Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Pagina 2 de 3 FirstPrimul 123 UltimulLast
Rezultate 11 a 20 de 27

Thread: indexate încă în curs de stabilire în această săptămână

  1. #11
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Martie 2010
    Mesaje
    116

    Default

    Harta site-ului Statistici
    Total URL-uri: 1030240
    URL-uri indexate: 21709

  2. #12
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de badawidollah View Post
    i schimba unele subforum prea.
    asta poate că problema prea
    Acest lucru poate fi un motiv, deoarece link-uri vechi nu mai există. Vă rugăm să reţineţi că ceea ce vedeţi în Instrumentele pentru webmasteri nu este cum de multe pagini aveti indexate. Este doar vă spune cât de multe URL-uri de la Sitemap-ul dvs. este în index. După cum ştiţi aveţi pagini indexate mult mai mult (unele nu sunt în sitemap). Deci, dacă modificările în URL-ul sitemap (cum ar fi după schimbarea subforum), atunci acesta nu este indexat încă în conformitate cu această adresă URL (poate fi în continuare sub cel vechi) şi webmaster instrument vă va arăta mai puţin URL-uri indexate. Deoarece nu prezinta toate URL-urile indexate, dar cât de multe URL-uri din sitemap sunt indexate. Puteţi vedea toate făcând interogare avansate în Google.

    Dacă aveţi 301 redirecţionare de la link-uri vechi la cele noi, atunci acestea nu ar trebui să fie eliminate din index - doar re-indexate. Instrument de webmaster, desigur până când aceasta va fi re-indexate iti va arata URL-uri mai puţin.

    Vă rugăm să reţineţi că astfel de modificări Google pot fi legate, de asemenea, nu la toate cu acţiunile dvs. - poate fi cauzata de Google server de ferme replicari, modificările algoritm si Google doar ştie ce altceva. Desigur, este întotdeauna bine să păstraţi mâna pe puls şi check nu nu este afiliat la acţiunile noastre, astfel încât să poată reacţiona în astfel de cazuri.
    Ultima modificare făcută de vBET; 11-04-10 la 15:04.

  3. #13
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de badawidollah View Post
    Am pus în robots.txt un minut în urmă
    Vă rugăm să reţineţi că acest lucru va elimina conţinut din indexul blocat. Pentru ca nu este un conţinut relevant va fi bine pentru SEO (gunoi din index = conţinut mai valoros din index).

  4. #14
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de badawidollah View Post
    Harta site-ului Statistici
    Total URL-uri: 1030240
    URL-uri indexate: 21709
    Google nu vă arată erori în sitemap?

  5. #15
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Martie 2010
    Mesaje
    116

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Google nu vă arată erori în sitemap?
    da
    au spus de redirecţionare pagini

    am primit această prea

    Rezultatele 1 - 10 din aproximativ 87100 de la Vă rugăm să Alegeti Limbi Bel. (0,34 secunde)

    înainte de a mă 236000
    şi încă mai merge în jos prea

  6. #16
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Martie 2010
    Mesaje
    116

    Default

    Sper că acest lucru se va ok in 2-3 luni.
    am schimbat cu privire la numele subforum 50%.
    Ultima modificare făcută de badawidollah; 11-04-10 la 15:42.

  7. #17
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de badawidollah View Post
    da
    au spus de redirecţionare pagini

    am primit această prea

    Rezultatele 1 - 10 din aproximativ 87100 de la Vă rugăm să Alegeti Limbi Bel. (0,34 secunde)

    înainte de a mă 236000
    şi încă mai merge în jos prea
    Poţi fi calm despre redirecţionează în sitemap. Google sfaturi pentru a pune acolo doar URL-urile finale, dar ştiu cum să se ocupe de redirecţionări şi încă indexurile URL-ul final (după cele de redirecţionare). In acest moment nu ne pune URL-uri traduse în sitemap adăuga doar codul de limbă, pentru că din motive de performanţă. Traducerea fiecare URL în fiecare limba în o clipă în timpul generaţie sitemap ar fi prea costisitoare. Oricum ne vom gândi despre unele soluţii în acest domeniu.

  8. #18
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de badawidollah View Post
    Sper că acest lucru se va ok in 2-3 luni.
    am schimbat cu privire la numele subforum 50%.
    Deci, această definitiv poate fi motivul. Totusi aceasta nu ar trebui, dacă aveţi într-adevăr 301 redirecţionare de la vechi la unul nou, dar ceea ce se intampla pe partea Google este mister.

    Totusi amintiţi-vă că aţi adăugat unele conţinut nou pentru a robots.txt - deci acele adrese URL blocat va şi ar trebui să dispară de la index.

  9. #19
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Martie 2010
    Mesaje
    116

    Default

    URL-uri nu au fost urmate
    Când am testat un eşantion de adrese URL din Sitemap-ul dvs., am descoperit că unele adrese URL redirecţionează către alte locaţii. Vă recomandăm ca Sitemap-ul dvs. conţină adrese URL care indică destinaţia finală (redirecţionare ţintă), în loc de a redirecţiona la o altă adresă URL.
    Eroare HTTP: 301
    URL: Du-te la URLhttp: / / www.nusantaraku.org/forum/en/85735-post1.html
    Problemă detectată pe: 11 aprilie 2010

  10. #20
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Am vezi 2 probleme acolo:
    1. Link-ul arata ciudat - sunt sigur că ai făcut integrarea cu Generatorul de Sitemap corespunzător?
    2. văd că aveţi acolo dublu redirect (301 redirect de două ori - una după alta). Vă rugăm să integreze vBSEO în mod corespunzător - a se vedea aici pentru detalii despre modificările de integrare vBSEO: http://www.vbenterprisetranslator.co...ents-beta.html

Pagina 2 de 3 FirstPrimul 123 UltimulLast

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •