I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 3 e 4 FirstI parë 1234 I funditLast
Results 21 te 30 e 40

Thread: Çështjet kryesore të përkthimit

  1. #21
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Faleminderit për përgjigjen Michael por nëse ju lexoni më tej me këtë thread ju do të shihni se i ishte që kanë probleme të mëtejshme me vBET 3.4.1 dhe pastaj çohej në Beta, madje edhe me beta + Google Api V2, Google dhe Microsoft Api V1 ID ata akoma nuk tregojnë përkthim, i kanë përkthyer me dorë disa tani, por unë nuk presim që ato përkthime që janë humbur të ri shfaqet kur paguajnë për rezultatet, i kanë ulur përkrahjen time për të gjitha gjuhët poshtë për rreth gjysmë, vetëm 7 gjuhë kanë qenë të quajtur deri më tani, sipas Google API V2 stats dhe në vetëm 40 minuta unë do të përdoret 100.000 shkronja!

  2. #22
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Si informata shtuar i kanë vënë Google API V2 si zbulimi, i kanë provuar Microsoft si zbulimin dhe Google API V1 por asnjë përkthyer titujt thread mbrapa.

  3. #23
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Simon Lloyd View Post
    Unë kam probleme të mëtejshme, vbenterprisetranslatot.php është duke përdorur të gjitha kohën time CPU, ju lutem shikoni më poshtë:
    ************ Pid Prioritet Owner CPU% Memory% Komanda
    12.493 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 104-0,5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12.496 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 72,0-0,5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12.495 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 67,0-0,5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12.492 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 42,0-0,6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12.490 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 23,5-0,6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12.484 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 11,7-0,6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    20.732 (Trace) (Kill), mysql 0 - 1,8-6,2 / usr / sbin / mysqld - basedir = / - datadir = / var / lib / mysql - user = mysql - pid-file = / var / lib / mysql / server.thecodecage.com.pid - skip-jashtme-mbyllje -


    Unë kam 4 CPU dhe është vrarë web faqen time tani që ajo nuk mund të shihet merrni përkthime!, I kanë aftësi të kufizuara gjysma e përkthimeve dhe ende kanë këtë çështje!

    Mund të ndihmojë dikush?

    Ju lutem përdorni një fije për këtë çështje. Për çështje e re përdorimit të tjera fije. Së shpejti - nuk e tij vbenterprisetranslator_seo.php kush i merr gjithë burimet tuaja - ajo është krejt forumi juaj, sepse çdo forum kërkesa shkon trought vbenterprisetranslator_seo.php të cilat vetëm përcakton disa variabla për vbseo.php dhe përfshin me të vërtetë të kërkuar të burimeve. Keni vendosur të tërë tuaj forum të trafikut në këtë fotografi duke tuaj .htaccess file. Kështu që nuk ka asnjë çështje me këtë file në të gjitha - kjo është e gjithë forum të konsumit. Nëse më shumë përshkrimi në këtë fushë është i nevojshëm - ju lutemi të hapur të reja rubrikë për atë ose të gjeni ekzistuese. Një çështje në një fije të

  4. #24
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Simon Lloyd View Post
    Unë kam upgraded të beta në përpjekje për të zgjidhur çështjet e mia, por duket se unë nuk jam marrë përkthime nga Microsoft?

    Ja rezultati i testit Micorsoft:


    Unë e kam dyfishtë chaecked i kanë ID MS saktë!
    Ne do të kontrollojë atë me prioritet më të lartë dhe le të dini për rezultatet - ndoshta Microsoft ndryshuar API nëse operacioni nuk njihet. Tani është mesnatë në vendin tonë kështu që ne do të fillojmë në mëngjes, por Radek merr info nga mua për të kontrolluar atë ASAP.

  5. #25
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga harleyforum.se View Post
    A njëjtën gjë e saktë .. disa ditë më parë ka filluar të. (2.4.4 version falas)
    Ju lutem shikoni shpjegim këtu: http://www.vbenterprisetranslator.co...html # post10379
    Kjo nuk është vBET - ajo është e Google kufizime të reja v1 - Google v1 është duke u përgatitur që të jenë të mbyllura. Nëse keni nevojë për të diskutuar mbi atë më të hapur, ju lutem thread tuaj në seksionin version falas.

  6. #26
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Ne do të kontrollojë atë me prioritet më të lartë dhe le të dini për rezultatet - ndoshta Microsoft ndryshuar API nëse operacioni nuk njihet. Tani është mesnatë në vendin tonë kështu që ne do të fillojmë në mëngjes, por Radek merr info nga mua për të kontrolluar atë ASAP.
    Ok, do të presë të dëgjojë nga ju, i kanë drejtuar këtë dosje shumë herë, unë do t'ju pm lidhjet dosjen për të dy google dhe MS në faqen time dhe ju mund të klikoni ata sa herë që ju pëlqen

  7. #27
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Simon Lloyd View Post
    Faleminderit për përgjigjen Michael por nëse ju lexoni më tej me këtë thread ju do të shihni se i ishte që kanë probleme të mëtejshme me vBET 3.4.1 dhe pastaj çohej në Beta, madje edhe me beta + Google Api V2, Google dhe Microsoft Api V1 ID ata akoma nuk tregojnë përkthim, i kanë përkthyer me dorë disa tani, por unë nuk presim që ato përkthime që janë humbur të ri shfaqet kur paguajnë për rezultatet, i kanë ulur përkrahjen time për të gjitha gjuhët poshtë për rreth gjysmë, vetëm 7 gjuhë kanë qenë të quajtur deri më tani, sipas Google API V2 stats dhe në vetëm 40 minuta unë do të përdoret 100.000 shkronja!

    Nëse ju nuk përdorni Google v1 më ajo është këshilluar për të çaktivizuar pastër cache. Në stendat e Microsoft dhe Google API v2 API është e lejuar që rezultatet e cache aq kohë sa ju nevojitet.
    Gjithashtu ju lutem konsideroni të bllokuar sa shumë faqe si ju mendoni se nuk janë relevante për përkthim - vBET lejon për të përcaktuar cilat faqe duhet të injorohet për përkthim.
    Dhe natyrisht përdorin ende të lirë Microsoft API. Unë e di se nuk është një çështje tani - kjo është aluzion i përgjithshëm - ne do të punojmë për të korrigjuar këtë.

  8. #28
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Simon Lloyd View Post
    Si informata shtuar i kanë vënë Google API V2 si zbulimi, i kanë provuar Microsoft si zbulimin dhe Google API V1 por asnjë përkthyer titujt thread mbrapa.
    Lutemi kini parasysh se zbulimi nuk përkthehet! Ajo vetëm zbulon gjuhës dhe të mbyllë mesazh në BBCode nëse mesazhi është në gjuhë tjetër. Përkthimi në vetvete ndodh kur është e nevojshme. Pra, mundësitë e zbulimit nuk do të ndryshojë sjelljen tuaj faqen e gjatë gjenerimit - zbulimi është përdorur vetëm kur mesazh i ri po vjen.

  9. #29
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Simon Lloyd View Post
    Ok, do të presë të dëgjojë nga ju, i kanë drejtuar këtë dosje shumë herë, unë do t'ju pm lidhjet dosjen për të dy google dhe MS në faqen time dhe ju mund të klikoni ata sa herë që ju pëlqen
    Mund të jetë e dobishme - në sajë Për ne kjo është me të vërtetë gjithashtu shqetësim i madh që i vë Google kufizon, por kjo nuk varet nga ne.
    Ende e problemit me Microsoft mund të jetë një bug, ose në lidhje me disa ndryshime në API (mesazhin thotë se operacioni është e gabuar). Pra, ne kemi për të kontrolluar atë.

  10. #30
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Hey ju duhet të jetë në shtrat tani , I kanë bllokuar të gjitha faqet më parë se unë nuk ka nevojë për përkthim. Tani për tani unë jam i vendosur për të përdorur vetëm API V2, por nuk kanë të kufizuar çdo ditë për 100.000 karaktere për shkak të kostos.

    Unë kam vendosur të pastër Cache të "Dissabled", unë jam i pyesin nëse ajo është me aftësi të kufizuara si ju mund të keni humbur typo "Dissabled "tregon në admincp e mia por ndoshta plugin duket për" aftësi të kufizuara "?

Faqe 3 e 4 FirstI parë 1234 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •