I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 3 123 I funditLast
Results 1 te 10 e 21

Thread: Mete më shumë! URL gabuar indeksuar nga goodle - Shumë keq!

  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default Mete më shumë! URL gabuar indeksuar nga goodle - Shumë keq!

    Tani unë e di pse i larguar vbet para, kështu që shumë bugs!

    Google është indeksimit URLs pazakontë, vbet_delayxx kur klikuar ata goto URL saktë.

    Shih:


  2. #2
    Pension;)
    Antarësuar
    Jan 2011
    Postime
    41

    Default

    Të nderuar Snake,
    vonesë është një koleksion. Në këtë grup janë ruajtur lidhjet, dhe tregojnë për examle delay7x-19.959 që do të thotë se 7x është numri i array dhe 19.959 numri i të thread që është indeksuar.
    Kjo është bërë, sepse, atëherë është detyrë e dërgoni 1 to google kështu që është për performancën.
    Indekset janë ndryshuar pas përkthyer mirë.
    Ju keni një lidhje gabim me google kështu që ata nuk janë të përkthyera. Pra, nuk e rishkruaj këtë vonesave (vargjeve), sepse ajo ishte bosh.

    Ju lutemi të cache të qartë, nuk sitemap të reja, sepse lidhjet tuaja janë të vjetra dhe google duhet reindex tyre. Redirections janë të mira në mënyrë google duhet reindex atë.

    Nëse keni ndonjë pyetje të tjera, shkruani këtu.
    Thanks

  3. #3
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    Pse cache të qartë, nëse URL delayxx përcjellëse tek URL e saktë?

    Çështja është se është një 302 përcjellim, jo 301, ashtu google kurrë nuk do të bjerë këto urls delayxx nga indeksi.

  4. #4
    Pension;)
    Antarësuar
    Jan 2011
    Postime
    41

    Default

    ndonjëherë pastrimin cache jep anwser.
    unë do të kontrolluar atë dhe shkruani ketu, kur i mori anwser

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Hello.

    Unë do të ndihmojë me këtë thread

    Siç kam shkruar - unë do t'ju jap më shumë informacion më vonë dhe ne do të kujdeset për të.

  6. #6
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    Unë sugest ju ri kontrolloni këto urls delayxx, ata janë 302 përcjellimet!

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Pra, kjo është arsyeja pse këto lidhje janë të futura edhe. Hint e madhe. Ne gjithashtu do të kontrollojë të tillë e bën të përcjellim është bërë nga Muslimanët apo nga vBET dhe në qoftë se nga Muslimanët është configurable (ose mund të ndryshohen me kodin tonë të integrimit). Kjo është për të zgjidhur çështjen me faqet e indeksuara tashmë.

    Ende natyrisht ne kemi nevojë për të gjetur se pse vBET gjeneruar edhe lidhje të tilla në përgjigje përfundimtare html.
    Fundit edituar nga vBET; 15-02-1118:21.

  8. #8
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    ok, shikojmë përpara për të rregulluar. faleminderit

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë vetëm i dha detyra shumë specifike në lidhje me atë dhe si për të kontrolluar për djalë.

    Gjithashtu ajo do të jetë shumë e dobishme në qoftë se ju mund të thoni se ku lidhje të tilla është krijuar? Në këtë moment, nëse ato faqe janë të futura dhe të përcjellim është 302 ne nuk mund të jetë edhe sigurt ka bug brez ende ekziston në vBET, ose ajo është vetëm bug vjetër e cila nuk do të ndodhë më, por ju keni indeksuar tashmë faqe. Pra ju lutem tregoni a sheh ndonjë faqe ku janë të dukshme të tilla URL në shfletuesin tuaj nën links. Ju lutem kontrolloni disa nga temat tuaja, forume, arkivë, ndoshta RSS. Ju lutem tregoni a keni ndonjë mods që ku të integruar posaçërisht me vBET - ndoshta është çështja. Fëmijë do të kontrollojë atë në forum tuaj gjithashtu (nëse ajo nuk do të jetë i kufizuar), ende ju e dini forumin tuaj të mirë dhe ndoshta ju e dini apo dyshoni se ku URLs të tilla janë të krijuara.

  10. #10
    Senior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2010
    Postime
    210

    Default

    Im nuk jeni të sigurt se çfarë unë mund të bëjë, ju mund të shihni google indeksimit bug here: site: www.computer-juice.com - Google Search

    Shiko cache për të parë kodin faqen!

    Gjithashtu ai është një 302 përcjellëse tek URL e duhur, ajo duhet të jetë 301, por të rregulluar më mirë do të ishte të mos indeksin gjithsej keqe URLs.

Faqe 1 e 3 123 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •