Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Pagina 1 de 2 12 UltimulLast
Rezultate 1 a 10 de 13

Thread: Probleme cu VBET

  1. #1
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    29

    Default Probleme cu VBET

    Au fost difuzate traducator de ceva timp, am doar recent reînnoit meu a da un permis. Rulează vb3.8.3.

    Aceasta dupa-amiaza, site-ul meu a început să moară fiecare câteva minute. Problema a fost meu php procese, php-fpm, au fost pe moarte şi nu vine înapoi. După verificarea fişierul jurnal al php-fpm am constatat că acesta a fost încheiată fiecare proces cu o eroare. Am dezactivat VBET şi sistemul a început să alerge foarte bine şi a rămas în acest fel. Următoare m-am gândit eu ar trebui să goliţi memoria cache toate, care am făcut, re-enabled vbet şi acelaşi rezultat. Sistemul doar la început pe moarte. În acest moment, m-am gândit am poate precum şi upgrade, asa ca am descarcat de cea mai recentă versiune in seara asta şi a efectuat upgrade-ul.

    Am verificat configuraţia şi a trebuit să rechoose limbile am au fost traducerea. Din cele 6 limbi am traduce în mod normal, doar un singur drapel apărut chiar dacă toate 6 au fost selectată în configurare. Meu php-fpm proceselor, de asemenea, a început pe moarte din nou.

    Nimic nu a schimbat la sfârşitul meu de a provoca acest lucru astăzi, ea doar a decis să nu mai funcţioneze.

    Orice gândurile sau sugestii? Cum este acum, eu nu pot permite fără a ucide site-ul meu.

  2. #2
    Retrase;)
    Alăturaţi-vă Data
    August 2011
    Mesaje
    441

    Default

    Bună
    Quote Iniţial Adăugată pe site de Smaug View Post
    După verificarea fişierul jurnal al php-fpm am constatat că acesta a fost încheiată fiecare proces cu o eroare.
    Ce eroare exact apeared?

    Din cele 6 limbi am traduce în mod normal, doar un singur drapel apărut chiar dacă toate 6 au fost selectată în configurare
    Acest lucru este un alt aspect vă rugăm să deschideţi threa nou, rapid pot da un indiciu:
    Verifica dacă steagurile că sunt stabilit în admincp -> vBet -> steaguri de asemenea, sunt stabilite în admincp -> vBET -> Opțiuni de traducere : Activează traducerile Dacă nu, sa nu va fi indicat în patru dvs.

  3. #3
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    29

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de r.dziadusz View Post
    Bună

    Ce eroare exact apeared?


    Acest lucru este un alt aspect vă rugăm să deschideţi threa nou, rapid pot da un indiciu:
    Verifica dacă steagurile că sunt stabilit în admincp -> vBet -> steaguri de asemenea, sunt stabilite în admincp -> vBET -> Opțiuni de traducere : Activează traducerile Dacă nu, sa nu va fi indicat în patru dvs.
    Eroarea:
    Code:
    Oct 18 21:08:07.722231 [WARNING] [pool www] child 525, script '/var/www/htdocs/wizard/forums/showthread.php' executing too slow (10.007477 sec), logging
    Oct 18 21:08:07.722307 [NOTICE] child 525 stopped for tracing
    Oct 18 21:08:07.722316 [NOTICE] about to trace 525
    Oct 18 21:08:07.722427 [ERROR] ptrace(PEEKDATA) failed: Input/output error (5)
    Ţi-am spus că am stabilit steagurile în configurare. Ei nu se afişează. Am fost folosind acest software-ul pentru un an, ştiu ce să configuraţi. De ce acest verion creează grupuri de utilizatori secundare peste 100?
    Ultima modificare făcută de vBET; 20-10-11 la 13:01. Motivul: BBCode adaugă

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm să reţineţi că steaguri configurare schimbat în vBET deoarece s-a adăugat noi limbi. A fost făcut ceva timp în urmă, dar nu ştiu de la versiunea pe care aţi actualizat. De asemenea, vă rugăm să reîmprospătaţi vizualizarea în browser-ul - poate că este numai problema de cache-ul browser-ul. Vă rugăm să încercaţi să utilizaţi F5 în IE, sau utilizaţi alt browser şi a verifica cum arată. Dacă drapele încă nu sunt vizibile - vă rugăm să deschideţi thread noi pentru noua emisiune. Descrie o acolo şi ne PM acces detalii - vom verifica configuraţia.

    Această versiune nu creaţi grupuri de peste 100. Creeaza grupuri 53 - unul pentru fiecare limbă. S-a solicitat către utilizatorii noştri. Aceste grupuri sunt gestionate automat de vBET. Vă mulţumim că puteţi vedea statistici despre utilizarea limba implicită, trimite mesajele doar la anumit grup, setaţi anunțurile numai pentru grupuri specifice... Dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii despre aceste grupuri vă rugăm să deschideţi nouă temă. fir 1 = 1 problema.

    Revenind la problema. Problema descrisă este nou pentru noi acest lucru am Google aceasta și în conformitate cu informațiile găsit acest lucru este legată de 504 gateway-ul timeout este problemă de configurare. Vă rugăm să joace cu configuraţia timeout.

    Timeout se întâmplă când activați vBET deoarece vBET aşteaptă rezultatele traducere de la furnizorii de traducere. Astfel încât acesta este partea care ne can't influenţa - ne doar aşteptaţi pentru 3rd petrecere rezultate. Traducere Google API v1 este pe cale să fie închise în curând - au deja stabilit limite, astfel încât este posibilă, de asemenea, că va fi mai lent.

    De asemenea, vă rugăm să verificaţi configuraţia pentru Admin CP -> vBET -> Opțiune de traducere -> Întârziere între traduceri şi asiguraţi-vă că nu este prea mare.

    Vă rugăm să utilizeze indicii (în special serverul modificări de configurare pentru timeout) si spune-aveţi nevoie de mai mult ajutor aici.

  5. #5
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    29

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Vă rugăm să reţineţi că steaguri configurare schimbat în vBET deoarece s-a adăugat noi limbi. A fost făcut ceva timp în urmă, dar nu ştiu de la versiunea pe care aţi actualizat. De asemenea, vă rugăm să reîmprospătaţi vizualizarea în browser-ul - poate că este numai problema de cache-ul browser-ul. Vă rugăm să încercaţi să utilizaţi F5 în IE, sau utilizaţi alt browser şi a verifica cum arată. Dacă drapele încă nu sunt vizibile - vă rugăm să deschideţi thread noi pentru noua emisiune. Descrie o acolo şi ne PM acces detalii - vom verifica configuraţia.

    Această versiune nu creaţi grupuri de peste 100. Creeaza grupuri 53 - unul pentru fiecare limbă. S-a solicitat către utilizatorii noştri. Aceste grupuri sunt gestionate automat de vBET. Vă mulţumim că puteţi vedea statistici despre utilizarea limba implicită, trimite mesajele doar la anumit grup, setaţi anunțurile numai pentru grupuri specifice... Dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii despre aceste grupuri vă rugăm să deschideţi nouă temă. fir 1 = 1 problema.

    Revenind la problema. Problema descrisă este nou pentru noi acest lucru am Google aceasta și în conformitate cu informațiile găsit acest lucru este legată de 504 gateway-ul timeout este problemă de configurare. Vă rugăm să joace cu configuraţia timeout.

    Timeout se întâmplă când activați vBET deoarece vBET aşteaptă rezultatele traducere de la furnizorii de traducere. Astfel încât acesta este partea care ne can't influenţa - ne doar aşteptaţi pentru 3rd petrecere rezultate. Traducere Google API v1 este pe cale să fie închise în curând - au deja stabilit limite, astfel încât este posibilă, de asemenea, că va fi mai lent.

    De asemenea, vă rugăm să verificaţi configuraţia pentru Admin CP -> vBET -> Opțiune de traducere -> Întârziere între traduceri şi asiguraţi-vă că nu este prea mare.

    Vă rugăm să utilizeze indicii (în special serverul modificări de configurare pentru timeout) si spune-aveţi nevoie de mai mult ajutor aici.
    Vă mulţumim pentru răspuns. Privind grupurile, a creat două pe limbă, fapt au 100 + noi grupuri. Eu va căuta în timeout.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm să deschideţi thread noi pentru grupuri problemă - descrie o acolo şi PM-mă de acces la detalii la Admin CP şi FTP. Voi verifica it şi îl corectaţi. Ar trebui să fie ca asta - ar trebui să fie 1 grup pe o limbă. Aşa că ceva este greşit.

  7. #7
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    29

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Vă rugăm să deschideţi thread noi pentru grupuri problemă - descrie o acolo şi PM-mă de acces la detalii la Admin CP şi FTP. Voi verifica it şi îl corectaţi. Ar trebui să fie ca asta - ar trebui să fie 1 grup pe o limbă. Aşa că ceva este greşit.
    Am în cele din urmă au ajuns în jurul pentru reinstalare, am folosit versiunea pentru drum liber de astăzi.

    Sunt lovind Microsoft limită aproape imediat. Pagina parţiale traduceri, cele mai multe nu la toate. Microsofttest.php va fi fin un minut și apoi de afişare "rezultate: " TranslateApiException: AppId este de peste contingentul: ID=3835.V2_Json.Translate.49FC0E39 "minut foarte următoare. Am oferit numai 7 limbi pentru traducerea.

    Deoarece acesta este un Consiliu de mare, plata pentru Google v2 nu este practic. Am să presupunem că dacă cineva găseşte un alt mod gratuit, site-uri mari sunt de noroc.

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Mare că problema este plecat.

    Despre serviciile plătite. Ştim - ne-ar dori să aibă liber prea. În acest moment ne sunt testarea nou drum liber traducere API - Apertium. Nu este atât de rapid ca alţii şi acceptă mai puţin perechi de limbi, dar este gratuit. Suntem, de asemenea, încă în căutarea pentru alte servicii. Nu numai liber. Astfel veţi avea mai multe opţiuni.
    Vă rugăm să ia în considerare ignorând unele pagini (poate membre pagini, RSS...) - acest lucru poate fi helpfull.

  9. #9
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    29

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Mare că problema este plecat.

    Despre serviciile plătite. Ştim - ne-ar dori să aibă liber prea. În acest moment ne sunt testarea nou drum liber traducere API - Apertium. Nu este atât de rapid ca alţii şi acceptă mai puţin perechi de limbi, dar este gratuit. Suntem, de asemenea, încă în căutarea pentru alte servicii. Nu numai liber. Astfel veţi avea mai multe opţiuni.
    Vă rugăm să ia în considerare ignorând unele pagini (poate membre pagini, RSS...) - acest lucru poate fi helpfull.
    I unistalled ea şi am început să primească câteva db erori atunci când vizualizaţi cine este online. A fost încă vbet sintaxă în interogare. I had la spre reinstall pentru a elimina erorile DB. Cum pot fi sigur pentru a obţine întreaga modificarea eliminat?

    Dacă serviciile gratuite devenit viabile, voi pune-l înapoi în. Acum, aş dori un curat dezinstalaţi deşi.

    Mulţumiri

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    După dezinstalare you can't have orice vBET cârligele lucru, deoarece cei sunt eliminate din baza de date prin vBulletin sine. Este nimic stânga atunci este vina vBulletin, care este responsabil de dezinstalare.

    Atunci când tu uninstall vBET, vă rugăm să reţineţi, de asemenea, pentru a dezactiva vBET redirectare regulile din .htaccess. De asemenea, în caz dacă utilizaţi vbseo vă rugăm să eliminaţi codul de integrare (doar upload 2 original fişiere). De asemenea, puteţi elimina din fişierele server vBET dacă doriţi, dar acest lucru nu este necesar.

Pagina 1 de 2 12 UltimulLast

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •