I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 3 e 3

Thread: Shmangni typos

  1. #1
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default Shmangni typos

    Një gjë e rëndësishme është për të shmangur gabime shkrimi. Njerëzore mund të gjeni se çfarë është shkruar në gjuhën e tij. Por boot përkthim (edhe nga Google ) Nuk është aq i zgjuar për supozimet e bëra se ai e di se çfarë duhet të jetë e shkruar, por nuk është. Redaktorët Pra, i cili nënvizon fjalët e gabuara janë shumë të dobishme për të mbajtur përmbajtjes në dispozicion për të përkthyer në cilësi të lartë

  2. #2
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    21

    Default

    HM .. si do të bëjnë përdoruesit e llojit të saktë? Unë e di disa prej përdoruesve të mia përdorin fjalë si "ur" dhe "afaik", etj .. Unë mendoj se do të jetë e vështirë për të zbatuar diçka që korrigjon atë.

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Nuk është e vështirë. Browsers tashmë drejtshkrim korrekt. Kur unë jam i shkruar këtë mesazh shoh kuq theksoj për çdo fjalë e cila është misspelled. Dhe unë edhe kam lë të kuptohet se për korrigjimet ashtu si në Word

    Rreth "dialekte" të veçanta, ose nën-kulturë fjalë - si në çdo kulturë nën njerëz të mësuar fjalë të reja, kur ata bëhen pjesë e kësaj kulture nën-(pa marrë parasysh se kjo është në gjuhën e tyre amtare ose jo). Pra, përdoruesit e huaj do të njohë fjalë të tilla shumë shpejt - ndoshta pyetur se çfarë do të thotë se në të lypur, por ata do ta kuptojnë atë

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •