Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 5 на 5

Тема: Мојот сајт не е да се индексираат x52?

  1. #1
    Сениор
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    142

    Exclamation Мојот сајт не е да се индексираат x52?

    Здраво јас сум користење имала Мапа на сајтот генератор без имала, само сакав да знаете најдобро за поставување на тоа, бидејќи сум забележал дека моите преведени мислења не се индексирани од Google и Сум проверил и резултат на сите 52 јазици во базата на податоци се полни (преводи работа), само мојот форум мајчин јазик оние кои се индексирани од Google.

    Може ли некој да ми помогне во конфигурирање на тоа, бидејќи би можел да се направи на нешто погрешно или не пишува?

    Или имам проблем на друго место, бидејќи јас не го разбирам тоа?

    Со почит

  2. #2
    Сениор
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    142

    Default

    Никој не?

    Со сите овие успеси зошто сум толку несреќен?

    Имам странски посетители кои доаѓаат (многу) и странски Google додава (многу), но јас не гледам на јазикот преведени индексирање (нема)?!

  3. #3
    Член
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    38

    Default

    Можете ли да ја објавите вашата рачно па некои членови може да ги погледне?

    За што е тоа вредност, сфатив е подобро да се преведат на 10 или така најпопуларните јазици. Започнете со богатите земји дека можат да имаат интерес во вашата тема. На пр. за фудбал форум би се преведе на европски јазици (шпански и португалски, исто така, зборува во Јужна Америка) Јас, исто така ќе вклучува Јапонија и Јужна Кореја.

    Размислете на Филипините имаат БДП по глава на жител од околу $ 1800 долари, Споредете го ова со Норвешка што е околу $ 94,000 американски долари. Многу африкански земји имаат БДП по глава на жител под $ 500 м / а

    Кои земји се со поголема веројатност да содржи корисници кои ќе купат и рекламни кои трошат?

    Ако Googlebot требаше да ползи 1.000.000 страниците на вашиот веб-сајт месечно, вие би сакале тоа индексирање вашиот француски или Норвешка страници или Филипински или африканс страници?

    Без да се види вашиот сајт, сметам повеќето луѓе се луди се обидува да добие 52 јазици индексирани. Тесни го сведува на неколку богатите економии и се концентрира на нив.

  4. #4
    Сениор
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    142

    Default

    Мојот сајтови за мобилни телефони.
    Како и да е оваа успешна приказна нив Ал на: http://www.vbenterprisetranslator.co...24200-day.html

    и како што рече тој отиде до 12.000 URL адреси индексирани во Google, а сега има над 130.000 и уште качување, имав 59.100 пред vbet и сега имаат 61.000 со 52x!?

    http://www.vbenterprisetranslator.co...ess-story.html тука на сопственикот е да се има уште една успешна приказна, без користење Мапа на сајтот (ова може да биде проблемот?), јас сум користење Мапа на сајтот, бидејќи уште во моето сеќавање оди тоа секогаш беше препорачува?!

    КС. Може повеќе детали подесување да се стави во овие успеси, бидејќи сè е само премногу генеричка за мене?

    Со почит
    Последен пат изменето од mario06; 28-06-10 на 06:45.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Ве молиме имајте во предвид дека не прашуваат зошто Google не индексирано уште повеќе од вашите страници - ова е прашањето на Google ...
    Сепак ние може да ви даде некои совети:
    1. Бидете сигурни дека она што ви се блокира во robots.txt и провери кога последните измени беше таму. Ако сте започнале со блокирање на некои сајтови неодамна (во последните 2-3 месеци) - како член страници, како што препорачуваат - тогаш Google не е само индексирање своите нови сајтови, но исто така ги отстранува пристап една од индекс.
    2. Google ќе го индексира и индекс на страници со својата не знаат алгоритми - уште некои мисли за оние кои се познати. Т.е. вашата страница ранг ќе одреди колку брзо Google ќе ажурирање индекси за вашите сајтови.
    3. Не сте официјално поддржана од vBET верзија на vBulletin - 3.6.x и поради тоа сите вашиот архив страници беа скршени откако vBET инсталација. Ние се реши ова прашање неодамна - па архива се работи повторно за на вашиот форум. Сепак, бидејќи на vBulletin бубачки вашите преведени форум архива страници не се работи толку Google не ќе индекс, тие и, исто така, ќе се најдат преведени теми архива страници (бидејќи линкови до оние кои се на форумот архива страници). Само како потсетување - ве молиме видете тука за повеќе детали: http://www.vbenterprisetranslator.co...bug-found.html

    За Мапа на сајтот - имајте на ум дека натписи напишани од нашите корисници се напишани од нашите корисници

    За ставање повеќе детали во успешни приказни, повторно: Мислења напишани од нашите корисници се напишани од страна на нашите корисници. Затоа ве молиме да побарате тема автори за детали. Можете да ги премиер или да побара или повеќе детали во низата која сте заинтересирани за него.

    Ве молиме кажете дали очекувате повеќе информации / совети / помош за ова прашање или можеме да го затворите.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •