Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 5 de 5

Thread: Link-uri sparte CSS

  1. #1
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Ianuarie 2011
    Mesaje
    3

    Default Link-uri sparte CSS

    Alo

    Sunt folosind gratuit ultima versiune de vBET cu vbulletin 3.8 şi utilizând serverul Web NGINX.

    Aceasta este regulile mele de rescriere:
    Code:
    location = /forum {
            rewrite ^.+ /forum/ permanent;     }
    
    location /forum {
    rewrite ^/forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;
    
    rewrite ^/forum/(ga|af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/ last;
    rewrite ^/forum/(ga|af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 last;
    
    if (!-e $request_filename) {
    rewrite ^/forum/(.*)$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    }
    
    if ($request_filename ~ "\.php$" ) {
    rewrite ^/forum/(.*)$ /forum/vbenterprisetranslator_seo.php last;
    }
    Când mă traduse legătură într-pagina, văd CSS Culegere de fişier a fost înlocuit cum ar fi:
    Code:
    /forum/tr/clientscript/vbulletin_important.css?v=387
    ar trebui să fie
    Code:
    /forum/clientscript/vbulletin_important.css?v=387
    Ma poate ajuta cineva?

  2. #2
    Retrase;)
    Alăturaţi-vă Data
    August 2011
    Mesaje
    441

    Default

    Hi!
    Vă rog să-mi legătură într-pe forum pentru dumneavoastră, şi vă rugăm să arată-mi întreaga ta htaccess.

  3. #3
    Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Ianuarie 2011
    Mesaje
    3

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de r.dziadusz View Post
    Hi!
    Vă rog să-mi legătură într-pe forum pentru dumneavoastră, şi vă rugăm să arată-mi întreaga ta htaccess.
    I dont folosi Apache şi I dont utilizare. Htaccess.This este o rescriere problemă NGINX.

  4. #4
    Retrase;)
    Alăturaţi-vă Data
    August 2011
    Mesaje
    441

    Default

    Ne pare rău, aţi putea să am adresa ta pe forum pentru, şi acces la administrare, pentru că am să-l verifice pe loc.
    Un lucru mai mult, sunt utilizaţi cea mai recentă versiune de vBET
    Ultima modificare făcută de r.dziadusz; 23-09-11 la 17:06.

  5. #5
    Retrase;)
    Alăturaţi-vă Data
    August 2011
    Mesaje
    441

    Default

    Nici un răspuns, consider că este rezolvată, dacă aveţi mai multe întrebări despre această problemă, vă rugăm să cereţi, pentru orice alte probleme va rugam sa fire deschide noi

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •