Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Pagina 3 de 4 FirstPrimul 1234 UltimulLast
Rezultate 21 a 30 de 40

Thread: Problemele majore obţinute

  1. #21
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Multumesc pentru raspuns Michael, dar dacă citiţi mai departe prin acest thread ar vedeţi că am fost cu alte probleme cu vBET 3.4.1 şi apoi upgrade la versiunea Beta, chiar şi cu beta + V2 Google Api, Google V1 Api şi Microsoft ID ele încă nu arată traducerea, mi-au tradus manual unele acum, dar am aştepta aceste traduceri care s-au pierdut privire apar atunci când plata pentru rezultateleam au redus sprijinul meu pentru toate limbile în jos pentru a aproximativ jumătate, numai 7 limbi au fost numite până în prezent în conformitate cu Google API V2 statistici şi în doar 40 de minute am avut folosit 100.000 de caractere!

  2. #22
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Ca informaţii adăugat am stabilit API Google V2 ca de detectare, am încercat Microsoft ca detectia si a V1 Google API, dar nici unul nu a tradus titluri firul din spate.

  3. #23
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Am şi alte aspecte, vbenterprisetranslatot.php utilizează ALL timpul meu cpu, vă rugăm să verificaţi de mai jos:
    Pid ************ prioritară CPU Proprietar%% memorie comandă
    12493 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 104 - 0.5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12496 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 72.0 - 0.5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12495 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 67.0 - 0.5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12492 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 42.0 - 0.6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12490 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 23.5 - 0.6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    12484 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 11.7 - 0.6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
    20732 (Trace) (Kill) mysql 0 - 1.8 - 6.2 / usr / sbin / mysqld - basedir = / - datadir = / var / lib / mysql - user = mysql - pid-file = / var / lib / mysql / server.thecodecage.com.pid - skip-extern de blocare -


    Am 4 CPU şi-l omoară pe site-ul meu acum ca sa cant traduceri!, Am dezactivat de jumătate din traducerile şi au în continuare problema!

    Ma poate ajuta cineva?

    Vă rugăm să folosiţi un fir pe o problemă. Pentru noua emisiune utilizaţi alt fir. La scurt timp - sa nu vbenterprisetranslator_seo.php care durează întreaga resursele - este tot forum-ul, deoarece fiecare cerere de Forumul merge trought vbenterprisetranslator_seo.php care doar stabileşte câteva variabile pentru vbseo.php şi include resurse cu adevărat solicitată. Setaţi întregului forum trafic la acest dosar de al tău .htaccess dosar. Deci nu este nici o problemă cu acest fișier la toate - aceasta este consumul de întreg Forumul. Dacă este nevoie de descriere mai mult în acest domeniu - vă rugăm să deschide thread nou pentru ea sau găsi deja existente. O problemă pe un singur fir

  4. #24
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Am actualizat la beta pentru a încerca să rezolve problemele mele, dar se pare că eu nu mă bag traduceri din Microsoft?

    Iată rezultatul testului micorsoft:


    Am dublu chaecked i-au ID-ul MS corect!
    Vom verifica-l cu cea mai mare prioritate şi să vă anunţăm despre rezultatele - poate că Microsoft a schimbat API-ul în cazul în care operaţiunea nu este recunoscut. Acum este miezul nopţii în ţara noastră aşa că vom începe dimineaţa, dar Radek devine meciului de la mine pentru a verifica it ASAP.

  5. #25
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de harleyforum.se View Post
    Au exact acelasi lucru .. tânăr a început de zile în urmă. (Versiune gratuită 2.4.4)
    Vă rugăm să consultaţi explicaţia aici: http://www.vbenterprisetranslator.co...html # post10379
    Nu este vBET - este Google v1 noi restricții - Google v1 se pregăteşte să fie închis. Dacă aveţi nevoie pentru a discuta mai mult te rugăm să deschizi propriul firul în secţiunea de drum liber traducere.

  6. #26
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Vom verifica-l cu cea mai mare prioritate şi să vă anunţăm despre rezultatele - poate că Microsoft a schimbat API-ul în cazul în care operaţiunea nu este recunoscut. Acum este miezul nopţii în ţara noastră aşa că vom începe dimineaţa, dar Radek devine meciului de la mine pentru a verifica it ASAP.
    Ok, va aştept să aud de la tine, i-au executaţi fişier de multe ori, i se va pm vă link-urile de file atât pentru Google şi statele membre pe site-ul meu şi aveţi posibilitatea să faceţi clic pe ele ori de câte ori doriţi

  7. #27
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Multumesc pentru raspuns Michael, dar dacă citiţi mai departe prin acest thread ar vedeţi că am fost cu alte probleme cu vBET 3.4.1 şi apoi upgrade la versiunea Beta, chiar şi cu beta + V2 Google Api, Google V1 Api şi Microsoft ID ele încă nu arată traducerea, mi-au tradus manual unele acum, dar am aştepta aceste traduceri care s-au pierdut privire apar atunci când plata pentru rezultateleam au redus sprijinul meu pentru toate limbile în jos pentru a aproximativ jumătate, numai 7 limbi au fost numite până în prezent în conformitate cu Google API V2 statistici şi în doar 40 de minute am avut folosit 100.000 de caractere!
    Da, eu sunt pe ea acum și tocmai am văzut că ați confirmat actualizare la vBET 3.5.0 - multumesc pentru amintirea
    Dacă nu utilizaţi Google v1 mai este sfătuit să dezactivaţi mai curat cache. În standul Microsoft şi Google API API v2 este permisă rezultatele cache atâta timp cât aveţi nevoie.
    De asemenea, vă rugăm să considere blochează pagini cât mai multe cum crezi că nu sunt relevante pentru traducere - vBET permite pentru a seta paginile care ar trebui să fie ignorate pentru traducere.
    Şi, desigur, încă mai folosesc gratuit Microsoft API. Ştiu că există o problemă acum - acest lucru este indiciu general - vom lucra pentru a corecta acest lucru.

  8. #28
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Ca informaţii adăugat am stabilit API Google V2 ca de detectare, am încercat Microsoft ca detectia si a V1 Google API, dar nici unul nu a tradus titluri firul din spate.
    Vă rugăm să reţineţi faptul că de detectare a nu se traduce! Acesta detectează numai limba şi înveliţi în mesaj Codul BB dacă mesajul este în altă limbă. Traducere în sine se întâmplă atunci când este necesar. Deci, opţiuni de detectare, nu se va schimba comportamentul in timpul pagina generaţie - de detectare este folosit numai atunci când se apropie un nou mesaj.

  9. #29
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Ok, va aştept să aud de la tine, i-au executaţi fişier de multe ori, i se va pm vă link-urile de file atât pentru Google şi statele membre pe site-ul meu şi aveţi posibilitatea să faceţi clic pe ele ori de câte ori doriţi
    Poate fi de ajutor - datorită Pentru noi este într-adevăr, de asemenea, inconvenient mare faptul că Google pune limite, dar nu este de până la noi.
    Încă problema dvs. cu Microsoft poate fi un bug, sau în legătură cu unele modificări în API (mesajul spune că operaţiunea este greşită). Aşa că trebuie să-l verifice.

  10. #30
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Hei, tu ar trebui să fie în pat acum , I-au blocat toate paginile anterior că nu am nevoie de traducere. Chiar acum i-am setat să utilizeze doar API V2, dar au limitat în fiecare zi la 100.000 de caractere din cauza costurilor.

    Am setat curat Cache "Dissabled", mă întreb dacă acesta este dezactivat cum este posibil să fi ratat greseala de tipar "Disspermis luarea "prezinta in admincp mea, dar poate arata plugin pentru" handicap "?

Pagina 3 de 4 FirstPrimul 1234 UltimulLast

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •