I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 8 e 8

Thread: Çështje shumë e çuditshme

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Jan 2010
    Postime
    53

    Default Çështje shumë e çuditshme

    Ndërsa i kishte disa ngarkesën në server në server, papritmas i të marrë një paralajmërim nga VB që i kanë fushat e profilit të paplota për të mbushur. e cila zë të vërtetë i çuditshëm që i dont keni ndonjë fusha të pasi të gjitha ishin të mbushur tashmë.

    i shkojnë në krah të përdoruesit dhe i shohim se ajo që ishte vendosur në tim "për mua", është ndryshuar në italisht. në fillim unë mendova se mori hacked ose diçka, të presë e mia ekzaminuar, por nuk gjeni, dhe më vonë i kontrolluar se çfarë do të thotë këtë fjalë në italisht dhe kjo është një term i përkthyer të asaj që unë tashmë kishte në profilin tim.

    kjo është shumë e çuditshme, sepse duket që në njëfarë mënyre ajo ishte shkaktuar nga vbet. Jo e di pse dhe unë jam me të vërtetë shqetësojnë për të gjetur se gjëra të tilla mund të kenë ndikuar dhëna të tjera. gjëja më e pazakontë megjithatë, është se i kishte database cache fikur.

    ndonjë ide të whats going on?

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    vBET nuk duhet të ndryshojë të dhënat tuaja. vBET nuk përkthehet informacion që vjen nga POST. Ndoshta ju e keni kryer informacioni i përkthyer - në rast të tillë ju dërgoni të dhëna të tilla në server dhe vBET nuk ndryshojnë info PAS kështu që shkoi në DB. Kjo është vetëm hipotezë. Dhe hipoteza e javë, për shkak vBET nuk përkthehet vlerat brenda fushave të dhëna ... Pra, arsyeja me të vërtetë vetëm unë shoh se tani është që të dhënat e tillë është dërguar në server.

    Në këtë moment unë nuk jam i sigurt se nuk e kuptoj edhe ju. Pra ju lutem jepni informacion të saktë:
    - Në të cilën faqen e shihni ju këtë të dhënave (URL)
    - Cili është emri i fushës
    - Mund të riprodhuar këtë çështje?

    Ne do të kontrollojë atë pas ne do të jemi të sigurt se çfarë për të kontrolluar

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Jan 2010
    Postime
    53

    Default

    fushën USERPROFILE "për mua", kjo ishte ndryshuar. Unë kisha diçka të shkruar atje, pastaj për disa arsye i mori një paralajmërim që i kanë fushat e plota, edhe pse të gjitha ishin të profilit të mbushur. pastaj do të shkoj për të parë dhe unë shoh se në këtë fushë profil "për mua", input ishte në italiane: /

  4. #4
    Anëtar
    Antarësuar
    Jan 2010
    Postime
    53

    Default

    Unë pashë gjithashtu se disa karaktere jo në anglisht, ku ndryshuar ?????????? për shembull në përshkrimin e meta: /

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    OK kështu - ju jeni në gjendje për të riprodhuar atë? A e kuptoj drejt se kam për të redaktuar profilin e në faqe të përkthyera dhe të provokojnë gabime formë, dhe pas kësaj ai do të përkthehet? Po? Ju lutem jepni më në pikat çfarë duhet të bëjmë - ne do të punojmë për të riprodhuar në forumet tona provuar dhe korrekte të
    Fundit edituar nga vBET; 25-09-1122:21.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga tsak76 View Post
    Unë pashë gjithashtu se disa karaktere jo në anglisht, ku ndryshuar ?????????? për shembull në përshkrimin e meta: /
    A është kjo është të njëjtën çështje - Profili redaktimi apo diçka tjetër? Për çështje e re ju lutem thread hapur të reja dhe të japë më shumë informacion

  7. #7
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Unë e kam provuar për të riprodhuar këtë çështje në forumin tonë testuar nga redaktimi / kursyer / përkthimin e të dhënave në "për mua", por unë nuk ishte në gjendje të bëjë këtë. Më vjen keq i duhet të ketë më shumë lë të kuptohet se

  8. #8
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Pa përgjigje, e konsiderojnë atë zgjidhet, nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me këtë temë, ju lutem pyesni, unë do të rihapet atë, për çdo çështje të tjera ju lutem thread hapur të reja

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •