I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 7 e 7

Thread: Kur unë të pastër cache kam marrë disa gabime

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    21

    Default Kur unë të pastër cache kam marrë disa gabime

    në krye të faqes ne vbulletin


    Warning: lloji i paligjshëm kompensuar në isset ose bosh në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_lang.php on line 107

    Warning: lloji i paligjshëm kompensuar në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_lang.php on line 109

    Warning: lloji i paligjshëm kompensuar në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_lang.php on line 114

  2. #2
    Senior Member
    Antarësuar
    Nëntor 2009
    Postime
    168

    Default

    A e keni të qartë cache duke përdorur script admin panel? Ky paralajmërim është hedhur kur një grup kyç nuk është vendosur.

  3. #3
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Përshëndetje,
    I kontrolluar atë dhe këtë paralajmërim është nga këtë funksion:
    vbet_useCache
    Normalisht ne të kalojë në këtë funksion vetëm elenent një - për shembull, "pl"
    por pas pastrimit cache - kjo është një rrjet, por Array nuk mund të jetë kyç në tryezë.
    Tani Ne jemi duke punuar në zgjidhje për ju.

  4. #4
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Përshëndetje,
    Siç kam shkruar në postin e mëparshëm - Ne e dimë se ku është problemi, por ne duhet të bëjë një korrigjim në disa vende në dosjen.
    Ne do të bëjmë këtë corections por ajo do të përfshihet në relase ardhshëm.

    Unë kam një zgjidhje për ju për të vetëm për të fshehur këtë "paralajmërime", kështu:
    1. redakto rrënjë forum / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_lang.php skedar
    2. gjeni dhe koment:
    PHP Code:
    define('VBET_USE_CACHE_FOR_ACTUAL'vbet_useCache($_REQUEST['language'])); 
    3. paste pas kësaj:
    PHP Code:
    define('VBET_USE_CACHE_FOR_ACTUAL', @vbet_useCache($_REQUEST['language'])); 
    4. Save File

    Mos harroni - ky nuk është një zgjidhje - vetëm ju mund ta fshehin këtë paralajmërime tani.

    ju lutem pasi që shikoni faqen tuaj (përkthime, lidhjet, etj) dhe konfirmojnë këtu.
    Unë do të shkojë këtë thread në në zonën e raportimit Bug.
    Konfirmohet dhe do të jetë fikse në relase ardhshëm.

  5. #5
    vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
    Antarësuar
    Maj 2010
    Postime
    1,000

    Default

    Done. I edited dy vBET files.it do të jetë includet në relase ardhshëm.

  6. #6
    Anëtar
    Antarësuar
    Dhjetor 2010
    Postime
    36

    Default

    Ndërkohë që fsheh paralajmërimet se nuk ka rregulluar këtë çështje si cache nuk është pastruar.

  7. #7
    Banned
    Antarësuar
    Nëntor 2010
    Postime
    95

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga kamilkurczak
    Mos harroni - kjo nuk është një zgjidhje - ju mund të fshehin këto paralajmërime tani
    Këto paralajmërime janë paraqitur, për shkak se cilësimet e serverit tuaj janë të vendosur për të shfaqur ato.
    Ne kemi marrë një zgjidhje të përgatitur për këtë çështje, por ajo do të zbatohet në lirimin e ardhshëm.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •