Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 11

Тема: Знамињата не се појавува

  1. #1

    Default Знамињата не се појавува

    Здраво,

    Јас бев со користење на бесплатна верзија на vBET и добро работеа. Јас деинсталиран и купи целосна верзија. Сега знамиња не се прикажуваат насекаде на мојата страница? Ако се обидам да се преведе рачно со додавање на PL / форум / таа работи во ред.

    Исто така, ако им овозможи "Превод паѓачкото мени" целиот стил е неточна.

    Јас сум користење на софтвер на vBulletin 4.0.3.

    Благодарам!

    Грег

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Здраво.

    Јас веќе одговори за тоа на вашите различни пост, но јас мислам дека погрешно - мислев дека знамиња слики не се прикажуваат. Како јас ги разбирам сега целиот знамиња дел не е видливо на сите.

    Претпоставувам дека имаш обичај изгледот на вашиот форум. Тоа може да биде прашање - сепак тоа треба да бидат прикажани (можеби скршени, но треба). Ве молиме обидете се да се стави знамиња во сопствени место. Исто така Ве молиме да ни ги испратите вашите целосна форум рачно - ќе видиме HTML излез и да бараат причина - и за паѓачкото мени.

    Јас разбирам дека сте го онеспособил опаѓачкото мени сега, поради тоа што е скршен - Ве молиме пратете ни екранот и HTML излез кога менито е на располагање. Исто така тука - Ве молиме обидете сопствени место - тоа може да биде дека стандардно места кои не се соодветни за вашиот променет изглед.

  3. #3

    Default

    Quote Напишано од vBET View Post
    Здраво.

    Јас веќе одговори за тоа на вашите различни пост, но јас мислам дека погрешно - мислев дека знамиња слики не се прикажуваат. Како јас ги разбирам сега целиот знамиња дел не е видливо на сите.

    Претпоставувам дека имаш обичај изгледот на вашиот форум. Тоа може да биде прашање - сепак тоа треба да бидат прикажани (можеби скршени, но треба). Ве молиме обидете се да се стави знамиња во сопствени место. Исто така Ве молиме да ни ги испратите вашите целосна форум рачно - ќе видиме HTML излез и да бараат причина - и за паѓачкото мени.

    Јас разбирам дека сте го онеспособил опаѓачкото мени сега, поради тоа што е скршен - Ве молиме пратете ни екранот и HTML излез кога менито е на располагање. Исто така тука - Ве молиме обидете сопствени место - тоа може да биде дека стандардно места кои не се соодветни за вашиот променет изглед.
    Се обидов сопствени кодот од сликата:

    Code:
    <div id="flaggen" class="vbetflags_position">
     {vb:raw vbenterprisetranslatorflags}
    </div>
    URL:
    Code:
    http://www.coinforums.com/forum/
    URL е преработи
    Code:
    http://www.coinforums.com/forum.php
    Не знамиња Јас заминав кодот таму за вас да се види ...

    Да не се грижите за паѓачкото во моментов.

  4. #4

    Default

    Знамиња сега се појавува ... Не знам што се случило?

    Првобитно, ги копирам / додадат клучни внатре Значи отидов на лиценцен клуч поле, и отиде до крај потоа погоди DELETE да се види дали екстра невидливи ASCII карактер е атипичен, сега таа работи.

    Не знам, но работи сега.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Не знам, но голема

    Ве молиме останете кул - тие работи се случува и ние сме тука да помогне да се реши тоа

  6. #6

    Default

    Quote Напишано од vBET View Post
    Не знам, но голема

    Ве молиме останете кул - тие работи се случува и ние сме тука да помогне да се реши тоа


    Посакувам да сум имал повеќе време да си смена, но работата е преземање на сите моето време!

  7. #7

    Default

    ми знамиња не се појавуваат или

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Quote Напишано од hotslot View Post
    ми знамиња не се појавуваат или
    Кој? Паѓачкото мени или листа? Ве молиме проверете ја вашата конфигурација знамиња (бидете сигурни дека тие се поздрав со посебни потреби). Ако имате сопствен распоред, тогаш проверете различни знамиња позиции - стандардно позиции секогаш ќе работи на стандардно распоред - на кориснички распоред не е задолжително. Исто така, на крајот едноставно се обидуваме сопствени место.

  9. #9

    Default

    види како твое се појавува на вашиот профил? http://www.vbenterprisetranslator.co...bers/vbet.html

    Мојот членовите на форумот профили не.

    Види профил: SlotFan - Жешка слот машини

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Quote Напишано од hotslot View Post
    види како твое се појавува на вашиот профил? http://www.vbenterprisetranslator.co...bers/vbet.html

    Мојот членовите на форумот профили не.

    Види профил: SlotFan - Жешка слот машини
    Само го поставите вашиот стандардниот јазик во корисничкиот ЦП.

    Исто така - Ве молиме имајте во предвид дека имаат некој грешка на страната која ви даде:
    Code:
    Warning: fetch_template() calls should be replaced by the vB_Template class. Template name: vbimghost_memberbit_noimg in [path]/includes/functions.php on line 3932

Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •