I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 17

Thread: Htaccess duhet të jetë?

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Maj 2011
    Postime
    6

    Default Htaccess duhet të jetë?

    Text automatically translated from: Turkish to: Albanian
    Translated text
    Htaccess në instalimin e një lloj i ri i licencës që bleva, por nuk mund.
    Htaccess duhet të jetë se si të ndihmojë olurmusunuz.

    vBulletin 4.1.3
    vBulletin 3.6.0
    vBET 423

    Krijo URL në bazë të konsensusit SEO Lidhje ('sq / / adresa' dmth)

    Code:
    # Comment the following line (add '#' at the beginning)
    # to disable mod_rewrite functions.
    # Please note: you still need to disable the hack in
    # the vBSEO control panel to stop url rewrites.
    RewriteEngine On
    
    # Some servers require the Rewritebase directive to be
    # enabled (remove '#' at the beginning to activate)
    # Please note: when enabled, you must include the path
    # to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
    #RewriteBase /
    
    
    RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap|api\.php)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
    Zog nuk mund të onuda ka për të ndryshuar url sipas gjuhës s
    Original text
    Fundit edituar nga vBET; 30-05-1110:03. Arsyeja: korrigjim BBCode

  2. #2
    Junior Member
    Antarësuar
    Maj 2011
    Postime
    6

    Default

    Text automatically translated from: Turkish to: Albanian
    Translated text
    htaccess file, kush e di se si të jetë një forum për këto tipare ende?
    Original text
    Fundit edituar nga vBET; 30-05-1110:05. Arsyeja: korrigjim BBCode

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi. Këtu do të gjeni të gjitha hits si për të mbështetur links SEO:
    http://www.vbenterprisetranslator.co....html#post1539

    Ju lutem tregoni e bëri atë të ndihmojë. Nëse keni ndonjë pyetje të tjera në lidhje me këtë çështje - ju lutem vetëm pyesni

  4. #4
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Muslimanët që ju përdorni, kështu që ju lutemi përdorni këtë një:

    Code:
    # Comment the following line (add '#' at the beginning)
    # to disable mod_rewrite functions.
    # Please note: you still need to disable the hack in
    # the vBSEO control panel to stop url rewrites.
    RewriteEngine On
    
    # Some servers require the Rewritebase directive to be
    # enabled (remove '#' at the beginning to activate)
    # Please note: when enabled, you must include the path
    # to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
    #RewriteBase /
    
    
    RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
    
    #************************************************************************--
    #RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap|api\.php)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
    së dyti, nëse ju do të donte për të integruar vBET dhe vBSEO - lexoni integrimit udhëzime nga readme.html foto nga mos--upload dosje.

  5. #5
    Junior Member
    Antarësuar
    Maj 2011
    Postime
    6

    Default

    Text automatically translated from: Turkish to: Albanian
    Translated text
    Original text

  6. #6
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    së pari, mbi imazhin tuaj unë mund të shoh se ju nuk e përdorni lidhjet e SEO, kështu që përdorin rregullat e htaccess nga ky post:
    # post8697 http://www.vbenterprisetranslator.co....html

    kujtohet për cilësimet vBET ne admincp-> vBET-> kryesore

  7. #7
    Junior Member
    Antarësuar
    Maj 2011
    Postime
    6

    Default

    Unë jam duke përdorur lidhjet SEO por në mainpage .. kur klikuar subjektit kjo .. ai është dërguar në linkun këtë .. i rregulluar të gjitha parametrat që ju mund të shikoni në këtë çështje në këtë fotografi që kam vënë, por unë nuk mund ta bëjë atë që i bëri më të mirë e mia ..

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi.

    1. Ju lutemi të jepni të tërë të komunikuar gabim - ajo është ulur mbi imazhin.
    2. Si për të riprodhuar? Ku të shkoni në forum tuaj për të parë atë
    3. Në këtë moment unë shoh se në përkthim juaj forum nuk është duke punuar në të gjitha. Kur unë jam duke shkuar për çdo faqe të përkthyera shoh faqja e hyrjes (edhe kur nuk përkthehet faqja nuk e kanë atë). Gjithashtu në faqen e tilla thyer shoh në gjuhë kodin e flamujve të dyfishta.

    Please install version nevest vBET. Unë e di se është konsideruar e paqëndrueshme, por vetëm për tipare të reja - ju nuk keni për ta kthyer ato në.

    Gjithashtu siç e shoh unë vBET nuk ishte i integruar me vBulletin - ju lutem mos e integrimit. Të gjitha udhëzimet janë në dosjen e readme.html

    Ju lutem na tregoni menjëherë pas instalimit të vBET nevest dhe të përshkruajnë gjendjen aktuale të çështjes (nëse gabime ende kemi nevojë për të komunikuar egsists të gjithë).

    Nëse ende thyer - ju lutem me PM qasje të dhënat për Admin CP dhe FTP - Unë do të kontrollojë ka të gjitha hapat e instalimit dhe të integrimit është bërë appropriatelly.

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Vetëm kontrolluar atë në serverin tuaj. vBET nuk mund të punojnë në forumi juaj, sepse ju nuk ugar udhëzimet për SEO lidhje, pasi e ktheu atë në. Gjithashtu Kamil pikërisht shkroi se çfarë duhet të jetë përmbajtja e juaj .htaccess file dhe ju injoruar atë. Ju lutem ugar dhënë udhëzime. Ju duhet të vendosni rregulla shtesë në tuaj .htaccess dhe Kamil ju dha ata në fillim - ju lutem shikoni këtu: # post8705 http://www.vbenterprisetranslator.co....html

    Ju lutemi të bëjmë atë! Shteti i forumit tuaj nuk do të ndryshojë kur ju do të injorojë përgjigjet të cilat ju jeni duke kërkuar. Ne mund të ju përkrah këtu për të lira dhe të ju japin këshilla dhe përshkrimet e sakta. Nëse ju mendoni se është shumë për ju, atëherë ne mund të bëjmë për ju kur bleni shërbimi i instalimit: http://www.vbenterprisetranslator.co...on-service.php

    Pra, ka 2 mënyra për ta bërë atë të punës:
    - Blej shërbimin e instalimit - na paguajnë 30 $ dhe ne jemi duke e bërë atë për ju.
    - Na pyesin për ndihmë dhe ne mbështesim të lirë për të shkruar se çfarë duhet të bëni dhe ju jeni bërë të veten
    Por kjo nuk do të funksionojë kur ju do të kërkoni përgjigjet injorojnë dhe në vend të udhëzimeve ugar kërkojnë përsëri. Ju lutemi të ugar udhëzimet. Add rregullat vBET në dosjen tuaj htaccess -. Kamil tashmë ju ka dhënë të gjithë përmbajtjen ju duhet të keni atje dhe aluzion ku mund të shikoni për udhëzime të integrimit me Muslimanët.

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    OK - kemi bërë ndryshimet e kërkuara në fotografi. Ju lutem na dërgoni vBulletin CP. Gjithashtu ju lutem sigurohuni që keni të instaluar curl dhe bibliotekat ICONV - ato janë të nevojshme dhe në këtë moment edhe faqe të thjeshtë googletest.php nuk është i rrjedhshëm - nuk është gabim i brendshëm server. Ju lutem shikoni PM për detajet.

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •