I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: problem

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    51

    Default problem

    Text automatically translated from: Italian to: Albanian
    Translated text
    Kam instaluar versionin e ri të vbenterprise translator (2.3.5) dhe nga ai moment nuk ka të bëjë më shumë përkthime, në vend të teksteve të përkthyera është bosh. I pezulluar për detyrë të planifikuar "automatikisht largon përkthime të vjetër nga cache", atëherë unë derdhur. Si mund të punojnë? Thanks
    Original text

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    51

    Default

    Text automatically translated from: Italian to: Albanian
    Translated text
    ndihmë përgjigj në natyrë:
    Original text

    Përshëndetje Marco,

    Ju keni qenë dërguar një volum të lartë të trafikut në TV AJAX Google i cili duket si ajo mund të abuzimit apo rezultat i një gabimi programimit. Sepse ju nuk e identifikojnë veten me një çelës (optional) API ose me saktë vendosjen HTTP Referer tuaj (siç kërkohet nga Kushtet e përdorimit), ne nuk ishim në gjendje të lidhen me ju në lidhje me këtë trafik.

    Unë ju bëjë thirrje për të marrë një sy në Kushtet tona e përdorimit:
    Google AJAX API Kushtet e Perdorimit - Google AJAX Language API - Google Code

    Ju lutemi të kushtoj vëmendje të veçantë në pjesët të cilat kërkojnë që çdo pyetje të me kërkesë të drejtpërdrejtë të një përdorues fund, se rezultatet duhet të tregohet për të përdoruesit (origjinale), dhe rregullat rreth caching. Gjithashtu vini re kërkesat rreth atribuimit dhe të identifikimit.

    Nëse ju mendoni se përdorimi i sitit tuaj është në përputhje, ju lutemi të sigurojë informata shtesë se si faqen tuaj është duke përdorur API (duke përfshirë një lidhje), dhe gjithashtu të përfshijë adresën IP e serverit tuaj.

    Thanks,
    Adam Feldman
    Produkt Menaxher, Google

    2009/12/11 Marco Ghisi <sanmarco76********it>

    balsam,

    jo kështu se devo scrivere në italiano oppure në Anglisht, quindi intanto
    Provo në italiano.

    Sono l'amministratore di un forum:
    Scuola - Forum di cultura generale

    utilizza che un plugin per le traduzioni basato su google.

    Il problema è che da qualche Giorno le traduzioni jo compaiono PIU, e
    viene riportato questo errore:

    {"ResponseData": null, "responseDetails": "Kushtet e Shërbimit të dyshuar
    Abuzimi, ju lutem kontaktoni ajaxapis-support@google.com. "," ResponseStatus ": 403}

    Potete risolvere per favore?

    Credo che sia tutto në regola

    Thanks

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Siç e shoh unë ju nuk përdorni të rëndësishme API para ndalimit. Gjithashtu shoh atje një info shumë i çuditshëm - ata thonë se ju nuk e përdorni header referrer - 2.3.5 është dërguar header referrer. Unë do të kontrolloni në kodin.

    Pra, si thotë mesazhi - kontaktuar ata
    Shkruani që jeni duke përdorur API kryesore tani dhe të reja versionin e programit, ju keni "Powered by Google", rezulton dhimbje vetëm për 15 ditë dhe vetëm për kërkesat e vërtetë.

    Gjithashtu ju lutem shikoni në shkrimet tuaja ka disa robot biberon nuk është zvarritje forum tuaj shumë lakmi - ajo mund të jetë arsyeja pse Google marrë volum të lartë të trafikut.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Gjithashtu ju lutem update 2.3.6 - duket se ka pasur të metash në dërgimin header referrer.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •