Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 5 de 5

Thread: problemă

  1. #1
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Decembrie 2009
    Mesaje
    51

    Default problemă

    Text automatically translated from: Italian to: Romanian
    Translated text
    Am instalat noua versiune de vbenterprise traducător (2.3.5), şi din acel moment nu mă face mai multe traduceri, în loc de texte traduse este gol. Am suspendat sarcina planificată "şterge automat traduceri vechi din cache-ul", apoi m-am vărsat. Cum se poate lucra? Mulţumiri
    Original text

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

  3. #3
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Decembrie 2009
    Mesaje
    51

    Default

    Text automatically translated from: Italian to: Romanian
    Translated text
    de asistenţă a răspuns în natură:
    Original text

    Buna ziua Marco,

    Ai fost trimiterea unui volum mare de trafic pentru Google AJAX API-urile care arata ca acesta poate fi abuz sau rezultatul unei erori de programare. Pentru că nu aţi reuşit să vă identificaţi cu o cheie (opţional) API sau prin setarea corect referer HTTP (în conformitate cu termenii de utilizare), am fost în imposibilitatea de a vă contacta în legătură cu acest trafic.

    Vă îndemn să aruncăm o privire la Termenii de utilizare:
    Google AJAX API Conditii de utilizare - Google AJAX Language API - Google Code

    Vă rugăm să acordaţi o atenţie deosebită în secţiunile care impun ca fiecare interogare fie la cererea directa a unui utilizator final, că rezultatele trebuie să fi arătată utilizatorului (nemodificate), precum şi normele în jurul valorii de caching. Notă de asemenea, cerinţele în jurul valorii de atribuirea şi de identificare.

    Dacă vă simţiţi că utilizarea site-ul dvs. este în conformitate, vă rugăm să furnizaţi informaţii suplimentare cu privire la modul în care site-ul dvs. este folosind API-ul (inclusiv un link), şi includ, de asemenea, adresa IP a serverului tau.

    Multumesc,
    Adam Feldman
    Product Manager, Google

    2009/12/11 Marco Ghisi <sanmarco76********it>

    unguent,

    non astfel SE Devo scrivere în italiano oppure în Rumeno, quindi intanto
    Provo în italiano.

    Sono l'amministratore di un forum:
    Şcoala - Forum de cultură generală

    che utilizza ONU plugin-ul per le traduzioni basato su Google.

    Il Problema è che qualche giorno da le traduzioni non compaiono Più, e
    viene riportato questo errore:

    {"ResponseData": null, "responseDetails": "Condiţiile suspecte de utilizare
    Abuz, vă rugăm să contactaţi ajaxapis-support@google.com"," ResponseStatus ":. 403}

    Potete risolvere per favore?

    Credo che SIA Tutto în regola

    Mulţumiri

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    După cum văd nu aţi folosit API-cheie înainte de interdicţie. De asemenea, am vedea acolo un meciului foarte ciudat - ei spun că nu aţi folosit antetul de referinţă - 2.3.5 trimite referrer antet. Voi avea verifica-l în codul.

    Deci, ca mesaj spune - le de contact
    Trimite un mesaj pe care îl utilizaţi API-cheie acum şi noua versiune a programului, aveţi "Powered by Google", rezultate durere numai pentru 15 zile şi numai pentru cererile reale.

    De asemenea, vă rugăm să verificaţi în jurnalele dvs. nu un robot marionetă nu este accesarea cu crawlere pe forum pentru dvs. prea lacom - ar putea fi motivul pentru care Google obţine volum mare de trafic.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Vă rugăm, de asemenea, să actualizeze la 2.3.6 - se pare că nu a fost problemă în a trimite referrer antet.

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •