur për çështjen plugin. Ne kontrolluar këtë mesazh gabimi në Google dhe nuk ka shumë rezultate për këtë. Pra, kjo është çështje e cila është e zakonshme. Ju lutem kontrolloni atje dhe sigurisht pyesni autorin plugin. Si unë shoh në vBET HTML prodhimit tuaj nuk do të ndryshojë përmbajtjen e shkrimit (Scripts nuk janë të përkthyera në vBET - nuk mund të jetë).

  5. #5
    Anëtar
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    31

    Default

    Faleminderit!


Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •