I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: Mcached si cache

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Prill 2010
    Postime
    26

    Default Mcached si cache

    Unë e di se ishte propozuar tashmë, por unë do të doja të përplasem këtë ide. Për mua kjo është absolutisht "duhet të ketë" për funksion të tilla në forume të mëdha. Unë u përpoqa për të rishkruar vBET të përdorin atë, por pas një vështrim të shpejtë në kodin tuaj i dha dorë. Pse nuk e keni përdorur programimin objekt? Është shumë më e lehtë për të kodit dhe të modifikojë Scripts me të. Unë besoj se do të jetë 5 min. punë për të kodit një mekanizëm tjetër caching kur ajo do të jetë në një klasë të standardizuar.

  2. #2
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Ne jemi duke punuar tani në këtë opsion

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ashtu si ka shkruar Kamil - ne jemi duke punuar në të Më saktësisht unë jam duke punuar mbi të në këtë moment shumë të Ne duam të mbështesë:
    - Memcache
    - APC
    - Xcache
    - Eaccelerator

    Në qoftë se kjo do të përfshihen në lirimin e ardhshëm, atëherë përfundimisht do të shënohet si funksionalitetin BETA. Kjo nuk është vendosur ende do të jetë në lirimin e ardhshëm, ose një pas kësaj. Gjithashtu, nëse ai do të përfshihen në lirimin e ardhshëm ne ende nuk e vendosur do të jetë e mbështetur plotësisht ose vetëm për cache ftuar për fillim.

    Me fjalë të shkurtër - ne do t'ju japë këtë funksionalitet, akoma nuk jeni të sigurt do të jetë në lirimin e ardhshme

  4. #4
    Junior Member
    Antarësuar
    Prill 2010
    Postime
    26

    Default

    Nëse keni pasur objekt të mirë klasës cache duke shtuar magazinat e ardhshëm do të ketë paqe cacheing tortë.

  5. #5
    Banned
    Antarësuar
    Gusht 2012
    Postime
    481

    Default

    Na vjen keq për vonesë përgjigje. Ky funksionalitet është shtuar në lirimin 4.3.0.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •