I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 7 e 7

Thread: Mbështetje për vBadvanced CMPS

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    5

    Default Mbështetje për vBadvanced CMPS

    Text automatically translated from: German to: Albanian
    Translated text
    Përshëndetje,

    Ajo do të jetë i madh nëse do të jetë vBadvanced CMPS mbështetur me. Portali është e vendosur në index.php, unë kaloni gjuha rreth këtu, atëherë unë vendin Home page Forum (në forum.php tim). Kështu që unë të marrë në faqe portali të jenë të përkthyera.

    Faleminderit dhe Përshëndetje,
    Xhelat
    Original text

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Përshëndetje,

    ne jemi duke planifikuar për të mbështetur mods më të popullarizuara të cilat do të kenë nevojë të integrimit të veçantë. Në këtë moment, ne kemi shumë punë për versionin 3.3.0. Pas kësaj ne do të bërë integrimin me vBulletin 4,0 dhe pastaj do të vënë vëmendjen tonë në mods të tjera.

    Ende ne jemi të gatshëm të gjithë kohën për të mbështetur autorët mod e cila do të doja të integrimeve të bëra vetë, duke iu përgjigjur atyre që kodi është i nevojshëm dhe ku duhet të vihet.

  3. #3
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    22

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Albanian
    Translated text
    Si mund të bëj për të analizuar vbcmps faqe langtitle.

    ps.
    Kjo është një fije vazhdim e ngritura në këtë temë: http://www.vbenterprisetranslator.co...e-richtik.html
    Original text

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Albanian
    Translated text
    Unë jam i kënaqur që ju dëshironi kontynować atë në këtë pikë

    Zakonisht ju duhet të gjejnë një vend ku mod përcakton vlerat për tytuów, e cila më pas tregon, dhe pastaj shtoni pjesë e mëposhtme të kodit aty (ndonjëherë ju duhet të modifikojë atë akoma - këtu unë do të ndihmojë si dikush të gatshëm të paraqesë në kodin tashmë zanużony). Hyrja kodi shtesë drejtpërdrejt në kod është e modës më të thjeshtë, edhe pse jo domosdoshmërisht më të mirë.

    Kodi i mostrës për t'u përfshirë (ju duhet të ndërroni titullin e një ndryshore që përfaqësojnë titullin $ Title):
    PHP Code:
    if (strpos($title'[/langtitle]')) {
      require_once(
    DIR'/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
      
    $title vbet_parseTitle($title);  

    Si unë mund të duhet një ndryshim i vogël këtë kod - në rast se titulli është i prerë, atëherë, por unë mund të tregojnë vetëm kodin e të shohim se kush jeni zanużyć.
    Original text

  5. #5
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    22

    Default

    Text automatically translated from: Polish to: Albanian
    Translated text
    Unë

    Si ju ka shkruajtur keni pasur për të ndryshuar një kod.

    Shprehja $ titullin kishte ndryshuar në $ thread [Titulli]

    Në linjë 253 në recentthreads.php file (Rrënjë Forum/ Modulet /) kam shtuar kodin e mëposhtëm:

    Code:
    			// Langtitle
    			if (strpos($thread['title'], '[/langtitle]')) {
      require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
      $thread['title'] = vbet_parseTitle($thread['title']);  
    }
    Është pothuajse çdo gjë.

    Unë kam një problem të vogël me këtë.
    Nëse, për tim "Temat e fundit" polak Forumi është subjekt shkruar në gjuhën ruse, po ndryshon gjuha në rusisht, kam marrë një faqe bosh të bardhë. (Gjuhë të tjera janë duke punuar mirë.)


    Original text
    Fundit edituar nga jaryx; 19-01-1006:55.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga jaryx View Post
    Text automatically translated from: Polish to: Albanian
    Translated text
    Unë kam një problem të vogël me këtë.
    Nëse, për tim "Temat e fundit" polak Forumi është subjekt shkruar në gjuhën ruse, po ndryshon gjuha në rusisht, kam marrë një faqe bosh të bardhë. (Gjuhë të tjera janë duke punuar mirë.)
    Original text
    Text automatically translated from: Polish to: Albanian
    Translated text
    Dhe nëse ka ndonjë informacion në log server? Ju lutemi të lidhura Podeślij saktë për faqen e "temave të kohëve të fundit", dhe të shkruani se çfarë saktësisht Klikoni për të parë faqen e bardhë.
    Original text

  7. #7
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    22

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Text automatically translated from: Polish to: Albanian
    Translated text
    Dhe nëse ka ndonjë informacion në log server? Ju lutemi të lidhura Podeślij saktë për faqen e "temave të kohëve të fundit", dhe të shkruani se çfarë saktësisht Klikoni për të parë faqen e bardhë.
    Original text
    Text automatically translated from: Polish to: Albanian
    Translated text
    Ajo doli se faqja e bardhë shfaqet vetëm në FireFox time Cookies ....

    Por gjithsesi unë kam një problem.

    Pas duke shtuar kodin para se emri nuk duket mua mesazhin: [langtitle =
    Për fat të keq, si unë të ndryshuar gjuhën, temat shkruar në një gjuhë të huaj nuk janë përkthyer, dhe janë ende në polonisht.
    Shkruar për origjinalin në rusisht: "возьмите в лигу" si në gjuhën polake, ruse dhe çdo vbcmps tjera faqe të shfaqet si: "Merr në ligë"

    Code:
    http://fifa.pes.com.pl/
    Zgjidhur. Deri pa kuptim për të pranuar, por unë jam duke përdorur vB përmirësojë dhe ndoshta vetëm cache nuk është rifreskohen dhe për këtë arsye këto probleme.

    Faleminderit për zgjidhjen tuaj.
    Original text
    Fundit edituar nga vBET; 09-08-1022:23. Arsyeja: BBCode korrigjuar

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •