I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 10 e 10

Thread: Problemet e rastit Me Konvertimi URL

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    7

    Default Problemet e rastit Me Konvertimi URL

    Përshëndetje,

    Unë kam qenë përdorur që nga dega vbet 2.x, dhe kanë qenë përmirësimin gjatë rrugës. i vetëm për të përmirësuar 3.2.2.

    tani, kur i klikoni mbi flamujt, i vini re ndryshime URL si. Megjithatë, nganjëherë faqja ngarkesat e duhur, por herë të tjera, i thjesht të merrni një faqe të bardhë që thotë se "nuk page gjetur". web faqen time është informedtrades.com. Muslimanët i kanë instaluar si.

    Unë pashë disa njerëz të raportimit përvoja të ngjashme, por unë nuk kam parë askënd duke folur për atë që ndodh vetëm disa të kohës, as nuk i shohin njerëzit të cilët kishin vetëm një problem pas kësaj përmirësuar kohëve të fundit. keq në qoftë se kjo ishte trajtuar tashmë me të dhe i humbi atë.

    ndonjë ide se si për të zgjidhur problemin?

    faleminderit
    simit

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hi. Unë mendoj se kam gjetur modelin. Në lidhjet tuaja forum të cilat kanë karaktere të veçanta janë të pretendohet që të mos të gjendet. Unë nuk e di pse ende.

    Ne nuk jemi në gjendje për të riprodhuar në serverat tanë (si ju mund të shihni këtu është duke punuar mirë), kështu që ju lutemi PM mua qasje të dhënat për të CP tuaj Admin dhe FTP.

  3. #3
    Junior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    22

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga simit patel View Post
    Përshëndetje,

    Unë kam qenë përdorur që nga dega vbet 2.x, dhe kanë qenë përmirësimin gjatë rrugës. i vetëm për të përmirësuar 3.2.2.

    tani, kur i klikoni mbi flamujt, i vini re ndryshime URL si. Megjithatë, nganjëherë faqja ngarkesat e duhur, por herë të tjera, i thjesht të merrni një faqe të bardhë që thotë se "nuk page gjetur". web faqen time është informedtrades.com. Muslimanët i kanë instaluar si.

    Unë pashë disa njerëz të raportimit përvoja të ngjashme, por unë nuk kam parë askënd duke folur për atë që ndodh vetëm disa të kohës, as nuk i shohin njerëzit të cilët kishin vetëm një problem pas kësaj përmirësuar kohëve të fundit. keq në qoftë se kjo ishte trajtuar tashmë me të dhe i humbi atë.

    ndonjë ide se si për të zgjidhur problemin?

    faleminderit
    simit
    Text automatically translated from: Spanish to: Albanian
    Translated text
    Përshëndetje,

    Unë gjithashtu ka ndodhur një herë, por nëse ju rifreskoni faqen përsëri dhe e bën atë mirë.

    Të vërtetën që është e rrallë, urimet.
    Original text

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    E vërteta është se ajo nuk ka rëndësi për sa është e rrallë - nuk duhet të ndodhë në të gjitha dhe ne do të bëjmë çmos për ta bërë atë punon gjatë gjithë kohës

  5. #5
    Junior Member
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    7

    Default

    i konvertuar në vbet 312, që punon fine. Pra, çështja është lidhur me disa diferenca midis 312 dhe 322. gjithashtu, kur i konvertuar në 312, gjëja e parë që bëra ishte një produkt prishësh. problemi ende vazhdoi. atëherë, kur i ngarkuar fotografi nga 312, që dukej për të zgjidhur problemin. kështu, ndoshta problemi ka të bëjë me një redakto skedar bërë në mes të 312 dhe 322.

    Gjithashtu vlen të theksohet është se i kanë vbblogs instaluar. kjo nuk është ndikuar aspak; URL në bloget nuk janë duke u shkruar me gërma të huaja. as në 322, as në 312.

    Unë do të doja me të vërtetë për të përfituar nga karakteristika të reja në 322. A ka gjithsesi unë mund të bëjë që në dritën e situatës?

    faleminderit
    simit

    Added: dhe natyrisht unë kam versionin e fundit të vbseo instaluar.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Kjo nuk është ide e mirë për të reinstalls bërë kur mbështetje është në bordin tuaj ...

    Edhe unë të gjeni se kjo është një çështje me konfigurimin Muslimanët. Modele të cilat ju keni për fije nuk do të lejojë për shenjat e huaja:
    Code:
    'VBSEO_URL_THREAD' => '(\d+)-([a-z\._\-ŠŽšžźŔÁÂĂÄĹÇČÉĘËĚÍÎĎŃŇÓÔŐÖŘŮÚŰÜÝŕáâăäĺçčéęëěíîďńňóôőöřůúűüý˙µA-Z\d-]+)\.html',
    ajo duhet të jetë diçka si kjo:
    Code:
    'VBSEO_URL_THREAD' => '([^/]+)/(\d+)-([^/]+)\.html',
    Por nuk do të ndryshojë atë me dorë. Model i tillë është në shumë vende në konfigurimin Muslimanët. Ju lutemi PM mua qasje detaje për Muslimanët CP tuaj dhe unë do të gjeni se cila parameter konfigurimi është përgjegjës për këtë.

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Arsyeja është e gabuar konfigurimit Muslimanët.

    Set opsion "Replace jo në anglisht Figurë në URLs?" për të "Keep jo në anglisht Figurë në URLs".

    Kjo mënyrë misterioze zhduket nga manual tonë të integrimit. Na vjen keq për problemet e vendosur vetëm parametri dhe ajo do të jetë mirë

  8. #8
    Junior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    22

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Arsyeja është e gabuar konfigurimit Muslimanët.

    Set opsion "Replace jo në anglisht Figurë në URLs?" për të "Keep jo në anglisht Figurë në URLs".

    Kjo mënyrë misterioze zhduket nga manual tonë të integrimit. Na vjen keq për problemet e vendosur vetëm parametri dhe ajo do të jetë mirë
    Text automatically translated from: Spanish to: Albanian
    Translated text
    Për spanjolle ka një problem me shkronja
    Original text
    KJO LETRA Ñ, O, I, etj etj (Translate REMOVE PËR N, O, unë .
    Text automatically translated from: Spanish to: Albanian
    Translated text


    Duke e "jo-anglisht karaktere të zëvendësojë" zëvendëson atë vBulletin letër N, ose i në URL. Për SEO kjo është shumë e mirë.

    Me "Keep jo Español Figurë në URLs" personazhet janë zëvendësuar nga ~. Diçka që në masë të madhe ndikon SEO.

    Pse vBET versionet e ardhshme do të jenë të "zgjidhur" ose teknikisht e pamundur?.

    Faleminderit.
    Original text
    Fundit edituar nga jorgejgm; 26-11-0917:32.

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga jorgejgm View Post
    Text automatically translated from: Spanish to: Albanian
    Translated text


    Duke e "jo-anglisht karaktere të zëvendësojë" zëvendëson atë vBulletin letër N, ose i në URL. Për SEO kjo është shumë e mirë.

    Me "Keep jo Español Figurë në URLs" personazhet janë zëvendësuar nga ~. Diçka që në masë të madhe ndikon SEO.

    Pse vBET versionet e ardhshme do të jenë të "zgjidhur" ose teknikisht e pamundur?.

    Faleminderit.
    Original text
    Kjo është bërë nga vBSEO - vBET nuk ka bërë të tilla zëvendësime. Ju keni për të konfiguruar në mënyrë adekuate vBSEO. Ju mund të keni mundësi për të mbajtur jo Espagnol karaktere ans edhe konfiguruar me dorë në FORUM_DIR / inclues / config_vbseo.php parametër $ Vbseo_custom_char_replacement. Faleminderit që ju do të jetë në gjendje për të punuar me URL përkthyer dhe të mbajtur ekzistuese tuaj URL për gjuhën amtare si ato ku.

    Shiko këtu:
    Code:
    http://www.forum.simple-nlp.pl/informacje/1274-pierwsze-na-swiecie-forum-o-nlp-wspierajace-wielojezyczna-spolecznosc.html
    Kjo është URL ku letra Polish (si śąęć) është ndryshuar në sajë të $ Vbseo_custom_char_replacement dhe ajo ende mban të gjitha letrat e tjera nuk anglisht. Kjo është e njëjtë për të Japanese Lidhje:
    Code:
    http://www.forum.simple-nlp.pl/ja/informacje/1274-nlp多言語のサポートのための世界初のフォーラム!.html
    Gjithashtu kjo është shembull i mirë pse ju duhet të mbani të mos Anglisht / Espagnol karaktere - disa gjuhë kanë noly nuk Anglisht / Espagnol karaktere.

    Ky është shembull se si ju mund të vendosni $ Vbseo_custom_char_replacement vlerë (për letra Polish):
    PHP Code:
        $vbseo_custom_char_replacement = array(
    'ˇ' => 'A',
    '¦' => 'S',
    '¬' => 'Z',
    '±' => 'a',
    '¶' => 's',
    'Ľ' => 'z',
    'ą' => 'a',
    'ę' => 'e',
    'ć' => 'c',
    'ż' => 'z',
    'ś' => 's',
    'ź' => 'z',
    'ó' => 'o',
    'ł' => 'l',
    'ń' => 'n',
    'Ą' => 'A',
    'Ę' => 'E',
    'Ć' => 'C',
    'Ż' => 'Z',
    'Ś' => 'S',
    'Ź' => 'Z',
    'Ó' => 'O',
    'Ł' => 'L',
    'Ń' => 'N'
    ); 


    Unë shpresoj se kjo do të ndihmojë në rast të ndonjë pyetje të tjera thjesht pyesni - ne jemi këtu për t'ju ndihmuar
    Fundit edituar nga vBET; 26-11-0920:16.

  10. #10
    Junior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    22

    Default

    Text automatically translated from: Spanish to: Albanian
    Translated text
    Thank you very much përsëri, veprat e të përsosur.

    Faleminderit.
    Original text

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •