PDA

Zobacz pełną wersję: pytań



cosy
12-01-10, 18:35
Chcę wiedzieć o wsparcie:
co ramy czasowe wsparcie dotyczy?
ile ppl może dać wsparcie w vBET przypadku zachoruję? lub jest w stanie odpowiedzieć na forum

vBET
13-01-10, 22:39
Nie ma ram czasowych dla wsparcia. Podczas naszych klientów otrzymać pomoc dla nas. Oczywiście, gdy jakaś wersja vBET staną się przestarzałe (bardzo stare), a następnie będziemy porad wykonane aktualizacja jak nowe wersje rozwiązań dla starych problemów.

Proszę opisać "ppl".

Konstantin
19-02-10, 14:21
Proszę opisać "ppl".



ppl - ludzie

vBET
19-02-10, 15:12
Oczywiście nie są tak duże jak Jelsoft, zespołu vBSEO jeszcze;) W tej chwili jestem oficjalny głos wsparcia i mam możliwości pomocy w tej dziedzinie, jeśli to będzie potrzebne.

Przeważnie wsparcie udzielane jest na co dzień nie, 24 / 7 ale na co dzień. Pisałem głównie, ponieważ może się zdarzyć, że na święta lub raz na kilka weekendów postów poczeka trochę dłużej.

Nadzieję, że ta odpowiedź Cię zadowoli:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1