Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 5 de 5

Thread: Site-ul meu nu este indexat X52?

  1. #1
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    142

    Exclamation Site-ul meu nu este indexat X52?

    Buna ziua Sunt folosind vbseo generator de sitemap fără vbseo, am vrut doar să ştiu în cele mai bune setări pentru ea, deoarece am observat ca mesajele mele traduse nu sunt indexate pe Google si am verificat si am gasit toate cele 52 de limbi in baza de date sunt pline (traduceri de lucru), doar mea pe forum pentru cele limbă maternă sunt indexate pe google.

    Poate cineva sa ma ajute in configurarea ea, deoarece s-ar putea I a făcut ceva greşit sau nu a scrie?

    Sau nu am o problemă în altă parte pentru că eu nu înţeleg acest lucru?

    Salutari

  2. #2
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    142

    Default

    Nimeni nu?

    Cu toate aceste poveşti de succes de ce sunt aşa de ghinionist?

    Am vizitatorilor străini provin (o mulţime) şi străine adaugă Google (o mulţime), dar nu văd de indexare limba traduse (nici unul)?!?

  3. #3
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    38

    Default

    Puteţi posta url dvs., astfel încât unii membrii pot arunca o privire?

    Pentru ce merită, mi-a fost mai bine pentru a traduce cele 10 sau cam asa ceva limbile cele mai populare. Începeţi cu ţările bogate, care ar putea avea un interes în subiect. De exemplu. pentru un forum de fotbal, aş traduce limbile europene (spaniolă şi portugheză sunt, de asemenea, vorbite în America de Sud), aş include, de asemenea japoneze şi sud-coreeni.

    Gândiţi-vă la Filipine au un PIB pe cap de locuitor de aproximativ 1.800 dolari USD, pentru a compara acest Norvegia, care este de aproximativ 94.000 dolari USD. Multe ţări africane au un PIB pe cap de locuitor sub 500 dolari p / a.

    Care sunt ţările care sunt mult mai susceptibile de a conţine utilizatorii care vor cumpara şi agenţii de publicitate care cheltuiesc?

    Dacă Googlebot a fost de gând să acceseze cu crawlere 1 milion de pagini de site-ul dvs. pe lună, ar doriţi să-l acceseze cu crawlere pagini dvs. franceze sau norvegiene sau filipineză sau afrikaans pagini?

    Fără să vadă site-ul tău, cred cei mai mulţi oameni sunt nebuni încercarea de a obţine 52 de limbi indexate. Rafinaţi-l până la câteva economii prospere şi să se concentreze pe acele.

  4. #4
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    142

    Default

    Site-urile mele despre telefoane mobile.
    Oricum această poveste de succes le-a Al pe: http://www.vbenterprisetranslator.co...24200-day.html

    şi cum el a spus că a mers la 12.000 de URL-uri indexate în cadrul Google, iar acum are peste 130.000 de alpinism şi încă, am avut înainte de vBET 59100 şi 61000 au acum cu 52x?!?

    http://www.vbenterprisetranslator.co...ess-story.html aici proprietarul are o altă poveste de succes fără a utiliza un sitemap (ar putea fi aceasta problema?), am folosit un sitemap pentru că, în măsura înapoi ca memoria mea merge a fost întotdeauna recomandat?!?

    PS. Poate mai multe detalii de configurare să fie puse în aceste poveşti de succes pentru că totul este doar un pic prea generic pentru mine?

    Salutari
    Ultima modificare făcută de mario06; 28-06-10 la 06:45.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm să reţineţi că sunteţi ne întreabă de ce Google nu a indexat încă mai multe dintre paginile dvs. - aceasta este o intrebare la Google ...
    Totuşi, putem să vă dau câteva sugestii:
    1. Asiguraţi-vă că ceea ce sunteţi de blocaj în robots.txt şi check atunci când modificări a fost făcută ultima acolo. Dacă aţi început blocarea unele site-uri recent (în ultimele 2-3 luni) - cum ar fi pagini de membru, după cum vă recomandăm - atunci Google nu este doar indexarea site-uri noi, dar, de asemenea, elimină blocat una din index.
    2. Google accesează cu crawlere şi indexează pagini cu propria sa nu ştiu algoritmi - încă unele crede despre aceste sunt cunoscute. Adică Page Rank dvs. va determina cât de repede se va actualiza Google indexează despre site-urile dvs..
    3. nu au acceptat oficial de vBET versiune de vBulletin - 3.6.x si din cauza ca toate paginile de arhivă au fost sparte după instalarea vBET. Am rezolvat această problemă recent -, astfel încât Arhiva este de lucru din nou pe forum. Încă din cauza vBulletin bug-ul tradus forum Arhiva pagini nu sunt de lucru aşa că Google va indexa nu cei şi, de asemenea, nu găsi tradus pagini de arhiva fire (pentru că link-uri la cei sunt pagini de arhiva forum). Doar ca memento - vă rugăm să Vezi aici pentru detalii: http://www.vbenterprisetranslator.co...bug-found.html

    Despre sitemap - vă rugăm să reţineţi faptul că mesajele scrise de utilizatorii noştri sunt scrise de utilizatorii noştri Nu trebuie să reprezinte declarațiile oficiale ale echipei vBET. Este foarte bine să ai harta site-ului. Nu este necesar să integrați vBET cu generatorul Sitemap, dar este acceptat dacă doriți să o faceți. Dacă nu veți găsi, atunci Google va găsi link-uri către paginile traduse oricum - doar prin accesarea cu crawlere forum (aveți link-uri către pagini traduse sub steaguri - Google, de asemenea, a se vedea).

    SC pune mai multe detalii în poveşti de succes, din nou: mesajele scrise de utilizatorii noştri sunt scrise de utilizatorii noştri. Deci, vă rugăm să cereţi autori firul despre detalii. Aveţi posibilitatea să le PM sau cere mai multe detalii sau în fir care vă interesează despre.

    Vă rugăm să spuneţi nu vă aşteptaţi mai multe informatii / sugestii / asistenta cu privire la această problemă sau o putem închide.

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •