Quote Iniţial Adăugată pe site de trevis View Post
Text automatically translated from: Portuguese to: Romanian
Translated text
Buna ziua Michal,

Sunt ridici de configurare. Htaccess ma puteti ajuta?

Am încercat să pună înainte de normele LINE vbseo.php, am încercat să pun normele înainte de vbseo.php toate regulile, am încercat să pun în mijloc, în cele din urmă, eu nu sunt obtinerea de rezultatul aşteptat.

Îmi puteţi da un exemplu de cum să-l vBET htaccess pentru a lucra cu vBSEO.?

[] S,
Rafael Trevisan.
Original text
Ar trebui să arate ca de mai jos în cazul în care forumul dumneavoastră nu este folosind subdirector în URL-ul. Dacă este, trebuie să modificați 2 reguli primul vBET. Dacă aveți probleme - vă rugăm să trimiteți URL-ul complet forum și vă voi oferi reguli deja modificate
Code:
RewriteEngine On

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

###############################################################################
# vBET
# ====
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

###############################################################################
# vBSEO
# ====
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]