Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 8 на 8

Тема: две прашања

  1. #1
    Помлад Член
    Зачленет
    Април 2010
    Мислења
    18

    Default две прашања

    Имам бесплатна верзија инсталиран, вчера имав ~ 200 пајаци онлајн spidering на преведени страници и мојот сервер отиде над 10-30 и морав да се оневозможи пробие да се вратам на нормална оптеретеноста на серверот.
    Јас сум за VB 3.8, можам да очекувам платена верзија нема преоптоварување мојот сервер како бесплатна верзија го прави тоа?
    Второ, дали платена верзија Преведете хакови како vbadvanced cmps, vbadvanced линкови директориум, photopost vbgallery?
    Ако не, има ли начин да се оневозможи на претпријатието преведувач на тој страници за да се избегне линкови случува во никаде?
    Кои се опциите за плаќање (КК / banktransfer)?
    Тоа е велејќи: "бесплатни ажурирања за една година", по таа година треба да се плати целосно повторно или постои надградба плаќање? Тоа е важно бидејќи 90 $ не е навистина евтини.
    Ако јас го користам 3.x верзија можам едноставно надградба на 4.x или не треба да плати повторно?
    Благодарам.

  2. #2

    Default

    Се разбира дека сум се уште чека само да ми копија функционални, но јас ова истото прашање како и.

    Имам прилично голем форум (над 500.000 објави) и би сакале да се намали товарот на почетокот колку што е можно Еднаш имам инсталирано правилно.

    Исто така сакам да се регистрирате за кои Google API за работа за безбедносни мерки на претпазливост ... но не знаат точно каде да се регистрирате.

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Здраво. Платена верзија на vBET има многу подобри перформанси и можете да очекувате дека превод ќе биде побрз и оптоварувањето на серверот љубовник. Не можам да ви даде конкретни бројки - тие може да оди само со мерење на ефикасноста на вашите специфични форум, но може да ви каже дека плаќа верзија оптимизиран кеш, алгоритми и дополнителни параметри.
    Платена верзија може да се интегрира со различни додатоци. Можам да кажам дека за photopost може да се интегрира, vbadvanced mods премногу - не може да каже не на сите оние, но некои сигурно. Ве молиме погледнете интеграција делот за детали.
    Исто така платена верзија имаат посебни опција да наместите адреси кои ќе бидат игнорирани (без знамиња има, не е потребен превод следење за линкови до овие страници и автоматско пренасочување ако некој стави јазик во рачно од рака).
    Всушност ние сме поддршка само Paypal опција за исплата.
    По твојот бесплатни ажурирања истекува доволно е да се обнови дозволата и тоа е многу поевтино. Крај обнови цена е $ 30 и во иднина се планира дека тоа е цената ќе биде околу 1 / 3 од нормално лиценца цена, но не го третираат како бизнис обврска.

    Ако имате негативен дополнителни прашања - молам, само прашам. Ние со задоволство ќе ви помогнат.

    Quote Напишано од Ramses View Post
    Имам бесплатна верзија инсталиран, вчера имав ~ 200 пајаци онлајн spidering на преведени страници и мојот сервер отиде над 10-30 и морав да се оневозможи пробие да се вратам на нормална оптеретеноста на серверот.
    Јас сум за VB 3.8, можам да очекувам платена верзија нема преоптоварување мојот сервер како бесплатна верзија го прави тоа?
    Второ, дали платена верзија Преведете хакови како vbadvanced cmps, vbadvanced линкови директориум, photopost vbgallery?
    Ако не, има ли начин да се оневозможи на претпријатието преведувач на тој страници за да се избегне линкови случува во никаде?
    Кои се опциите за плаќање (КК / banktransfer)?
    Тоа е велејќи: "бесплатни ажурирања за една година", по таа година треба да се плати целосно повторно или постои надградба плаќање? Тоа е важно бидејќи 90 $ не е навистина евтини.
    Ако јас го користам 3.x верзија можам едноставно надградба на 4.x или не треба да плати повторно?
    Благодарам.

  4. #4
    Помлад Член
    Зачленет
    Април 2010
    Мислења
    18

    Default

    Благодарение Михал, наскоро ќе место мојата цел.

  5. #5

    Default

    # 1 Може ли да го добиете линк да се регистрирате на Google API за работа во САД? (Јас попрво би се биде безбеден од жал со Google)

    # 2, исто така, какви било опции за конфигурирање на почетокот да се намали серверот стрес оптоварување на голем форум? (Јас сум веќе очекуваме тоа да ја попречи на серверот на почетокот)

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Quote Напишано од mikeinjersey View Post
    # 1 Може ли да го добиете линк да се регистрирате на Google API за работа во САД? (Јас попрво би се биде безбеден од жал со Google)

    # 2, исто така, какви било опции за конфигурирање на почетокот да се намали серверот стрес оптоварување на голем форум? (Јас сум веќе очекуваме тоа да ја попречи на серверот на почетокот)
    #1 Google API работа во САД?... Ако мислиш на Google API клуч, тогаш имате линк во опис на параметрите, во vBET опции. Тоа е:
    Користење на AJAX API клуч - Google AJAX API за пребарување - Google Code

    # 2 Ве молиме погледнете тука за vBET и перформанси совети:
    за vBET4.x http://www.vbenterprisetranslator.co...rformance.html
    за vBET4.x http://www.vbenterprisetranslator.co...rformance.html

  7. #7
    Банирани
    Зачленет
    Мај 2010 година
    Мислења
    4

    Default

    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Haaa ако сфатив не можев да го инсталирате овој бесплатна верзија ќе се смееш на мене та потешко.
    На tiozinho сакав да го продаде linceça изјави дека повеќе бесплатна верзија за тестирање ..
    Original text

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Quote Напишано од Subis View Post
    Text automatically translated from: Portuguese to: Macedonian
    Translated text
    Haaa ако сфатив не можев да го инсталирате овој бесплатна верзија ќе се смееш на мене та потешко.
    На tiozinho сакав да го продаде linceça изјави дека повеќе бесплатна верзија за тестирање ..
    Original text
    Ако имате било какви прашања во бесплатна верзија инсталација - само побара поддршка
    Ве молиме напишете во нашата бесплатна верзија дел на овој форум тоа што вашиот проблем и ние ќе ви помогнеме

    Исто така, имајте на ум дека бесплатна верзија нема евалуација време - можете да го користите колку што сакате, пред да одлучите да купите подобро и побрзо еден

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •