PDA

View Full Version: vBET 3.3.2 lansat - imbunatatiri mare performanţă



vBET
08-04-10, 02:34
Hi:)

Aşa cum a fost promis ne-am mutat toate îmbunătăţirile de performanţă de la vBET 4.x la vBET3.x DA le sprijinim în continuare 3.x şi se pare că va fi susţinut pentru mult timp (clienţii noştri prezinta modul nostru). În această versiune ne-am concentrat pentru a vă oferi îmbunătăţiri de performanţă cat mai repede posibil, astfel încât nu există nici noi funcţionalităţi. Acestea vor fi în comunicatul majore viitoare.

IMPORTANT în timpul actualizare:
- Integrarea Harta site-ului generator de schimbat (trebuie să adăugaţi o linie de cod a se vedea aici:
- Integrarea vBSEO schimbat. Pentru detalii va rugam sa accesati readme.html şi de a face toate demersurile pentru fişier functions_vbseo_createurl.php şi pentru toţi, fără functions_vbseo_url.php paşii 2 şi 3 (ai făcut-o deja).
Acestea sunt foarte importante deoarece Harta site-ului se va opri de lucru, şi se va opri vBSEO adresele URL traduce dacă nu va instrucţiuni necultivat. Dacă veţi face, atunci sitemap va funcţiona bine şi vBSEO nu vor traduce doar URL-uri, dar, de asemenea, vor funcţiona mai rapid (redirectionari dublu eliminate).
Pentru a face mai simplu poţi face întotdeauna integrarea deplină cu începere de la fişierele mod original. De asemenea, vă rugăm să reţineţi că pentru utilizatorii care nu-tehnice, noi oferim servicii de upgrade (http://www.vbenterprisetranslator.com/upgrade-service.php). Noi încurajăm să faci singur, dacă ştii cum să utilizaţi orice fel de editor de text şi FTP, încă ne-o dorim toţi clienţii noştri să se simtă confortabil cu această actualizare - de aceea ne amintim despre serviciul nostru de upgrade.

Ce sa schimbat în această versiune:

Performanţă îmbunătăţiri:
- Nu mai scurte traduse zonă
Acum este: ACEST nu vor fi traduse (Comenzi rapide de Start Cel Spaţiul Tradus şi se încheie cel Tradus Area). Acest lucru este foarte important dacă l-aţi utilizat deja în şabloanele dvs. - în acest caz, vă rugăm să găsiţi toate apariţiile şi să o înlocuiască (cel vechi a fost: şi ).
- Optimizate traducere algoritm
Mulţime de schimbări mici sau mai mari, inclusiv: parametrii de performanţă noi, utilizarea mai bună a funcţiilor native PHP, schimbări în algoritmul nostru sine.
- Eliminată strangulare pentru traducere URL-ul.
Am realizat că link-uri a fost tradus, unul câte unul ce cost cu o schimbare multe cereri de Google. Acum vBET foloseşte obţinute amânată pentru traducere URL-ul. Primele 4 link-uri trebuie să fie traduse la cerere (din cauza de redirecţionări posibile vBSEO) şi de odihnă este intarziata.
- Eliminată strangulare cu redirecţionări vBSEO.
Redirecţionări duble nu mai sunt utilizate - acum redirect la punctele de legătură într-traduse pe link-ul corespunzător de la început de redirecţionare (pas de integrare suplimentare necesare).
- Organism plugins mutat la fişier php.
Acum, blocuri mari de text nu vor fi luate singuratic din baza de date. În loc de aceasta plugin-uri pur şi simplu utilizaţi funcţii care sunt în fişier php. Cele mai multe dintre plugin-uri au 1-4 linii de cod acum.
- Parametru de performanţă avansată noi "întârziere între traduceri".
Am descoperit ca unele forumuri au problemă cu multe cereri de Google (nota - numai unele cele mai multe, nu au astfel de problema). Se pare că pentru aceste forumuri fiecare altă cerere, Google a luat mai mult şi mai mult. Poate din cauza de "pedepse" Google pentru lotul de trafic, poate pentru că este propriile setări de firewall. Oricum avem soluţie care - acum puteţi solicita vBET să aştepte între solicitările de traducere Google. Desigur, face cerere de evaluare mai mult sau ghidul de partea ta, dar se pare că, în aceste cazuri, răspunsul final este mult, mult mai rapid. Deoarece nu pentru pagina cache de aşteptare pentru răspunsul Google ia mai mult timp. Utilizaţi-l cu atenţie şi numai în cazul în care vă puteţi măsura schimbările de performanţă. Dacă va fi necesar, vom adăuga unele articol despre cum să verificaţi Google timpilor de răspuns.
- Bottleneck cu înlocuitori de text eliminat.
Am profilat vBET şi eliberarea de performanţă a constatat cu parsarea de ieşire - acum este corectată. Parsarea de ieşire pentru script-uri, stiluri, zonele care nu sunt traduse şi de urmărire obţinute este mult mai rapid chiar acum.
- 2 setări avansate de performanţă pentru pagini mari
Dimensiunea HTML: punctul de taiere "şi" mărime HTML: tăiere a începe ". Efectuarea de instalare pe unul dintre serverele din clienti, am descoperit ca pagina sa principală a fost tradus foarte lung - chiar şi atunci când era deja în cache. Toate celelalte pagini au fost traduse rapid. Am facut ancheta si aceasta este ceea ce am descoperit: performanţă PHP drastic se duce în jos atunci când lucrează pe siruri de caractere foarte mari.. Presupun că în cazul în care astfel de PHP se scrie doar la unele fişier temporar şi se lucrează la fişiere în loc de memorie. Din aceasta cauza am modificat algoritmul obţinute şi rezultatele foarte mari se taie în bucăţi mai mici în timpul traducerii. Această modificare influenţează numai pagini mari şi îl puteţi configura parametrii de performanţă de către noi. Care a fost rezultatul pe pagina principală de pe forum pentru clientul nostru. Traducere timp a scăzut de la aproximativ 21 de secunde pentru aproximativ 3 secunde. Aşa cum am să presupunem că acest lucru face o diferenta pentru clientul nostru;) Şi sperăm că acest lucru va face, de asemenea, diferenţa mare pentru tine:)

Şabloane actualizat:
- Vbenterprisetranslator_flag pentru a elimina conflictele cu unele plugin-uri

Bug-uri corectate:
- Adresa URL de urmărire pentru forumuri în subdirectorul şi adresele având în acest subdirector
- RSS codare titluri corectată
- JS RSS traducere
- Google Maps traducere
- Link-uri pentru fire cu% în titlu
- CSS fişiere
- "Păstraţi directoare" opţiunea

Noi:
- Ţintă Adaugat = "_blank" pentru link-ul de credit, pentru a evita utilizatorii care părăsesc pe forum pentru dvs.

Distrează-te şi bucuraţi-vă traduceri de mult pierde-vară, cu sarcina serverul mult mai puţin:)

PS.
Toate testele noastre de performanţă a fost făcută pe PHP 5.2.12 şi în această versiune se vBET a fost profilate. Desigur, puteţi folosi în continuare vBET pe versiunile anterioare ale PHP:) Am facut doar teste de performanţă pe aceasta.
Îmbunătăţire a performanţei dvs. poate varia în funcţie de versiune PHP, din cauza diferenţelor de performanţă posibilă a funcţiilor native PHP.

moman
08-04-10, 04:17
Multumesc foarte mult! Rapidă şi de actualizare cu succes.

vBET
08-04-10, 15:33
Dacă utilizaţi vBSEO - amintiţi-vă despre o noua integrare. Este foarte important pentru performanta - Redirecţionări eliminat dublu:)

Snake
08-04-10, 15:45
Ce se întâmplă cu fişierele vechi i edita pentru vbseo, ultima oară, nu acestea trebuie să fie schimbat din nou? Sau doar noi modificări făcute, precum şi cele vechi pentru versiunea anterioară?

vBET
08-04-10, 15:48
Ce se întâmplă cu fişierele vechi i edita pentru vbseo, ultima oară, nu acestea trebuie să fie schimbat din nou? Sau doar noi modificări făcute, precum şi cele vechi pentru versiunea anterioară?

Puteţi face stand:)

Dacă te întorci la versiunea originală şi de a începe de la început, ea va fi mai putin predispusa la erori.

Dacă începeţi de la un real va rugam sa tineti cont de faptul că unele măsuri a fost deja facut - nu-l repeta (descris în primul post).

Snake
08-04-10, 15:53
Dreapta, dar care sunt paşii 2 şi 3, acestea nu sunt etichetate nicăieri.

vBET
08-04-10, 16:03
Dreapta, dar care sunt paşii 2 şi 3, acestea nu sunt etichetate nicăieri.

Da sunt, dar poate nu am fost destul de clar - vă rugăm să consultaţi fişierul readme.html - veţi găsi acolo paşi numere pentru fiecare fişier:) Dacă aveţi orice probleme viitoare vă rugăm să scrie doar:)

SonSahne
08-04-10, 16:20
Mulţumesc Michał, m-am schimbat functions_vbseo_createurl.php obţine eroare pagina alb, dar nu modificaţi fişierul vechi erori. Utilizarea fişierelor originale. Care e problema? :)

CThiessen
08-04-10, 17:06
Bună, eu am făcut aşa actualizare. Totul funcţionează. Sunt folosind vB 3.8.5 de vBSEO 3.3.2 Functioneaza cu vB 3.8.5 si 3.5.0 vBSEO.? Pentru a modifica fişierele pe care le sunt acolo într-un folder diferit. Christian salut

vBET
08-04-10, 17:26
Bună, eu am făcut aşa actualizare. Totul funcţionează. Sunt folosind vB 3.8.5 de vBSEO 3.3.2 Functioneaza cu vB 3.8.5 si 3.5.0 vBSEO.? Pentru a modifica fişierele pe care le sunt acolo într-un folder diferit. Christian salut

Exact - făcut modificări pe aceeaşi dosare corespunzătoare, care sunt în altă locaţie pentru VBSEO 3.5.0:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations