Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Pagina 2 de 3 FirstPrimul 123 UltimulLast
Rezultate 11 a 20 de 29

Thread: Actualizat la ultima versiune 4101bf astăzi pentru Lang link rel = "supleant" hreflang

  1. #11
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    276

    Default

    Im folosire Dragonbyte, I mers though englez și it seem ' bine. Lasă-mă să continui să caut

  2. #12
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    276

    Default

    OK, Deci în limba engleză totul pare corect, schimbarea Lang sale arată forunthread? Ext.. Nu VBET redenumi URL-uri pentru paginile traduse? Engleză conectat sau în afară toate link-urile sunt. html rescrie?

    Numai atunci când pagina este tradus nu a lua URL-ul nu re-scris

  3. #13
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Încă o dată în limba engleză nu este corect, pentru că sunteți redirecționat către showthread.php pagină și nu ar trebui. URL-ul în browser-ul dumneavoastră ar trebui să fie la fel ca în prima pagină-SEO prietenos.
    De exemplu, du-te la pagina:
    Code:
    https://www.allfreechips.com/phpBB2/new-members-forum/10209-new-members-please-read-before-posting-new-post.html
    Veți fi redirecționat către:
    Code:
    https://www.allfreechips.com/phpBB2/showthread.php?t=10209&page=10&p=75367#post75367
    Asta nu ar trebui să se întâmple.

    Ce se întâmplă cu URL-uri pe pagini traduse pot fi legate de această problemă, astfel încât aceasta trebuie rezolvată mai întâi.
    În mod clar vBulletin nu recunoaște URL-ul adecvat și să facă redirecționare nu SEO prietenos unul.
    Așa am scris, puteți verifica cu ușurință este legată de vBET sau nu-a se vedea post anterior.

  4. #14
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    276

    Default

    Eu nu pot re-crea noua secțiune post în thread. Dacă i pocnitură pe al tău URL it re-directs, numai orice forum pocnitură manifestare normal SEO freindlt URL ' s. Am crezut că am fost OK cu VB, dar în cazul în care sunteți achiziție link-ul nou post pentru un fir?

  5. #15
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Veți găsi "New-post link-uri" pe pagina principală a forumului:
    Code:
    https://www.allfreechips.com/phpBB2/
    Vă rugăm să verificați nu vBET este legat de "nou-post" problemă prin dezactivarea acestuia pentru un moment. Dacă nu-găsi soluție. Dacă da, te vom ajuta.

    Văd, de asemenea, alte probleme. Așa am vedea acum pentru a nu nou-post link-uri SEO link-uri de lucrări bine, dar nu puteți merge la pagina tradus-ai redirectiei înapoi la pagina engleză. Acest lucru se întâmplă numai pe link-uri thread (sub forumuri sunt OK).
    Asigurați-vă că fișierul. htaccess este OK. De asemenea, asigurați-vă că utilizați sprijinit de vBET SEO link-uri. Vă rugăm să rețineți că vBET necesită integrare cu vBSEO dacă îl utilizați (descris în readme. html).
    Dacă confirmați că configurația este bine și problema se va întâmpla în continuare vă vom ajuta să-l rezolve pe tine server. Încă mai întâi, vă rugăm să ne Fallow instrucțiunile. Instalare/serviciu de configurare este plătită unul, vă vom ajuta gratuit dacă acest lucru este unele bug-ul vBET. Deci, în primul rând avem nevoie pentru a confirma că configurația este bine și "nou-post" problemă este legată de vBET. Atâta timp cât SEO nu sunt de lucru fin, fără vBET nu ne putem aștepta ca acestea să funcționeze bine cu vBET.
    Ultima modificare făcută de vBET; 15-03-19 la 15:13.

  6. #16
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    276

    Default

    Am avut echipa ta modifica htaccess o lungă perioadă de timp în urmă pentru forum și non Forum pagini, de asemenea, am mers cu Dragonbyte SEo în loc de vBSEO. I a face know eu nu pot șterge funcțiile VBSE încă fără eroare, chiar dacă plugin-ul este eliminat din vBulletin.

  7. #17
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    276

    Default

    aici este directorul de forum htaccess conexe.

    Code:
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/phpBB2/ [L,QSA]
    RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/phpBB2/$2 [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|dbseo_sitemap/|cron)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|dbseo_sitemap)
    RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ dbseo.php [L,QSA]
    
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
    RewriteRule ^(.+)$ dbseo.php [L,QSA]

  8. #18
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    276

    Default

    În directorul rădăcină am o mulțime de cPanel adăugat Comodo linii cu vBET adăugat, precum și pentru paginile din afara Forumului, dar care nu ar trebui să efect newthread ext.

  9. #19
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    276

    Default

    De asemenea, am trecut prin toate Dragonbyr = Setări te și vBET și nici o mențiune de thread noi. Voi plăti o taxă pentru a avea acest uitat la mai aproape, dacă este necesar pentru a corecta.

  10. #20
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Dragonbyte SEO nu este susținută de vBET-acesta este motivul pentru care aveți probleme. Noi nu planul de a sprijini motoarele SEO externe, deoarece vBulletin are nativ SEO motor din 4,0. Noi sprijinim integrarea cu vBSEO ca compatibilitate inversă pentru forumuri înainte de 4,0 sau care nu doresc să schimbe motoarele SEO. Forumuri care doresc să elimine vBSEO au motor gratuit SEO incluse în vBulletin din 4,0.

Pagina 2 de 3 FirstPrimul 123 UltimulLast

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •