Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 5 de 5

Thread: Canonice URL-uri diferite în VBET tradus URL-uri structura de regulate pagini diferite.

  1. #1
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    August 2012
    Locaţie
    Atlanta
    Mesaje
    39

    Default Canonice URL-uri diferite în VBET tradus URL-uri structura de regulate pagini diferite.

    Am o problemă în cazul în care link-uri traduse vbet sunt de raportare structura de URL-uri diferite canonice decât non-tradus URL-uri. De fapt tradus URL-uri sunt de raportare domeniu rădăcină în loc inclusiv subdirectorul "locuri de muncă" care ar trebui să fie incluse. Doar pare să se întâmple în pagini de Tag-uri. Am peste 20k erori. Acest lucru pare a fi motivul pentru care site-ul meu este pierde indexarea. Cum pot remedia acest lucru?

    A se vedea mai jos:

    Legea - Rezultatele cautarii - MyModelTalk Free turnătorie apeluri pentru modele şi actori!
    Code:
    <base href="MyModelTalk Free Casting Calls for Models and Actors!" /><!--[if IE]></base><![endif]--><link rel="canonical" href="http://mymodeltalk.com/jobs/tags/law.html" />
    <---acest lucru este corect


    Maya - Arama Sonuçları - Modelator ve Aktörler Aramalar MyModelTalk pentru drum liber Döküm!
    <--incorecte. locuri de muncă subdirector lipseşte.

  2. #2
    Banned
    Alăturaţi-vă Data
    August 2012
    Mesaje
    481

    Default

    Vă mulţumim pentru raportarea. Am de lucru pe această temă.

    Vă recomandăm să instalaţi versiunea PRO. Puteţi reînnoi licenţa pentru doar 30$. Versiunea completă conţine mai multe opţiuni de configurare care vă permit să personalizaţi mai bine produsul pentru tine.

  3. #3
    Banned
    Alăturaţi-vă Data
    August 2012
    Mesaje
    481

    Default

    Quick fix pentru această problemă:
    • Editare plugin AdminCP->Plugins & Produse->Plugin Manager->Unset limba în $ _GET pentru link-uri SEO
    • Inseraţi acest cod la inceputul:
      PHP Code:
      global $vbulletin;
      if(
      $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] == 'VBSEO_URI' && $_REQUEST['language'] && strpos($_SERVER['VBSEO_URI'], $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir']) !== 0) {
      $_SERVER['VBSEO_URI'] = $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir'].$_SERVER['VBSEO_URI'];

    • Salvaţi schimbare.

    Această problemă va fi stabilită în următoarea versiune.

  4. #4
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    August 2012
    Locaţie
    Atlanta
    Mesaje
    39

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Marcin Kalak View Post
    Vă mulţumim pentru raportarea. Am de lucru pe această temă.

    Vă recomandăm să instalaţi versiunea PRO. Puteţi reînnoi licenţa pentru doar 30$. Versiunea completă conţine mai multe opţiuni de configurare care vă permit să personalizaţi mai bine produsul pentru tine.
    Multumesc foarte mult. De fapt am de gând să obţineţi versiunea pro luna viitoare. I sînt having să cumpere mai mult de câteva versiuni luna viitoare. Si Multumesc pentru fix! Asta a fost foarte minunat frate.

  5. #5
    Banned
    Alăturaţi-vă Data
    August 2012
    Mesaje
    481

    Default

    Mă bucur că am putut să te ajut.
    Amintiţi-vă că o singură licenţă vă permite să instalaţi nici un produs pe domeniu inregistrat pentru această licenţă.
    Ultima modificare făcută de Marcin Kalak; 16-06-15 la 11:07.

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •