Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 4 de 4

Thread: Explicaţie suplimentară pentru utilizarea constanta a vbenterprisetranslator_seo.php

  1. #1
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default Explicaţie suplimentară pentru utilizarea constanta a vbenterprisetranslator_seo.php

    Am ridicat această problemă într-un alt fir de-al meu şi a fost invitată să înceapă un fir nou, aşa că aici este
    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd
    Am şi alte aspecte, vbenterprisetranslatot.php utilizează ALL timpul meu cpu, vă rugăm să verificaţi de mai jos:
    Pid ************ prioritară CPU Proprietar%% memorie comandă
    12493 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 104 - 0.5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12496 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 72.0 - 0.5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12495 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 67.0 - 0.5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12492 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 42.0 - 0.6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12490 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 23.5 - 0.6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12484 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 11.7 - 0.6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    20732 (Trace) (Kill) mysql 0 - 1.8 - 6.2 / usr / sbin / mysqld - basedir = / - datadir = / var / lib / mysql - user = mysql - pid-file = / var / lib / mysql / server.thecodecage.com.pid - skip-extern de blocare -


    Am 4 CPU şi-l omoară pe site-ul meu acum ca sa cant traduceri!, Am dezactivat de jumătate din traducerile şi au în continuare problema!

    Ma poate ajuta cineva?
    Michaels răspuns:
    Quote Iniţial Adăugată pe site de vbet
    Vă rugăm să folosiţi un fir pe o problemă. Pentru noua emisiune utilizaţi alt fir. La scurt timp - sa nu vbenterprisetranslator_seo.php care durează întreaga resursele - este tot forum-ul, deoarece fiecare cerere de Forumul merge trought vbenterprisetranslator_seo.php care doar stabileşte câteva variabile pentru vbseo.php şi include resurse cu adevărat solicitată. Setaţi întregului forum trafic la acest dosar de al tău .htaccess dosar. Deci nu este nici o problemă cu acest fișier la toate - aceasta este consumul de întreg Forumul. Dacă este nevoie de descriere mai mult în acest domeniu - vă rugăm să deschide thread nou pentru ea sau găsi deja existente. O problemă pe un singur fir
    Îmi puteţi explica suplimentare pentru că dacă dezactiva vbet apoi că fişierul este folosit încă, dacă am schimba numele fişierului ca Forumul nu poate fi accesat.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    După cum puteţi vedea deschide fişierul nu există nici o logică, care poate consuma chiar 1% din procesorului dumneavoastră. Aceasta este doar controler fata (sau chiar doar un filtru), care permite să integreze schimbările vBET link-uri (Codul de limbă) cu vbseo. În caz contrar, vbseo ar folosi redirecţionări pe link-uri vBET. Deci, tot traficul pe forumul dvs. vine de dosarul. Fişier stabileşte doar câteva variabile cerute de vbseo şi include apoi vbseo.php sine.

    Deci dacă v-ar folosi vBulletin cu vbseo şi fără vBET apoi veţi vedea că toate solicitările dumneavoastră merge prin vbseo.php care este fata controller pentru vbseo. Când utilizaţi vBET, de asemenea, apoi vom adăuga doar putin filtru înainte de controler de fata vbseo.php, care este necesar pentru integrarea. Astfel de rezultate care sa-l nu este cât de multe resurse ia fişierul, dar cât de multe resurse nevoie de cerere care vine jgheab fişierul. Şi fiecare cerere este venirea jgheab, deoarece vbseo necesită că toate cererile vine prin vbseo.php

    Desigur, pe forum pentru dvs., fără a vBET va avea mai puţine resurse - traducere nu este gratuit, dar v-ar totuşi rezultate similare cu sine doar cu vbseo.php, în schimb, fişierul. Această arhitectură este forţat de vbseo. vBET nu utilizează fişierul de la toate atunci când sunt utilizate fără vbseo.

    Iar atunci când aţi dezactivat vBET fişierul este în continuare folosit, deoarece redirecţionează în continuare toate solicitările dumneavoastră pe forum pentru acolo de către. Htaccess. Trebuie să în comentariu normele vBET acolo. Dar, aşa cum am scris că nu se va schimba prea mult, veţi vedea ceva similar, doar cu vbseo.php schimb de fişiere, deoarece vbseo necesită norme redirectionarea la dosar vbseo.php. Dacă te uiţi destul de aproape puteti gasi de faptul că normele vBET (pentru pagini traduse nu) sunt pur şi simplu aceleaşi reguli ca pentru vbseo.php doar la dosarul nostru de filtru.

    Şi normele în htaccess. Sunt, de asemenea, un motiv de ce pe forum pentru dvs. nu a fost accesibil atunci când aţi schimbat numele fişierului. Ai fost încă redirectionarea acolo, dar locul nu a fost mai exista.

    Vă rugăm să spuneţi nu aveţi mai multe întrebări în acest domeniu

  3. #3
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Vă mulţumim pentru a vizualiza explicaţia - l-am prins!

    Puteţi marca rezolvat acum.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Mare - marcate ca fiind rezolvată

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •